Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze te oryginalne wydechy mi się strasznie nie podobały, na moto wyłożyłem ostatnią kasę jaką miałem, nie jestem w stanie kupić wydechów Akrapovic'a czy innej równie znanej marki.

Słyszałem o gościu który ma ksywę Edi i znalazłem ot coś takiego o jego przeróbkach. Wydechy nazywają się Edhaust :D

 

http://edzio35.wrzuta.pl/film/8zXhTgWf0vJ/...lumikow_edhaust

 

http://w223.wrzuta.pl/film/6Jt2N6v9Wt1/kaw...zerobce_edhaust

 

http://w973.wrzuta.pl/film/9Sl9jFhpTs6/hon...kominie_edhaust

 

Mnie te brzmienia się podobają, facet konkretnie gada, ceny jak dla mojej Yamahy 450 zł za komplet, i gadają podobnie ja te w kawie z1000. Gość używa materiałów takich jak w sportowych wydechach i konstrukcje wykonuje na podstawie sportowych wydechów. Materiały są do wglądu, tak jak on powiedział.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edzio,

ja też mam małe pytanko o bandita 600.

chodzi o cały wydech, otóz zaraz za kolektorem jest tak fatalnie pospawane, że aż się płakać chcę, w dodatku jest mała dziurka i wgniota w rurze dochodzącej do tłumika.

i moje pytanie, czy byłbyś wstanie zestroić to wszystko by miało ręce i nogi?? kolektor by został, ale musiałbyś wstawić nową rurę, a tłumik mógłbyś trochę poprawić pod względem dźwięku.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co o tym myślicie?

Ja mam wydechy robione przez Edka w Raptorze 1000 i jeśli chodzi o dźwięk to jestem bardzo zadowolony. Tłumiki wyszły średnio-głośne. Taka była umowa. W zasadzie żadnych problemów na przeglądzie czy przy kontrolach drogowych także u naszych południowych sąsiadów.

 

próbka jak wyszło (po szlifie obrotomierz mi sie zatrzymuje na 8tyś :eek: stąd taaaakie odcięcie hehe)

 

 

Zastosowana konstrukcja: komora tłumiąca pierwsze 10cm tłumika przelot 45mm dalsza część. Koszt 250zł za tłumik.

 

No i blisko masz do Edka

Edytowane przez jedrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to kilka słów z wrażeń po przeróbce kominka w FZ6 z forum Fazera:

 

"Po wielu próbach kupienia sportowego wydechu zdecydowałem się w końcu na przeróbkę wydechu u Pana Edzia:). Na początku obawiałem się czy będzie jakaś znacząca różnica w dźwięku, aż do czasu zamontowania wydechu i pierwszego odpalenia:D. Dźwięk który wydobywa się z przerobionych kominów jak dla mnie lepszy od markowych produktów ale to rzecz gustu. Przepiękne basowe brzmienie wystarczająco głośne. Przy jeździe między 120-160km/h słychać delikatne mruczenie. Za 350zł mamy wspaniały efekt. Po usunięciu katalizatora czuć różnicę w dolnych obrotach. Plusy: cena, bardzo dobry kontakt, wykonanie profesjonalne, dźwięk, czas realizacji wzorowy!!!(wydech wysłałem we wtorek w poniedziałek był już u mnie zrobiony gdyby nie wekend byłby pewnie szybciej-wysyłka pocztą polską), minusów na razie się nie dopatrzyłem:). Polecam wszystkim co za małą kasę chcą mieć piękny rasowy dźwięk swojego FZ6 lub innego moto:). Jak by ktoś z pomorskiego wahał się nad przeróbką to śmiało zapraszam do posłuchania mojego FZ6. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. "

 

http://www.motocykl.org/thundercat/forum/v...t=2557&start=90

 

 

 

 

Edzio,

ja też mam małe pytanko o bandita 600.

chodzi o cały wydech, otóz zaraz za kolektorem jest tak fatalnie pospawane, że aż się płakać chcę, w dodatku jest mała dziurka i wgniota w rurze dochodzącej do tłumika.

i moje pytanie, czy byłbyś wstanie zestroić to wszystko by miało ręce i nogi?? kolektor by został, ale musiałbyś wstawić nową rurę, a tłumik mógłbyś trochę poprawić pod względem dźwięku.

 

Pewnie dało by radę ale myślę że jeśli będzie trzeba wstawiać nowe elementy a te stare przecinać to raczej nieda sie tego wszystkiego sklecić bez motocykla.Połatać i poprawić bez przecinania można dokonać wysyłkowo bez motocykla.Może podeślij jakieś foty na meila- [email protected].

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu ma taką sprawe; zakupiłęm w zeszłym tygodniu Yamahe TT 600 z wydechem przlotowym ARROWA i z tym mam związane pytanie.

Czy dałbyś rade żeby go trochę przytłumić i zrobić bardziej basowy bo obecnei napie....a jak Haubicy? Napewno muszę dotoczyć pierścień żeby zmniejszyć wylot końcowy bo ma średnice o centymetr za dużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze da się da się coś zrobić.Musiałbym go zobaczyć ,rozmontować i zobaczyć czy są wytłumienia.Możliwe że masz pustą puszkę która nieda ci ładnego basu.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w piątek zakończyłem operację na swoich wydechach opierając się na materiałach oraz fachowej pomocy przez fona od Edzia.

Moja ZZr 600 u poprzedniego właściciela zaliczyła kilka przycierek po wydechach więc oprócz pracy nad środkiem i dźwiękiem wymieniłem również poszycia na nowe z kwasówki polerowanej.

Powiem wam że dźwięk super ale to co z Edziem stwierdziliśmy że najwięcej frajdy daje właśnie wykonanie takiego cuda samemu.

