Skocz do zawartości

DUNLOP SPORTMAX D209 GP RACER


Klapek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie następujące: od trzech sezonów mam komplet D208 i nadszedł czas zmiany na nowe. Jako że jestem bardzo z nich zadowolony to raczej jestem za kupnem kolejnych Dunlop'ów. Wybór padł na oponki Dunlop SPORTMAX D209 GP - jakie macie zdanie właśnie o nich?

Chodzi mi o opinie ludzi którzy na nich śmigali/smigają a nie kolesi co przepisują broszury na "łamy" 4UM...

 

Pozdro all ;)

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspominam ich dobrze po eksploatacji na drodze. Długo się rozgrzewały, na śliskim wręcz niebezpieczne. To sa opony torowe, nie oszukujmy się, ich właściwosci wykorzystasz TYLKO po dobrym nagrzaniu, a wymaga to trochę czasu (tak szczerze, to nie rozgrzejesz ich poruszając się po mieście tak, jak jest to potrzebne).

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 sezony na D208? podziwiam

 

mi padly po 5 tys km

 

Co ciekawe przednia jest dużo bardziej zniszczona niż tył...

 

Wracając do wyboru... Jeśli D209 są "śliskie" to jakie inne proponujecie? Na torze jestem raz, dwa w roku (250km do Poznania...) także szukam opon to śmigania po wioskach :)

 

Pozdro all :)

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł, już wiem co kupuję :)

 

Na www.ebay.co.uk z przesyłką na terenie UK przy kursie 4.3zł kosztują 791zł natomiast na allegro 1160 + kurier...

Kiedy w PL stworzy się prawdziwa konkurencja :)

 

 

Pozdro all :eek:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najlepiej czułem się na Metzelerach M1 (teraz M3, nowasza wersja) - naprawdę zajebiste gumy na szosę.

 

M1 nie polecam troche chlodniej sie robi i lataj na cieple tez bez rewelacji (jak dla mnie zwykly standard)

 

Co do DUNLOP nie wypowiadam sie, obecnie smigam na PIRELLI DIABLO SUPERCORSA i trzymaja na zimnym od poczatku pelna stabilnosc i kontorla. Na torze miodzio

 

najlepsza przyczepnosc - opony torowe

najkrotsza zywotnosc - opony torowe

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z D207 przesiadlem sie na pilot powery 2ct. Rewelacja. Wystarczylo im przejechanie 6km przez miasto i pozwolily na darcie podnozka na rondzie, zostawiajac po sobie piekne kreski. Czuc roznice nawet pyrkajac 50ka po prostej. Mam wrzenie ze sa przyssane do drogi. Hamowanie to zupelna inna bajka w porownaniu do D207. Polecam z czystym sumieniem. Oponki bajka. Na mokrym tez duuuza ronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najlepiej czułem się na Metzelerach M1 (teraz M3, nowasza wersja) - naprawdę zajebiste gumy na szosę.

 

Pawel nie reklamuj bo zaraz sostaniesz posadzony, ze Metzeler Cie kupil. :biggrin: :cool: :bigrazz: jak je zedrzesz to daj cynk na PW ile wytrzymaly na XX.

 

M1 nie polecam troche chlodniej sie robi i lataj na cieple tez bez rewelacji (jak dla mnie zwykly standard)

 

" troche chlodniej " to ile w skali Fabrenhaita ? :biggrin: ( jak to Kargul mawial ) dla mnie relatywne, pozatym uzywalem ich w gorach i gdy bylo ca. 5 st. C i jakos nie mialem jakichkolwiek dylematow.

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuję, bo uważałem je za bardzo dobre opony :). Własnie na zimno, bez rozgrzania! Śmigałem nimi nawet przy temperaturach około 0 stopni w deszczu i nigdy mnie nie zaskoczyły. Uźywałem je w VFR tył starczył na 7 tys. km, przód oceniam na około 12- 15 (nie wiem, bo sprzedałem moto). Potem w XX miałem Conti Sport Attack, kupiłem dlatego że były tańsze, nie miałem akurat kasy. Jesli nie kwestie finansowe, do walił bym w Metzelera M1 lub M3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunlopy zdjąłem i obułem drugą VTR, a do mojej Perły strzeliłem Metzeler M3 Sportec.

 

daj znac ile wytrzymaly :)

 

:icon_arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...