Skocz do zawartości

Jaki kask na scigacza


Rekomendowane odpowiedzi

A idź mi z tym coolmaxem, widocznie w Grudziądzu hitem jest welur! Byłeś, sprawdziłeś, że masz czelność się czepiać? Np w moich regionach króluję flanela, a nie jak w AGV czy ARAI!

Więcej tolerancji, to, że Ty lubisz coolmax, a kto inny welur lub flanele nie znaczy, że jesteś od nich lepszy!

:D

 

No w sumie moze i racja. kurde nie pomyslalem. to moze zeby byl full wypas zrobie sobie skóre z alkantara ??

 

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze słabo szukałem, ale ma ktoś doświadczenia z RX-7? Z tego co widzę, to w sharp, teście bezpieczeństwa dostał tylko 3 gwiazdki z 5 :icon_rolleyes: Trochę mało jak na taki bardzo drogi kask. Ma ktoś doświadczenia z tym kaskiem?

 

Czytalem, ze jako jedyny kask na swiecie przeszedl test - z wysokosci zrzucili jakis metal i tylko on nie połamał się na kawałki. Ten test jest mega dziwny ....

Wkrotce bede mial je u siebie to zoabcze jak to wygląda a na wiosne jakas jazda testowa.

Edytowane przez RaY

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze słabo szukałem, ale ma ktoś doświadczenia z RX-7? Z tego co widzę, to w sharp, teście bezpieczeństwa dostał tylko 3 gwiazdki z 5 :icon_rolleyes: Trochę mało jak na taki bardzo drogi kask. Ma ktoś doświadczenia z tym kaskiem?

 

 

ja uzywam ten kask juz kilka lat malowanie Sete

jest naprawde zajebisty :) , super wentylacja (nie potrzeba antyfoga), rewelacyjnie lezy na lepetynie (w razie czego dokupujesz roznej grubosci wewnetrzne gabki), wykonanie super , aerodynamika rewelka - dluga jazda pow 250km/h nie powoduje zmeczenia karku

 

jest to glosny kask - wina super wentylacji - polecam jazde z zatyczkami na trasie

 

wymiana szyby nie jest tak wygodna jak w shoeiu ale po paru probach robi sie to bardzo latwo :)

 

btw kupuje sobie w tym miesiacu taki sam nowy :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dluga jazda pow 250km/h nie powoduje zmeczenia karku

 

 

Ojacie, nie zwiało Ci kamizelki ? :D

 

 

 

 

 

;)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam ten kask juz kilka lat malowanie Sete

jest naprawde zajebisty :) , super wentylacja (nie potrzeba antyfoga), rewelacyjnie lezy na lepetynie (w razie czego dokupujesz roznej grubosci wewnetrzne gabki), wykonanie super , aerodynamika rewelka - dluga jazda pow 250km/h nie powoduje zmeczenia karku

 

jest to glosny kask - wina super wentylacji - polecam jazde z zatyczkami na trasie

 

wymiana szyby nie jest tak wygodna jak w shoeiu ale po paru probach robi sie to bardzo latwo :)

 

btw kupuje sobie w tym miesiacu taki sam nowy :icon_mrgreen:

 

Bodzyn a powiedz mi jak wygląda sprawa z deflektorem? Jest w zestawie czy trzeba dokupić? Bo na stronie znalazłem mniejszy i większy w opcji. Orientujesz się? A jak sprawa turbulencji? w ogóle coś takiego ma miejsce przy tym modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem, ze jako jedyny kask na swiecie przeszedl test - z wysokosci zrzucili jakis metal i tylko on nie połamał się na kawałki. Ten test jest mega dziwny ....

Wkrotce bede mial je u siebie to zoabcze jak to wygląda a na wiosne jakas jazda testowa.

 

Mowa oczywiscie o kaskach ARAI

Test ten polega na spuszczeniu metalowej iglicy z wysokosci 3m.

 

 

 

Pewnie bylo juz na forum ale dla tych co jeszcze niewidzieli odnosnie aerodynamiki kaskow :

 

http://www.scigacz.pl/Aerodynamika,kaskow,...owych,1258.html

Edytowane przez Timac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojacie, nie zwiało Ci kamizelki ? :D

;)

 

 

zwialo ale stac mnie, to kupilem sobie na stacji bardziej oczojebna, taka z garbem :P

 

Vector deflector musisz dokupic tylko nie bardzo wiem po co, a co do turbulencji , to tak jak napisalem nie zauwazylem takiego zjawiska

 

Jesli chodzi o Araia (wszystkie modele) to niestety w Polsce importer jest do dupy i co za tym idzie dostep do czesci jest badziewny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka ja mam Arai RX-7RIV kupilem za 70 zl od sasiada, ktory jezdzil do brytoli procowac, jego pracodawca poprostu dal mu go za darmo bo juz nie jezdzil motocylkem. Musze przyznac ze kask calkiem wygodny nie mam porownania do innym kaskow bo w sumie nigdy nie mialem zadnego innego na glowie. Wiec ja polecam Arai a co tam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz raczej głównie doświadczenie w crossie

raczej głównie to dobre określenie, co oznacza że NIE TYLKO .

Wiesz Kirek na takim Cross czy Enduro, jak jebniesz głową w drzewo, to masz rozeznanie

twój TOrnado mógłby sie połamać :P

Widać niektórzy po takich uderzeniach nie dochodzą do siebie sądząc po niektórych postach.

To kiedy ty wycedziłeś w drzewo że jeszcze nie doszedłeś do siebie ? No coś podejrzewałem ale nie wiedziałem że to aż tak poważnie.... nio nio nio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornol - a Ciebie co w 4litery ugryzło? :biggrin: Ja tam bym się nie wypowiadał w temacie "kask na crossa" bo nic o tym nie wiem. A już na pewno "szczerze" bym nie polecał jakiegoś chińskiego plastiku zanim moja czacha nie spotkałaby się w nim z asfaltem przy szlifie czy nie przetestowała na krawężniku.

 

Kuźwa - te forum czytają żywe istoty, które (oby niezbyt często) będą TESTOWAĆ jakość tych produktów na swoich czaszkach/mózgach. Trzeba pamiętać, że pisząc tutaj opinię biorę na siebie odpowiedzialność za to, że ktoś na jej podstawie MOŻE dokonać wyboru. Napradę uważasz, że osobnik stawiający znak równości pomiędzy Nuevo a ARAI gada z sensem? Bo jak dla mnie to raczej bełkot :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie....

jak się ma AGV GP PRo do Vandala??

czy to jeszcze ta sama półka??

cenowo wychodzą podobnie

 

pozdrowieni

 

 

mialem i to i to.

 

suomy lepiej wykonane, agv zdecydowanie wygodniejszy. osobiscie wole agv ale to odczucie subiektywne. agv bardziej cichy

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

dziś podjade pomierzyć i ew zakupić AGV-a

 

pozdrowiony

 

 

Jak bedziesz mierzyl to wez mocno ciasny bo wnetrza tego modelu mocno sie wygniata w sensie jest dosc miekkie i sie poddaje. fajan sprawa to dwa rozmiary M MS i ML dzieki czemu latwiej spasowac na glowe

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...