Skocz do zawartości

pomocy nie ma iskry


adikosak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, więc wygląda to tak, ostatnio myłem motorek i po jego umyciu gdy już wysechł go zapaliłem i chciałem się przejechać ale nagle coś zrobiło trzask i już motor nie odpalił. No cóż przestraszyłem się bo to mogło być coś w silniku ale zapchłem go i odpalił beż problemów. dzisiaj po południu jednak chcąc zrobić to samo nic się nie działo, Nie odpalił:clap: postanowiłem sprawdzić świece i nic nie ma iskry, założyłem NOWĄ świece i podobnie nic. Proszę o pomoc co mogło się zepsuć. Rozrusznik chodzi bo słychać i czuć jak drży ale przy ruchach rozrusznika nie słychać aby kręcił silnik - silnik milczy. Moduł daje oznaki życia ponieważ jak włącze lub wyłącze zapłon lub zmienie kierunkowzkazy s łychać jak tak charakterystycznie pika. Proszę o pomoc :D

Edytowane przez adikosak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na zapych pali ? jesli rozruchaj nie kreci silnikiem to sprzeglo 1 kierunkowe poszlo sie ostro kochac :D , ewentualnie zabatki rozrusznika.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zapych mi zapalił ale jak pisałem dzisiaj mi nie zapalił, w ogóle nie ma prądu na świecy.

 

moduł pika.

 

jesli rozruch nie kreci silnikiem to sprzeglo 1 kierunkowe poszlo sie ostro kochac :notworthy: , ewentualnie zabatki rozrusznika.

 

tak właśnie jest rozrusznik nie kręci silnika, silnik milczy. Ale on w ogóle nie ma prądu na fajce, więc rada zawarta w cytacie mi nie pasuje z deczka do sytuacji.

 

a jak już go zapchnołem to jeżdziłem na nim potem dopiero zaczeło się pie**olić ale sytyacja przed zapychaniem była identyczna - rozrusznik nie kręcił silnika ale musiał mieć iskre skoro mi zapalił a teraz jej nie ma.

 

 

 

 

 

jutro zajrze w rozrusznik i zobacze co go boli i przekarze wam co i jak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro silnik się nie kręci to iskry nie będzię, no bo skąd? kopniak masz>?

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz o co chodzi, jeżeli rozrusznik kręci, a silnik stoi to iskry nie będzie, ponieważ z kąd ma sie wytworzyć? Możesz to sprawdzić jedynie stawiając moto na stopce centralnej, wykręć świece włącz bieg, ktoś musi zakręcić kołem i wtedy możesz sprawdzić czy jest iskra, lub wykręcić świece położyć na cylku włączyć bieg i pchać moto, ale w tym przypadku ciężej będzie ci zauważyć iskre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to sprawdzić jedynie stawiając moto na stopce centralnej, wykręć świece włącz bieg, ktoś musi zakręcić kołem i wtedy możesz sprawdzić czy jest iskra, lub wykręcić świece położyć na cylku włączyć bieg i pchać moto, ale w tym przypadku ciężej będzie ci zauważyć iskre.

 

Zrobiłem dokładnie to co w pierwszej fazie zdania przedstawił damiano. Próba wypadła negatywnie. Brachol kręcił kołem próbowałem na każdym biegu i nic:( nie ma iskry podobnie jak go chce zapchnąć pierdzi pierdzi ale nie zapali. A jak chce przez rozrusznik go zapalić to silnik milczy chodzi jedynie rozrusznik. Dzisiaj jeszcze rozkręce rozrusznik czy te wszystkie trybiki w nim są sprawne, ale chociażby jakby było coś nie tak powinien zapalić mi na pycha :icon_evil:

 

 

Przewody też posprawdzałem i nic wszystko jest jak powinno

 

na początku jak mi jeszcze chodził to usłyszałem jak go zgasiłem taki "trzask". Rozrusznik już nie kręcił silnikiem ALE wziołem go raz na pycha - zapalił, przejechałem się z 2 km i wróciłem do domu. Spróbowałem drugi raz 30 sekund puźniej i też zapalił na pycha. Postał noc i nawet po południu nie chce na pycha wziąć ani nie ma iskry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mozliwe ze cos w cewkach alternatora,pradnicy albo magnesy popekaly . W kazdym razie zdejmij pokrywke i ogladnij czy wszystko jest cale.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nowe fakty - ściągłem dzisiaj rozrusznik (jest sprawny). spróbowałem palcami obracać pierwszą widoczną zębatką która ma styczność z rozrusznikiem który ją napędza. Zarówno na biegu jak i na luzie z łatwością, z lekkością obracałem zębatkę palcami, o czym świadczy że pewnie jakieś tryby poszły:( jutro ściągam pokrywe i zobaczymy co go boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...