Skocz do zawartości

Przerejstrownie motocykla,ile mamy na to czasu ,jakie kary za zwłokę ?


Lisu444
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,interesuje mnie taka sprawa.Załóżmy że motocykl został kupiony miesiąc temu ale na umowie nie ma daty wpisanej.

 

Poprzedni właściciel wyrejestrował motocykl z powodu sprzedaży tydzien po sprzedarzy .

 

Teraz chcemy isć do urzędu skarbowego.Mamy 14 dni na zgłoszenie zakupu motocykla od daty podpisania umowy (ale daty nie wpisano w umowę)

 

Gdy przekroczymy te 14 dni to jakie są kary ? Zakładamy ze miną miesiąc.

 

Idziemy do US (sami wpisujemy datę w umowę tak zeby wyszło ze nie przekroczylismy tych 14 dni bo inaczej niby jest kara -tylko jaka ?),czy oni tam czasami nie sugerują się też datą wyrejestrowania motocykla przez poprzedniego właściciela ?czy tylko istotna jest data z umowy ,bo jak pisałem mamy 14 dni od podpisana umowy w celu zgłoszenie przeneisienia własności na siebie.

 

Czekam na odpowiedzi i z góry wszytskim bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,interesuje mnie taka sprawa.Załóżmy że motocykl został kupiony miesiąc temu ale na umowie nie ma daty wpisanej.

 

Poprzedni właściciel wyrejestrował motocykl z powodu sprzedaży tydzien po sprzedarzy .

 

Teraz chcemy isć do urzędu skarbowego.Mamy 14 dni na zgłoszenie zakupu motocykla od daty podpisania umowy (ale daty nie wpisano w umowę)

 

Gdy przekroczymy te 14 dni to jakie są kary ? Zakładamy ze miną miesiąc.

 

Idziemy do US (sami wpisujemy datę w umowę tak zeby wyszło ze nie przekroczylismy tych 14 dni bo inaczej niby jest kara -tylko jaka ?),czy oni tam czasami nie sugerują się też datą wyrejestrowania motocykla przez poprzedniego właściciela ?czy tylko istotna jest data z umowy ,bo jak pisałem mamy 14 dni od podpisana umowy w celu zgłoszenie przeneisienia własności na siebie.

 

Czekam na odpowiedzi i z góry wszytskim bardzo dziękuję!

 

 

 

Kolego nie będziesz miał żadnej kary finansowej sprawdź tylko czy opłaty czasem nie wygasły bo tylko z tego powodu możesz mieć mały problem w ubezpieczalni i nic poza tym pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie słuchać każdego na forum, może się mylić

2. użyć wyszukiwarki: podobne pytania były już (z odpowiedziami) dziesiątki razy

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rejestrowałem moto, które było wyrejestrowane w holandii ponad 6 miesięcy temu. Mogę potwierdzić to, że nie ma kary. Tzn. przepisy mówią o terminach, ale nie mówią nic o karaniu za przekroczenie terminu. Tak usłyszałem od urzędniczki w "okienku" gdzie rejestrowałem. I nic nie kombinowałem z datami na umowie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem motocykl 16.10. a podatek zapłąciłem jakoś ok 27.12 i doszli do tego w US po ponad 6mies, no i musiałem zabulić 120zł (a mogą za coś takiego wlepić nawet do 1200zł!!!) mandatu karnego. Ale z tego co pamiętam sugerowali się datą na umowie.

Fotografia ślubna, dziecięca, portretowa, akty, etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,a wie ktoś moze ile dokładnie czasu się ma na od chwili kupna motocykla ,na wizytęw urzędzie skarbowym ?słyszałem kilka wersji,proszę o odpowiedz.

 

 

Witam

Na wizytę w US masz 14 dni. Tak przynajmniej poinformowano mnie w III US w Gdańsku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,a wie ktoś moze ile dokładnie czasu się ma na od chwili kupna motocykla ,na wizytęw urzędzie skarbowym ?słyszałem kilka wersji,proszę o odpowiedz.

 

Dokładnie masz 14 dni od daty spisanie umowy pomiędzy Tobą(kupującym) a sprzedającym.Tak jest napisane również na druku PCC3 który składasz w US.

Pozdrawiam :icon_mrgreen:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...