Skocz do zawartości

Gażnik Amal


krzysiek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie trzeba czytać ze zrozumieniem :icon_mrgreen:

gaźniki róznią się konstrukcją ruski emulsyjnej (czy jak to sie tam w naszym języku nazywa) - w 276 jest w korpusie, w 76 jest w przelocie, w niefiltrowanym/zabrudzonym powietrzu - inaczej przepływa powietrze. Tu potrzebne są przekroje, wtedy doskonale widac róźnice - postaram sie odnaleźć i zamieścic, ale zupełnie odbiegamy od tematu Sokoła ;)

 

ktos odpowiedział na pytanie o Amala 26?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze 276 zasysal powierze z filtra a 76 poprostu pobierala zabrudzone powietrze wprost do gardzieli bez filtra...

:icon_mrgreen:

 

Przekroj:

 

http://www.amalcarb.co.uk/documents/Click%...tails%20PDF.pdf

 

 

P.S.

Odnosnie odpowiedzi o 26ke to wciaz cisza w eterze...

 

Napisalem i taka oto otrzymalem odpowiedz:

"We can build a 76 or 276 carburetter to your requirements. They cost £199.95 + vat. Shipping to Poland costs £10.00. Production time is around 4-6 weeks at present".

Jezeli sa chetni na nowy gaznik poza mna to oczekuje na wiesci...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze 276 zasysal powierze z filtra a 76 poprostu pobierala zabrudzone powietrze wprost do gardzieli bez filtra...

:icon_mrgreen:

 

Przekroj:

 

http://www.amalcarb.co.uk/documents/Click%...tails%20PDF.pdf

P.S.

Odnosnie odpowiedzi o 26ke to wciaz cisza w eterze...

 

Napisalem i taka oto otrzymalem odpowiedz:

"We can build a 76 or 276 carburetter to your requirements. They cost £199.95 + vat. Shipping to Poland costs £10.00. Production time is around 4-6 weeks at present".

Jezeli sa chetni na nowy gaznik poza mna to oczekuje na wiesci...

:icon_mrgreen:

Witam!

Mam kilka pytań do MOC.Po pierwsze, na jakim gażniku jeżdziłeś do tej pory?Po drugie (nie wiem czy dobrze zrozumiałem) ale wynika z tego co napisałeś,że na króćcu był mocowany ,albo filtr, albo lejek ssący.Następne pytanie: czy angole robią także filtry do tych gażników?Nie wykluczam możliwości zakupu takiego gażnika (może jak znajdzie się jeszcze ktoś zainteresowany to cena będzie trochę inna,a przynajmniej przesyłka).Napisz Moc-u ,czy jesteś w 100% przekonany ,że nasze ptaki będą dobrze latać na tych wyrobach.Wiem,że to pytanie w zasadzie retoryczne,ale w końcu Amal to Amal ,a nie np. Pegaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich informacji wynika ze amal 76 i 276 to takie same gazniki z tym ze wlasnie 76tka to model gaznika wczesny z lat 30 w lemniskata na koncu do zasysania powietrza bez filra. Natmiast 276 to nastepca 76 z mozliwoscia podlaczenia filtra celem poprawienia jakosci i czystosci powietrza zasilanego do cylindra silnika. Produkowane sa wedle specyfikacji i zamowienia zgodnie z danymi podanymi na stronie producenta. Ja w swoim ptaku mam 276 i pracuje elegancko, wiec nie widze zadnych przeciwskazan aby Twoj ptak zle na nim pracowal. Poza tym to nie uchybiajac nic PEGAZOWI to w Sokole wyglada on strasznie i dla mnie osobiscie jest profanacja tego pieknego motocykla. Odnosnie filtrow to nie wiem czy produkuja ale zapytac moge;-) Przy czym sa do kupienia podrobki filtrow amala.

Jak dla siebie to bede chcial zamowic dwie sztuki, jezeli jestes zdecydowany to zadeklaruje si beda juz trzy, moze ktos jeszcze bedzie chcial to przy wiekszej ilosci zapytam czy istnieje mozliwosc uzyskania jakiego rabatu...

