Skocz do zawartości

Uvex Enduro vs. Airoh S4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :bigrazz:

Jestem zmuszony zakupić kask. Biorę pod uwagę trzy modele. Airoh SV55S, Airoh S4 oraz Uvex Enduro.

O ile o SV55S można przeczytać dużo pozytywnych opinii, o tyle o pozostałych dwóch (a szczególnie o modelu Enduro Uvexa) cisza. Ponieważ jeżdzę i będę jeżdził motocyklem enduro Uvex i Airoh S4 pasuje mi bardziej. Tak więc Airoh S4 vs. Uvex Endruro :buttrock:

Chciałbym dowiedzieć się jak jest z hałasem i jakością wykonania tych kasków. Proszę więc o opinie ludzi, którzy posiadają w.w. modele.

:icon_arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem jak uvex i airoh, ale ja latam w HJC enduro z szybą, jest troche głośno, ale jak dla mnie do zniesienia, przy około 130 - 140 daszek daje znać o sobie, troche podnosi głowe do góry. trzeba go sobie ustawić w odpowiedniej pozycji. i jeszcze szyba - jest dość mocno zagięta, wię trzeba sie przyzwyczaić do patrzenia przez nią, momentami sprawia wrażenie, że minimalnie zniekształca obraz

pzrd

 

i jescze jedna sprawa, dla mnie najważniesza i rakompensująca inne niedogodności - widoczność, porównywalna z kaskiem otwartym :icon_arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam S4. Mam. Mój ma wiele nieszczelności, jest głośny, przy niskiej szybie w AT kask po prostu gwiżdże. Jechałem Banditem 600n mając na głowie owego S4 bez daszka, czyli wersja szosowa hełmu, i podczas jazdy wiatr hulał w kasku jak chciał. Oczy łzawiły... Masakra. Także ten kask to góra "2w1". W lato bez szyby i z goglami jest super ze względu na lekkość i przewiew. W wersji z szybą jest słabo, bo nie przylega ona do uszczelki i świszczy, gwiżdże, itd... Z wysoką szybą w mojej AT jest w miarę znośny, ale drugi raz bym go nie kupił.

 

Podsumowując:

+wygląd

+waga

+szybkę można wyjąć i jeździć w goglach (a nawet można zamknąć szybkę mając gogle na oczach)

+widoczność

 

Minusy - w sumie cała reszta... Nawet daszek jest wąski na końcu i w mieście/trasie czasem nie można sobie zachodzącego słońca zasłonić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem jak uvex i airoh, ale ja latam w HJC enduro z szybą, jest troche głośno, ale jak dla mnie do zniesienia, przy około 130 - 140 daszek daje znać o sobie, troche podnosi głowe do góry. trzeba go sobie ustawić w odpowiedniej pozycji. i jeszcze szyba - jest dość mocno zagięta, wię trzeba sie przyzwyczaić do patrzenia przez nią, momentami sprawia wrażenie, że minimalnie zniekształca obraz

pzrd

 

i jescze jedna sprawa, dla mnie najważniesza i rakompensująca inne niedogodności - widoczność, porównywalna z kaskiem otwartym :biggrin:

 

HJC ma kaski enduro z szybą? Mógłbyś podać model?

 

Dobra, więc S4 jest tylko do krótkich wypraw do piaskownicy i jeżdzenia w lecie. Szkoda - w kaskach Shoei Hornet ponoć nie ma tego typu problemów ale kosztują 1600zł :( Nikt nie ma tego Uvexa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HJC CL-XS

zobacz tu:

http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/...34311-3114156-1

w polsce też można go kupić, ja za swój dałem 600PLN

w przeciwieństwie do S4 szyba dobrze przylega do uszczelki i nie zawiewa po oczach, mam jeszcze małe zastrzerzenia do zapinania, bo paski sie luzują i trzeba je poprawiać co jakiś czas. nie udało mi sie nigdzie obejżeć uvexa, ale też był brany pod uwage, jednak nie zdobyłem sie na zakup bez wcześniejszej przymiarki i jazdy próbnej. nie jestem pewien, ale uvex chyba ma antifoga co by przemawiało na jego korzyść

najlepiej byłoby przymierzyć każdy i wybrać odpowiedni dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc Airoh S4 vs. Uvex Endruro :icon_rolleyes:

Chciałbym dowiedzieć się jak jest z hałasem i jakością wykonania tych kasków. Proszę więc o opinie ludzi, którzy posiadają w.w. modele.