U siebie mam komorę wstępną około 9 cm a potem przelot 45mm do samego końca.

Oprócz dźwięku który jest świetny basowy jest znaczna poprawa wizualna nie tylko poszycia ale i wylotu z tyłu (oryginalnie w wylocie 50mm rurka z 12 mm średnicy jak w skuterku).

W piątek odstawiałem moto na zimę ale przejechałem się 100km i nie tylko ja słyszałem piękny mruk silnika ale ludzie na chodnikach też:)))

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc w projekcie dla Edzia.

 

Jak będę miał chwilkę czasu to strzele trochę fotek i może jakiegoś filma nakręcę z dźwiękiem mojej strzały.

Jak ktoś lubi sam dłubać przy swojej maszynie i ma trochę sprzętu to przy pomocy Edzia efekt murowany a zadowolenie z wyniku bezcenne. (po odpaleniu na nowym wydechu banan z buzi nie schodzi mi do dziś :P )

 

Pozdro

 

Oli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A to kilka słów właściciela z forum Suzuki 650 Freewind po przeróbce kominka :

 

"Komin przerobiony przez Edka na wolnych ładnie gra basem, można w zasadzie odpalić moto, kupić skrzynkę piwa i siedzieć słuchać. Nie jest za głośno ale tez nie cicho (cichy to jest oryginał). Na równi słychać i szum silnika i tłumik. Przy mocnym odkręceniu wzrasta głośność ale tak przy 80-100 na stałym gazie nie męczy jest w sam raz. Parę razy specjalnie krążyłem obok misiaczków z suszarką. 60 na 5 i 4 nie przyje....li się czyli sukces.

 

Na przelocie moto zrobił się czuły na ustawienie gaźnika i w moim przypadku chyba świece. Więc zaaplikowałem mu NGK irydowe plus czyszczenie i regulacja gaźnika. Przy okazji okaząło się ze jakiś pajac podwinoł gumę od strony filtra więc problem falowania obrotów rozwiązał się. Na irydach w moto szybciej można wyłączyć ssanie, nie gasnie.

 

Gościu czyli Edek (wczesniej w wątku EDHAUST) chciał żebym mu tą przeróbkę gdzieś na forum opisał. Chyba tu jest dobrze w końcu moto to freewind. Za te parę groszy sądze opłaca się. Na giełdzie w Łodzi czy Wawce są tuningowe tłumiki po 1kzł i więcej. Dochodzi przeróbka rur itd. A tu naprawdę gra ładnie basem."

 

http://xf650.pl/modyfikacje/tlumik-przelotowy-made-in-edek/

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to kilka słów właściciela z forum Suzuki 650 Freewind po przeróbce kominka :

 

"Komin przerobiony przez Edka na wolnych ładnie gra basem, można w zasadzie odpalić moto, kupić skrzynkę piwa i siedzieć słuchać. Nie jest za głośno ale tez nie cicho (cichy to jest oryginał). Na równi słychać i szum silnika i tłumik. Przy mocnym odkręceniu wzrasta głośność ale tak przy 80-100 na stałym gazie nie męczy jest w sam raz. Parę razy specjalnie krążyłem obok misiaczków z suszarką. 60 na 5 i 4 nie przyje....li się czyli sukces.

 

Na przelocie moto zrobił się czuły na ustawienie gaźnika i w moim przypadku chyba świece. Więc zaaplikowałem mu NGK irydowe plus czyszczenie i regulacja gaźnika. Przy okazji okaząło się ze jakiś pajac podwinoł gumę od strony filtra więc problem falowania obrotów rozwiązał się. Na irydach w moto szybciej można wyłączyć ssanie, nie gasnie.

 

Gościu czyli Edek (wczesniej w wątku EDHAUST) chciał żebym mu tą przeróbkę gdzieś na forum opisał. Chyba tu jest dobrze w końcu moto to freewind. Za te parę groszy sądze opłaca się. Na giełdzie w Łodzi czy Wawce są tuningowe tłumiki po 1kzł i więcej. Dochodzi przeróbka rur itd. A tu naprawdę gra ładnie basem."

 

http://xf650.pl/modyfikacje/tlumik-przelotowy-made-in-edek/

 

 

Edzio mam pytanie , bo widzę że w temacie wydechów jesteś Dobrym Kierownikiem . Kroiłeś moze już wydech od VTX1800 Custom - oryginał .. Bo kusi mnie żeby zamiast owijania w stalowe wełny wspawać strumienice od Hondy Civic . Tylko nie wiem czy uzyskam w ten sposób fajny gulgot .. Mam także Hard Cromy , ale po jednym sezonie jakoś nie pasuje mi ten dźwięk . Hard Kromy Mają poste przeloty , tylko w środku załozone strumienice. Chodzą głosno ale brakuje im basu . Co byś poradził .. jaka średnica rury do owijania .. ( obudowa oryginalna w środku ma 115 mm srednicy). Napisz ewentualnie na priV koszt takiej przeróbki ... :) Pozdrawiam: Tomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z VTX-ów dotychczas robiłem 2 komplety do 1300. Jeden pokusił się o zbadanie ilości decybeli i wyszło drobne , małe 120dB :icon_eek: :icon_mrgreen: .1,8 jeszcze nie robiłem musiałbym je oblukać. Strumienice dadzą więcej decybeli ale basu wcale

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 2 małe próbki efektu końcowego po przeróbce komina w Suzuki DRZ 400. Pierwsza to pełen przelot z usyniętym katalizatorem i skróceniem komina o kilkanaście centymetrów:

 

 

A druga to przelot z zastosowaną komorą rozprężającą z usuniętym katalizatorem ,bez skracania komina:

 

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...