Skocz do zawartości

Rejestracja motocykla do 125 cm sprowadzonego z Niemiec


Innytruder
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z rejestracja gn 125. Dokumenty jakie posiadam to Fahrzeugschein (dowod rejestracyjny) z wpisem o wyrejestrowaniu, Betriebserlaubnis (homologacja), umowa. Problem tkwi w briefie. Czy wydaja brief do pojemnosci 125 cm? Czy brief to wlasnie ta homologacja? Prosze o wypowiedzi osoby znajace temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przuypadku 125 - tek wydaja jedno i drugie. W zaleznosci od firmy i modelu.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli wzieli i beda pisac, to tak jak bys juz mial, bo Niemcy to potwierdza.

 

:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Generalnie w ciagu 6 - ciu tygodni maja dac odpowiedz, ze wzgledu na przesylke korespondencji moze potrwac troche dluzej.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

O widze kolega ma taki problem jak Ja, też byłem w WK i Pani z okienka popatrzyła krzywym okiem na betriebserlaubnis i mówi że mam za mało papierów, poszła na zaplecze i zapytała kolegów którzy stwierdzili że trzeba by rozpocząć postępowanie administracyjne ( czyli zagadać z Niemcami ) które potrwa około miesiąca i najprawdopodbniej mi odmówią.

 

Internet za to twierdzi co innego, że Yamaha DT80 powinna mieć tylko betriebserlaubnis ( świadectwo homologacji ) które jest jednocześnie dokumentem potrzebnym do przeglądu i tu kolejne jajo bo jeden Pan mówił że jest cacy lala tak było w 1991 a drugi Pan na innej stacji powiedział że musi być Brief z tym że nie zdążyłem mu powiedzieć o pojemności to może dlatego.

 

Pytanie proste czy mając betrie.. tłumaczenia i przegląd na pojazd 50-80ccm mogę śmiało walić jak w dym do urzędu ? Warszawa to takie miasto gdzie musze mieć tablice z Okęcia ponieważ Bemowo nie ma zezwolenia na rejestracje z innej dzielnicy ( i w zasadzie żadna dzielnica nie może się wtryniać w interesy drugiej ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko 80- tki posiadaja Betriebserlaubnis, czesc 125 - tek rowniez, jak nie beda chcieli zarejestrowac to niech robia to postepowanie administracyjne, ich problem.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem poprawkę tłumaczeń, zaniosłem im, zobaczymy co z tego będzie.

Przy okazji znalazłem ramę z Limanowej na rejestracji z Łomianek

A także dowiedziałem się że można sobie w motocyklu zmieniać ramę pod warunkiem że ma papiery ( homologacja producenta taka jak na nowy motocykl też może być ) :D Ale jak robią coś na zasadzie przerejestrowania to niestety ale raczej obecnych papierów nie można przepisać do innej ramy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i ju syćko wim :)

 

Dokumenty nadają się do rejestracji tylko muszę napisać oświadczenie że faktycznie zgubiłem ( albo poprzedni właściciel, tylko szkoda zachodu i jeszcze go wrabiać ) świadectwo wyrejestrowania, wtedy rozpoczyna się tzw Postępowanie Administracyjne czyli pismo do niemców i w przeciągu 3 do 4 tygodni jeśli moto zostało legalnie wywiezione to mamy zaświadczenie i nic tylko lecieć dalej z tematem :) Dziękuję Pozdrawiam Dowidzenia PaPa :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

moja kobita do dr 125 dostala tylko dowod z wbitym wyrejestrowaniem oraz swiadectwo homologacji, byla w urzedzie i powiedzieli jej ze to wystarczy, byl temat na forum i forumowicz zamieszczal zdjecia dokumetow, tez chodzilo o motocykl klasy 125, wiec nie powinni robic zadnych problemow ale widac co uzedas to inne dokumenty sa wymagane...

 

np. tu http://forum.scigacz.pl/about20171.html&highlight=

Edytowane przez YAGO

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...