Witam,

 

od dwóch miesięcy jeżdżę w uvex'ie enduro. Kask jest dość dobrze wykonany, szyba dobrze, szczelnie dolega do kasku, ma bardzo fajne wnętrze i jest wygodny. Brałem pod uwagę też airoha, ale jednak wybrałem uvex'a.

-W S4 wlot powietrza jest w szczęce, a wylot na górze z tyłu kasku i już, w uvex'ie jest wlot w szczęce, na czole, wylot z tyłu na dole i na górze skorupy. W s4 cały nawiew idzie na twarz i nie ma możliwości zamknięcia wlotów, w uvex'ie można zamknąć wlot na czole, a wlot na szczęce jest kierowany na szybę, więc przy chłodzie nie wieje po pysku. Wentylacja sie sprawdza, bo przy sporych upałach pot nie zalewał mi oczu, w korku wystarczy minimalnie uchylić szybkę.

-Zapięcie uvexa jest bardzo wygodne i szybkie.

-U leży ciasno, trzeba go rozginać, żeby wszedł na baniak, ale jak już wejdzie to leży idealnie, nic nie uciska i po dwóch miechach dalej wchodzi równie ciasno (bez kominiarki wciąż jest ciężko), dla porównania airoh sam się zakładał w tym samym rozmiarze.

-W uvex'ie jest antyfog i działa, nie zaparował mi jeszcze, tyle, że szybko dość szybko się brudzi/kurzy wewnątrz.

-Nie urywa łba nawet przy ostrym wietrze, nawet nie bardzo obraca głowę (jest płetwa z tyłu kasku).

-Widoczność jest naprawdę dobra i szyba unosi się ponad pole widzenia, a w s4 nawet podniesiona wchodziła trochę w pole widzenia.

-Dodatkowo U posiada osłonkę pod brodą, żeby niechciane wichry nie kręciły się wewnątrz kasku.

-Wnętrze S4 jest biało/granatowe (szare było w poprzednich modelach), a w uvex'ie czerwono czarne.

-U jest trochu głośny przy większych prędkościach, ale nie mam za bardzo porównania z innymi, da sie przeżyć...podejrzewam, że w innych jest podobnie, bo świszcze w okolicy daszku (nie jeździłem jeszcze bez niego, więc nie wypowiem się).

-U kompletny waży 1640g (L zważona przeze mnie, katalogowo ma 1590+-50), s4 ma chyba 1350 katalogowo

-Uvex'a kupiłem za niecałe 600zł, s4 jest trochę tańszy, ale ma zdecydowanie mniej udogodnień i nie żałuję wyboru. :buttrock:

 

HJC też mierzyłem i jakoś nie przypadł mi do gustu, wykonanie i spartańskie wyposażenie mnie nie przekonało.

 

Na koniec rada: przymierz przed zakupem, bo takie kaski są specyficzne. Ja mierzyłem wszystkie 3 po dwa razy i w efekcie kupiłem w necie spooooro taniej niż w sklepie. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki majki :icon_eek: wyczerpujący opis :lalag:

ok, dziękuję wszystkim za wypowiedzi, zwycięzcą jest Uvex :biggrin:

Witam,

 

mam nadzieję, że i Ty będziesz zadowolony z wyboru. :wink:

 

