Skocz do zawartości

jawa250 reaktywacja


rafciojawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jawa jest jeszcze mało ceniona wśród kolekcjonerów. Perak jedynie się wybija. Wystawiłem ostatnio moją CZ - żadnego telefonu nie otrzymałem a cena była ponad połowę niższa. :) W latach 60-tych najdroższym modelem wśró kyvacek byłą 250-tka. ;) Ja osobiście nie będę się pakował w dwucylindrowego knedla. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawa jest jeszcze mało ceniona wśród kolekcjonerów. Perak jedynie się wybija. Wystawiłem ostatnio moją CZ - żadnego telefonu nie otrzymałem a cena była ponad połowę niższa. :biggrin: W latach 60-tych najdroższym modelem wśró kyvacek byłą 250-tka. :icon_razz: Ja osobiście nie będę się pakował w dwucylindrowego knedla. :icon_mrgreen:

przyznaje racje jest mało ceniona,mimo małej ilości egzemplarzy cena jest szokująco niska,chociaż niektórzy się canią i to chciałem pokazać,że jednak ktoś sie odważył polecieć tak wysoko i chwała mu za to!!!!

ale nie mów że nie chciał byś mieć takiego silniczka w swojej jawencji?do wózeczka bocznego 250 jest deko za słaba,a ja mam orginalne mocowania do wózka i po jego zamocowaniu uuuuuuuuuuu 3 to je max,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

350-tka to wiekszy koszt remontu silnika, wiecej regulacji, trzeba zwracac uwage na prace dwoch cylindrow. To wszystko za cene... 2 koni mechanicznych. Czy warto? Sam sobie odpowiedz - roznicy wielkiej w mocy obu silnikow nie odczujesz. :icon_mrgreen:

Edytowane przez kamil91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie,

 

Jestem w posiadaniu jawy 353 z 62r.

Pisałem swego czasu o niej.

Generalnie zrobiona od podstaw.

Aktualnie jestem na etapie polerki chromów - wtedy zabrakło pieniedzy na nowe, a teraz znalazłem b.dobra paste do chromow i tak sobie dłubię.

Z braku czasu odpalam ja raz na kilka miechów, a pozniej sobie stoi w stanie prawie muzealnym, nakryta kocem i czeka. Roczny przelot ok 500 km

 

Pozdrawiam jawerów

Edytowane przez misiek775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie,

 

Jestem w posiadaniu jawy 353 z 62r.

Pisałem swego czasu o niej.

Generalnie zrobiona od podstaw.

Aktualnie jestem na etapie polerki chromów - wtedy zabrakło pieniedzy na nowe, a teraz znalazłem b.dobra paste do chromow i tak sobie dłubię.

Z braku czasu odpalam ja raz na kilka miechów, a pozniej sobie stoi w stanie prawie muzealnym, nakryta kocem i czeka. Roczny przelot ok 500 km

 

Pozdrawiam jawerów

no to pochwal sie nam tą paściszą :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

350-tka to wiekszy koszt remontu silnika, wiecej regulacji, trzeba zwracac uwage na prace dwoch cylindrow. To wszystko za cene... 2 koni mechanicznych. Czy warto? Sam sobie odpowiedz - roznicy wielkiej w mocy obu silnikow nie odczujesz. :D

 

 

Wiec mówisz ze 250tka ma 26km? wiecej od ETZ?? no to super... Bo 350tka ma 28km ale skoro mówisz ze 250tka ma tylko 2 mniej no to naprawde niezły motocykl, MZ pewnie bez poblemu by wciagnoł. Pozdro Kamil :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec mówisz ze 250tka ma 26km? wiecej od ETZ?? no to super... Bo 350tka ma 28km ale skoro mówisz ze 250tka ma tylko 2 mniej no to naprawde niezły motocykl, MZ pewnie bez poblemu by wciagnoł. Pozdro Kamil :biggrin:

........mylisz pojęcia - nikt nie powiedział, że Jawa 250 ma 26KM. Zostało napisane, że Jawa 354 (350) ma dwa konie więcej niż 250-ka......................czyli 16 (plus minus 2KM);

Po prostu...............................pomyliłeś Jawy.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec mówisz ze 250tka ma 26km? wiecej od ETZ?? no to super... Bo 350tka ma 28km ale skoro mówisz ze 250tka ma tylko 2 mniej no to naprawde niezły motocykl, MZ pewnie bez poblemu by wciagnoł. Pozdro Kamil :biggrin:

 

Jeśli chodzi Ci o Jawe 350 z silnikiem 12V to ma ona 27KM. :icon_mrgreen: Zanim coś napiszesz radzę trochę literatury fachowej przyswoić. Pozdro :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, ja też mam jawę 250 /353 z 1960r aktualnie od 2 sezonów jest w "remoncie" nowe malowanie chromy, remont silnika, tylko nie ma weny żeby postawić kropkę nad "i" czyli ją dokończyć, chyba z tego powodu że przesiadłem się na nowszy sprzęt :wink:

 

Możecie zobaczyć sobie mój filmik "Pościg za jawą" który nakręciliśmy z kumplami kilka lat temu :crossy:

http://pl.youtube.com/watch?v=gf48nLC9ctU

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co myslicie o starych Jawach 350? Chodzi mi o te w stlu 353 ale 2 cylindry. Bo właśnie dostałem cynk o takim silniku. Kumpel kiedyś miał w spadku po dziadku 2 takie Jawy gdzieś na wsi zbunkrowane i nie chciał sprzedać. Wyjechałem do UK i one poszły do kogoś, ten ktoś je pociął i oddał na złom, jeden silnik poszedł na alu też na złom i tylko jeden silnik został po nich. A teraz mi doope zawraca czy chcę to wziąć za flaszkie bo odda na złom. No i nie wiem czy to jest warte zachodu w ogóle? Czym się róznią ramy/nadwozia 250 od 350? Myślę że do 350-tki ciężko będzie dostać części a może dałoby radę to odrestaurować na bazie 250? Ma to sens?pzdr.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo. To bajer. Pocieszyłeś mnie. A czy to nie będzie kundel jak się zmiesza silnik z ramą 250? Skoro te same części to powinno być spoko, czyż nie?

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...