Skocz do zawartości

na pocatek-mz250, 251, czy moze cos innego??????????


Rekomendowane odpowiedzi

czesc, bardzo ciagna mnie motory i chcialbym kupic sobie cos nowego,do tej pory mialem tylko jawke50, a u kumpla jezdzilem na mz 150, nie ukrywam ze teraz chcialbym cos mocniejszego, czy mam kupic mz250 czy 251, jakie sa roznice miedzy nimi?? a moze cos troszke lepszego? mam do dyspozycji 2000, moze by sie jakos od dziadkow uzbieralo i bylo by ze 2500, ale cio kupic jak nie mz?znajomy polecal mi honde cb400 ale one sa troszeczke za drogie, prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Ja miałem podobną sytuację. Z rometa charta przesiadłem się na MZ ETZ 251 i to był dobry krok w mojej motoedukacji. Nie jest zbyt ciężka i kasku z głowy nie zrywa, ale na początek można pojeździć. A co do wyboru pomiędzy 250 a 251 kupuj tą która bardziej się tobie podoba. Tylko przy zakupie zwróć uwagę czy 250 ma obrotomierz, tarczę hamulcową zamiast bębna i elektroniczny zapłon (to ostatnie dotyczny także 251). Do zobaczyska na trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze warto poczekac jeszcze z rok i uzbierac troszke wiecej kasy ,a przez ten czas jezdzic od czasu do czasu na mz od kumpla.Wiem jak to jest, ale oplaca sie, z etla zawsze bedziesz mial cos do roboty- bez watpienia jest to bardzo dobry motor na poczatek!!!!!!!!!!! no ale jak posmigasz na 150 przez ten rok to z 400 bylbys bardziej zadowolony.Sam mialem 150 ale ciagle ciekly mi golenia i hamulec przedni.Posluszenstwa odmowila tylko kilka razy :) .Ah te wspomnienia.Decyzja nalezy do ciebie.Przy cb400 tez z pewnoscia mialbys conieco do roboty.Moja rada to poczekac i uzbierac wiecej kasy:)

p.s ale niewiem czy sam moglbym zdobyc sie na takie poswiecenie :(

Powodzenia

aha niepolecam jawy 350-mi do gustu nieprzypadla,jak zaczynalem swoja motocyklowa przygode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mz to b.dobry wybór. Musisz wziąć pod uwagę to, że motocykl trzeba jeszcze utrzymać, a w przypadku MZ nie są to duże pieniądze. Jeśli chodzi o wybór między ETZ 250, a 251...250 jest trochę dłuższa i wygodniejsza dla osób wyższych i podróżujących na dłuższych trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc.

Ja polecam etke 251. Jest ona dosyc dobra jak na takie pieniadze.Chociaz w swoja ete juz od diabla kasy wywalilem no ale... heh efekty oszalamiające są. Jezdzilem na Jawie Ts i to nie jest to, heh bym sie wyglebal o maly wlos przez przytarcie podnózkiem o asfalt ;-) . Eta jest dosyc tania jak na moto no i nie zamienil bym jej na jakies japonskie padlo .

 

pozdrawiam.

Viper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z wszystkimi wypowiedziami na temat etki. Bez wątpienia jest to (przymajmiej dla mnie) motor króry sprawił że zapomniałem o wszystkich innych sprawach. (nauka itp.) Jak po raz pierwszy przejechałem się u kumpla to już nie chciałem mu go oddać. Po prostu mnie zaczarował i tyle. Chcę powiedzieć że z takimi właściwościami jezdnymi i wyglądem nie dostaniesz lepszego motoru za tą cene.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cie martwic, ale musisz przeznaczyc na to wszystko wiecej kasy. Sam motocykl to nie wszystko, trzeba pomyslec o bezpiecznym (markowym) kasku, rekawicach, jakiejs odziezy...

Jesli zdecydujesz sie na MZ - to szukaj tylko w idealnym stanie (o ile takie jeszcze istnieja :) ) a to wydatek ok. 2000 PLN, do tego trzeba jeszcze ja przerejestrowac i ubezpieczyc :| Moze skoro rodzina chce ci pomoc finansowo to niech cie wesprze zaciagajac jakis kredyt gotowkowy do 1500 PLN. Przy maksymalnej ilosci rat miesieczna splata nie bedzie znaczna.

