Skocz do zawartości

Zakup motocykla z UE


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początku od razu mówię żę szukałem i znalazłem ale link z TEGO postu nie działa.

Mam na oku jedno moto z francji ale jako że nie mówię po francucku to zwracam się z prośbą do każdego co przerabiał podobny temat. Interesują mnie dokumenty jakie muszę mieć żeby być na 100% pewnym możliwośći rejestracji motocykla z w.w. kraju.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

 

PS

Sprowadzałem już 2 auta z niemiec i mniej więcej wiem co i gdzie załatwić przy sprowadzeniu ale nie mam pojęcia jakie dokumenty są wymagane ze strony Francuskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Francji masz Brief (taki spory niebieski papier z wpisanym właścicielem i innymi danymi) ten papier i umowa kupna-sprzedaży lub rachunek zakupu wystarcza,

 

Po przywiezieniu do polski:

- Przegląd techniczny

- Tłumaczenia

- Urząd skarbowy - VAT24 (zwolnienie z VAT, chyba że moto ma mniej niż 6 miesięcy lub mniej niż 6000km)

- Wpłata na konto gminy

- Odbiór VAT25

- Wydział komunikacji

- Zakup OC

Miłej jazdy nowym nabytkiem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po przywiezieniu do polski:

(zwolnienie z VAT, chyba że moto ma mniej niż 6 miesięcy lub mniej niż 6000km)

- Wpłata na konto gminy

 

 

Możesz przybliżyć? Bo żadnych wpłat na konto gminy nie robisz.

 

Kolejno:

 

1. Robisz tłumaczenia dokumentów - najlepiej, żeby umowa kupna-sprzedaży była sporządzona w dwóch językach - francusko-polska, ponieważ zapłacisz tylko za poświadczenie a nie za tłumaczenie kolejnej strony (umowy).

 

2. Jedziesz do Urzędu skarbowego i płacisz wyżej wspomniany Vat - 160 złotych.

 

3. Jedziesz zrobić przegląd za 120 złotych.

 

4. Jedziesz do wydziału komunikacji z kompletem dokumentów, wyskakujesz ze 160 złotych i motocykl masz zarejestrowany.

 

UBEZPIECZENIE ZAŁATWIASZ PO ZAREJESTROWANIU, które jest koniecznie do odbioru twardego dowodu.

 

That's all :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przybliżyć? Bo żadnych wpłat na konto gminy nie robisz.

 

2. Jedziesz do Urzędu skarbowego i płacisz wyżej wspomniany Vat - 160 złotych.

 

a widzisz... doradzasz, informujesz, a sam masz braki :P

ww. wpłata z tytułu zaświadczenia vat25, wydawanego w oparciu o wniosek vat24, jest opłacana właśnie na kontro gminy - nie us. oczywiście przy płatności na miejscu gotówką nie ma to znaczenia

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz... doradzasz, informujesz, a sam masz braki :P

ww. wpłata z tytułu zaświadczenia vat25, wydawanego w oparciu o wniosek vat24, jest opłacana właśnie na kontro gminy - nie us. oczywiście przy płatności na miejscu gotówką nie ma to znaczenia

jsz

 

Oj, to przepraszam, że wprowadziłem w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...