Mały edit: dziś rano trochę mi zaczął parować wizjer w okolicy nosa, więc antyfog nie jest taki idealny. Ale innych wad nie stwierdziłem, narazie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

nie polecam ani jednego ani drugiego

wykonanie poniżej krytyki

jeden i drugi dla mnie strasznie niewygodny

uvexa przy właściwym rozmiarze ciężko włożyć a jeszcze gorzej zdjąć

airoh uciska (mnie) w okolicach skroni

 

ja mam dwa kaski (grupa nolan), jeden enduro+gogle (grex coś tam+scott) i drugi szczękowiec (n102) i z tego rozwiązania jestem zadowolony

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam ani jednego ani drugiego

wykonanie poniżej krytyki

jeden i drugi dla mnie strasznie niewygodny

uvexa przy właściwym rozmiarze ciężko włożyć a jeszcze gorzej zdjąć

airoh uciska (mnie) w okolicach skroni

Po pierwsze primo: każda bańka jest inna i to, że na twoją nie pasuję to nie ma większego znaczenia dla ogółu, prawda?! :wink: Kask TRZEBA przed zakupem dobrze przymierzyć i wybrać to co najlepiej się nosi.

 

Po drugie primo: Uvex wchodzi ciężko i schodzi razem z uszami, ale dla mnie jest to plus, bo dobrze się na głowie trzyma i do tego nigdzie mnie nie uwiera, a założenie cienkiej, jedwabnej kominiarki załatwia problem zakładania/zdejmowania uszu. :lalag: Do tego jest dobrze zrobiony, bo po paru miesiącach jazdy w ogóle się nie rozbił i dalej jest tak samo dobrze dopasowany. Na początku problemy z założeniem/zdjęciem uvex'a mnie też od niego odstraszały, ale przekonałem się, że leży dobrze na mojej głowie, ma dobre kąty widzenia, niezłą wentylację i ogólnie mi się bardzo podoba, więc zaryzykowałem i jestem zadowolony! :clap:

 

Co do wykonania, to wg mnie airoh jest słabiej wykończony od uvex'a, do którego nie mogę sie przyczepić za bardzo. Wg mnie wykonanie jest ok ( jeżeli wziąć pod uwagę pólkę cenową). Mierzyłem też kiedyś horneta DS i wcale nie powalił mnie na kolana, fakt miał ciekawszą wentylację, pin lock'a, ale wg mnie nie jest wart 3 razy tyle co uvex, przynajmniej narazie.

 

Czy istnieje kask ala Airoh S4 z blendą (szybą przeciwsłoneczną) lub coś podobnego?

Nie widziałem jeszcze takiego typu kask z wbudowaną blendą, niestety! Sam chciałem takie rozwiązanie kupić, ale nikt na rynku tego nie oferował i chyba nadal nie oferuję w takich kaskach. U mnie dobrze sprawdzają sie okulary. :wink:

Edytowane przez majki_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam ani jednego ani drugiego

wykonanie poniżej krytyki

jeden i drugi dla mnie strasznie niewygodny

uvexa przy właściwym rozmiarze ciężko włożyć a jeszcze gorzej zdjąć

airoh uciska (mnie) w okolicach skroni

 

ja mam dwa kaski (grupa nolan), jeden enduro+gogle (grex coś tam+scott) i drugi szczękowiec (n102) i z tego rozwiązania jestem zadowolony

 

Wykonanie Uvexa jest poniżej krytyki? :icon_rolleyes: Airoh S4 jest z pewnością gorzej wykonany od Uvexa ale określenie 'poniżej krytyki' w stosunku do tych kaskow to duuuża przesada. Kupiłem Uvex Enduro i jestem zadowolony - po dwóch miesiącach jazdy niewiele mogę powiedzieć - wentylacja jest świetna (a w chłodne dni bardzo pomaga siatka pod broda) mechanizm szyby działa super, po jej opuszczeniu jest b.cicho (jak na kask tego typu). Kask jest ciasny = zakładanie/zdejmowanie nie jest super przyjemne ale tak ma byc - na głowie leży super...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...