Skocz do zawartości

Benelli Cafe Racer


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio, tak przy okazji, zobaczyłem w necie nakeda Cafe Racer 1130. Wiem, że firma Benelli należy obecnie do Chińczyków. Poczytałem trochę wątków na forum, ale nie ma tego za wiele i w zasadzie temat nie jest zbytnio kontynuowany.

Chodzi mi konkretnie, czy warto się pchać w tą markę, przy czym kupowałbym nowego moto. Jeździ ktoś tym, tzn. motocyklem z tej firmy, nie wymagam informacji konkretnie o sam model. Jazdą próbną to w razie czego będę męczył jakiś salon, ale bardziej chciałbym się dowiedzieć, jak te motocykle sprawują się w eksploatacji, ich awaryjność, itd itp. Jak ktoś ma jakieś doświadczenia z dostępnością części w Polsce, to też info mile widziane.

Jeśli ktoś ma sprzęta z tej firmy i może się jednoznacznie negatywnie/pozytywnie wypowiedzieć na temat 3 cylindrowej jednostki - kultura pracy, elastyczność - to również będę wdzięczny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Benellim jezdzi sie calkiem fajnie, osobiscie jednak nie pchal bym sie w az taka egzotyke, mimo, ze service mam pod domem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mi się w zasadzie trochę rozwiązał, bo Anka, czyli moja żona, dla której miało być moto, zrezygnowała z golasa. Wytrzepało ją wiatrzysko i wróciły u niej do łask plastiki.

Nie zmienia to faktu, że sprzęt b. mi się podoba i o mało co nie stałem się szczęśliwym/nieszczęśliwym właścicielem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz zdecydowac sie na Tornado :biggrin:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z gatunku "czytalem".

To co czytalem jak zachorowalem na 1130 trek (a czytalem o wszystkich modelach) to:

- jezdzi sie nimi niesamowicie podobno i wszyscy zachwyceni. zawieszenie, hamulce, silnik... Triumph Tiger wymieka podobno.

- ze wrazenie robia to widac

- nie wyczytalem narzekan na awaryjnosc, ale na rynku dlugo nie jest i malo popularny to i mogli nie napisac.

- pierwsze modele lubily wypic

- podobno nowy wlasciciel ze wschodu mial plany szerokiej ekspansji. Poki co widac tylko tyle, ze modele o mniejszej pojemnosci i cenie wypuscil.

- Hiszpanie sie boja o serwis, Wlosi sie nie boja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z gatunku "czytalem".

To co czytalem jak zachorowalem na 1130 trek (a czytalem o wszystkich modelach) to:

- jezdzi sie nimi niesamowicie podobno i wszyscy zachwyceni. zawieszenie, hamulce, silnik... Triumph Tiger wymieka podobno.

- ze wrazenie robia to widac

- nie wyczytalem narzekan na awaryjnosc, ale na rynku dlugo nie jest i malo popularny to i mogli nie napisac.

- pierwsze modele lubily wypic

- podobno nowy wlasciciel ze wschodu mial plany szerokiej ekspansji. Poki co widac tylko tyle, ze modele o mniejszej pojemnosci i cenie wypuscil.

- Hiszpanie sie boja o serwis, Wlosi sie nie boja.

 

Można wiedzieć gdzie czytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1130 trek

 

Z gatunku "oglądałem". Na TVN Turbo chyba był program podczas którego kolesie testowali ten motocykl. Nie wiem czy było przekłamanie w tłumaczeniu, ale wypił im 8 litrów, a pojemość baku to 18 [ ? ] - w tego typu motocyklu to chyba jakieś nieporozumienie. No i brzmienie miał jak kosiarka ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gatunku "oglądałem". Na TVN Turbo chyba był program podczas którego kolesie testowali ten motocykl. Nie wiem czy było przekłamanie w tłumaczeniu, ale wypił im 8 litrów, a pojemość baku to 18 [ ? ] - w tego typu motocyklu to chyba jakieś nieporozumienie. No i brzmienie miał jak kosiarka ; )

 

No nie iwem czy to jakieś nieporozumienie, skoro nie wiemy jak Panowie operowali manetką gazu :wink:

 

PS. Absolutnie NIE przerażające spalanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...