Skocz do zawartości

Gdzie akumulator


dziadek174
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wymieniłem Yuasę na M-LINE i jestem z niego zadowolony, ma dobry prąd rozruchowy(180A),na który trzeba zwracać uwagę przy zakupie ponieważ większość tańszych aku ma zbyt słaby (ok 100 A), dzięki czemu krócej żyją.

Moto stoi tydzień lub więcej w namiocie na dworze i nie mam żadnych problemów z odpalaniem.

Co do sklepu,to panowie znają się na rzeczy więc mogę ich polecić. :wink:

Jeżeli chodzi o akumulator, to trzeba dobrze sprawdzić symbole, jeżeli jest YTX12-BS MF 180A, to taki zamiennik trzeba poszukać,druga sprawa to to że po zalaniu musimy czekać aż przestanie gazować a zalecane 40min. to stanowczo za krótko lepiej dołożyć ze dwie lub trzy godziny,im dłużej tym lepiej,później albo robimy małą trasę( ok 100km) albo podłączamy pod ładowarkę żeby go uformować małym prądem.

Gdyby zrobili tak w serwisie z YUASĄ to by nie padła po niecałych dwóch latach. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz aku żelowy to nie wlewasz do niego kwasu - on jest zalewany w fabryce.

Mylisz z akumulatorem bezobsługowym.

 

Nic nie mylę,przeczytaj jeszcze raz ale dokładniej, a nie piszesz coś o czym wszyscy wiedzą. :biggrin:

Ani słowem nie wspomniałem czy chodzi o żelowy czy nie,chodziło mi o to żeby po zalaniu lub nie (żelowy :wink: ) akumulator uformować,i tyle.

W tym który kupiłem cele wypełnione są włóknem szklanym które nasączamy elektrolitem,praktycznie po ich

zalaniu możemy obracać akumulatorem we wszystkie strony i nic się nie wyleje,czyli niewiele różni się od żelowej Yuasy której największym atutem jest sprawność, dająca nam po 6-ciu miesiącach przechowywania 80%, a po 2 latach 60% pojemności.

A dla całkowitej jasności nie wlewamy "kwasu" tylko elektrolit tzn.roztwór kwasu siarkowego i wody destylowanej o odpowiedniej gęstości ( 1,26-1,28 kg/l) bo jeszcze ktoś wleje i będzie nieszczęście. :buttrock:

Pozdrawiam.

Edytowane przez lombardo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...