Skocz do zawartości

wydech FZS 600


Rekomendowane odpowiedzi

od czego będzie pasował tłumik do Fazera FZS 600 2001r? podejdzie od R6 z lat 99-02? może jakiś inny model motocykla(TCat)?

mam okazje kupić od R6 ale nie wiem czy będzie pasował a nie mam możliwości sprawdzenia!

z góry dzięki.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli by pasował to w czym problem?

gdzieś mi sie o uszy obiło że z R6 pasuje-a to w super stanie karbonowy Micron(z homologacją) za około 200pln, więc gra jest warta świeczki! tak czy siak chyba wezme go-najwyżej sie sprzeda jak nie będzie pasował!

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna drobna rzecz o której należy pamiętać, oprócz kwestii dopasowania tłumika do silnika.

Tłumik dedykowany do fazera będzie miał przyspawany element na którym opiera się centralna podstawka. Jeżeli nie będziesz miał tego elementu w tłumiku który chcesz kupić, będziesz go musiał dorobić i przyspawać (ewentualnie możesz odciąć i użyć ten od oryginału, ale ja bym go nie niszczył).

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim motocyklu jest modyfikowany silnik od Tundercata. W młodszych fazerach (chyba po 2003r) byłu modyfikowane silniki od R6. jeśli chodzi o sam tłumik to w jakiś tam sposób na pewno go przyczepisz, ale żeby to miało ręce i nogi trzeba będzie wyregulować gaźniki do nowego tłumika, pomyśl też o wymianie filtra powietrza na olejowy (BMC, pipercross - celowo nie wymieniam tu jedynej słusznej marki) i jakieś dysze nowe by się przydały. W innym wypadku uważam wymianę tłumika za bezcelową. Ale to moje zdanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mi powiedział że będzie pasował od R6(tylko na innym forum)-taka informacja dla innych szukających komina do FZS!

bandyta jak nie wiesz to pisz :) po co zbędna gadka!

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mi powiedział że będzie pasował od R6(tylko na innym forum)-taka informacja dla innych szukających komina do FZS!

bandyta jak nie wiesz to pisz :) po co zbędna gadka!

 

Zaczynasz być męczący - napisał że nie będzie pasował i ma rację.

Nie pytałeś o ile dobrze pamiętam czy będzie pasował wizualnie tylko pytałeś "czy będzie pasował" i dostałeś konkretną odpowiedź. To jest tłumik do innego typu silnika.

Jeżeli założysz do swojego motocykla kompletny silnik z R6 wtedy dopiero tłumik będzie pasował.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ujme to w ten sposób: założyć się go da jeśli o to chodziło w twoim pierwszym pytaniu, "pasował" - nie bedzie. na 100 % jest inna prędkość gazów wylatujących z kolektora i kilka innych parametrów.

nie potrzebnie wdałem się w tę dyskusję, proponuję zamknąć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...