Pozdrawiam

:icon_mrgreen:

 

Moj gaznik:

 

http://img377.imageshack.us/img377/2246/sokol36wy5.jpg

 

http://img179.imageshack.us/img179/7242/sokol37jw3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich informacji wynika ze amal 76 i 276 to takie same gazniki z tym ze wlasnie 76tka to model gaznika wczesny z lat 30 w lemniskata na koncu do zasysania powietrza bez filra. Natmiast 276 to nastepca 76 z mozliwoscia podlaczenia filtra celem poprawienia jakosci i czystosci powietrza zasilanego do cylindra silnika. Produkowane sa wedle specyfikacji i zamowienia zgodnie z danymi podanymi na stronie producenta. Ja w swoim ptaku mam 276 i pracuje elegancko, wiec nie widze zadnych przeciwskazan aby Twoj ptak zle na nim pracowal. Poza tym to nie uchybiajac nic PEGAZOWI to w Sokole wyglada on strasznie i dla mnie osobiscie jest profanacja tego pieknego motocykla. Odnosnie filtrow to nie wiem czy produkuja ale zapytac moge;-) Przy czym sa do kupienia podrobki filtrow amala.

Jak dla siebie to bede chcial zamowic dwie sztuki, jezeli jestes zdecydowany to zadeklaruje si beda juz trzy, moze ktos jeszcze bedzie chcial to przy wiekszej ilosci zapytam czy istnieje mozliwosc uzyskania jakiego rabatu...

Pozdrawiam

:icon_mrgreen:

 

Moj gaznik:

 

http://img377.imageshack.us/img377/2246/sokol36wy5.jpg

 

http://img179.imageshack.us/img179/7242/sokol37jw3.jpg

Witam!

Jestem zdecydowany na zakup Amala.Powiedz jak moglibyśmy to sfinalizować?Sprawa kolejna to filtr,powiedz mi skąd masz ten co na zdjęciu Twojego gażnika?Napisałeś,że można kupić podróbki filtrów Amala(może Masz jakiś adres producenta?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem zdecydowany na zakup Amala.Powiedz jak moglibyśmy to sfinalizować?Sprawa kolejna to filtr,powiedz mi skąd masz ten co na zdjęciu Twojego gażnika?Napisałeś,że można kupić podróbki filtrów Amala(może Masz jakiś adres producenta?)

 

Co do gaznikow to w takim razie zloze zamowienie po nowym roku. Odnosnie podrobek filtrow to na bazarach mozna dostac. Dowiem sie dokladnie bo ten dosalem na wymiane za kilka fanot oryginalnych od ptaka...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gaznikow to w takim razie zloze zamowienie po nowym roku. Odnosnie podrobek filtrow to na bazarach mozna dostac. Dowiem sie dokladnie bo ten dosalem na wymiane za kilka fanot oryginalnych od ptaka...

:icon_mrgreen:

Jeszcze jedno pytanie :Kranik(skąd ,gdzie i za ile można coś podobnego załatwić?).A rurka kranik-gażnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraniki dorabia Andrzej Godlewski zaden problem, rurki tez sa do zalatwienia, moge zapytac ile juz chromowana do zalozenia, jezeli jestes zainteresowany...

:icon_mrgreen:

Witam!

Swego czasu miałem kontakt z A.Godlewskim,ale to było jakiś czas temu.Teraz ,nawet nie wiem czy telefon który mam jest aktualny.Jeżeli mógłbyś pomóc to będę wdzięczny.Rurka też mnie jak najbardziej interesuje(najlepiej w stanie do założenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Moc-u ,jak tam sprawy naszych ptaków?Jeżeli będą jakieś niejasności to pisz do mnie na pocztę [email protected].

 

Wszystko ok, potrzebuje tylko dokladne dane gaznika i robie zamowienie, jezeli posiadasz to pisz, ja niestety jestem poza domem i nie mam dostepu do zrodel...

:icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do znawcow, bo nie mam dosepu do swoich katalogow:

Potrzebuje potwierdzenia badz korekty danych gaznika do 600tki:

Srednica gaznika: 1"

Rozmiar dyszy glownej: 160

Srednica przepustnicy: ???

:icon_mrgreen:

 

Witam!

Swego czasu miałem kontakt z A.Godlewskim,ale to było jakiś czas temu.Teraz ,nawet nie wiem czy telefon który mam jest aktualny.Jeżeli mógłbyś pomóc to będę wdzięczny.Rurka też mnie jak najbardziej interesuje(najlepiej w stanie do założenia)

 

Tel. do Andrzeja to 602832915

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do znawcow, bo nie mam dosepu do swoich katalogow:

Potrzebuje potwierdzenia badz korekty danych gaznika do 600tki:

Srednica gaznika: 1"

Rozmiar dyszy glownej: 160

Srednica przepustnicy: ???

:icon_mrgreen:

Tel. do Andrzeja to 602832915

Już jestem!

Było dużo problemów rodzinnych ale teraz chyba będzie już dobrze.Składamy zamówienia na Amale?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...