Wcale nie jest powiedziane, ze "japonskie padlo" cie zawiedzie a 15-letnia MZ nie. Jezeli poszukasz japonskiego motocykla z silnikiem o prostej niezawodnej i sprawdzonej konstrukcji moze ci dostarczyc wiecej frajdy niz MZ. Przebiegi japonczykow sa co najmniej (!) 3 razy dluzsze. Wiem to z wlasnego doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie niedawno zastanawialem sie co kupic ... MZ ETZ 250 czy cos innego ... i znalazlem wlasnie taka etke za 1200 ... troche jest przy niej do zrobienia ... zaczelo sie od problemow z tarczowka ... ale wymiana uszczelki pomogla ... teraz robie cieknacy gaznik ... i wymiane oleju w skrzyni biegow, ale motorek ciagle jezdzi i jak na razie mnie nie zawiodl ... kupisz i tak co bedziesz chcial ... ale przy eMZecie sam sobie bedziesz mogl z wiekszoscia poradzic ... pozdrawiam i do miniecia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego operujecie takimi kwotami

ja mam uzbierane 1200zł i planuje kupić za to mz w przyzwoitym stanie, zarejestrować ja i ubezpieczyć,ceny w ogólnopolskich czasopismach ogłoszeniowych są zawyżone i nie warto się nimi sugerować(np mój kumpel ma do sprzedania 251 za 1300 w idealnym stanie-ja i tak aż tyle bym nie dał bo wiem że znajde jeszcze tańszą)

co do wyboru między 250 a 251 to ja osobiście wolałbym 251-jest ładniejsza, młodsza,łatwiej ją póżniej sprzedać i za wiekszą kasę

nie zgadzam się z opiniami na temat jawy 350-w zeszłym roku sam nią jeżdziłem i fakt że mi się trochę psuła ale wynikało to z raczej z zaniedbania poprzednich właścicieli-nie wyłączająć mnie samego

osiągi były zadowalające i niewiele ustępujące mz, no może oprócz zużycie paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie większości. Sam zaczynałem od MZ 250. Duży zbiornik i z wyglądu o wiele masywniejsza niż 251. Wątpię aby trafił ci się model w idealnym stanie ( choć tego życzę ) więc musisz pamiętać że jakiekolwiek części do etki będą zawsze tańsze niż do CB 400. A pozatym jak się wyglebisz to mniej będziesz żałował. :lol: Pozdrawiam i życzę udanego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radzil poczekac jeszcze troche (wiem ze jest to trudne) uzbierac wiecej kasy a wtedy napewno bedziesz bardziej zadowolony i satysfakcja bedzie wieksza!!! A z reszta nie kupuj motocykla w srodku sezonu!!! Pozdro Karlik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie kupiłem(dzisiaj) etz 250 za 650zł.

rejestracja wyniesie mnie ok 150zł

wymienię tylko simmeringi w widelcu i mam czym latać na wakacje

nawet gdybym miał jeszcze coś przy niej robić to i tak wmieszcze się w 1000zł

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Bassefect

Nie proponował bym ci dwusuwa za 2000 mozesz kupic japonskiego czterosuwa klasy 125-250 np Honde cb 250 jezeli dobrze trafisz to dlugo pojezdzisz. Jezeli bedziesz jezdzil solo to moze byc tez 125. sam wiem bo ja jezdze czterosuwem 125 a kumpel MZ251 na przyspieszenie mój wygrywa ale jakis wiatr i górka i niestety 125 wysiada (ale jezeli bedzie w bdb stanie to idzie jak mz) Ja bym ci radził poczekac i kupic cb 400. Sam nad tym myslalem ale doszlem do wniosku ze poczekam do listopada i kupie gpz 550 lub starą shadow 750 albo Yamahe Xv 920. Tylko nie wiem czy do 4 tyś cos kupię. Mi by najlepiej pasowal zaniedbany motocykl ale ze zdrowym silnikiem skrzyną i podwoziem. :) Twój wybór.

PS Mz-ty nie lubie za jej dzwięk ale poza tym jest naprawdę spoko motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

 

Sam kiedys jeździłem MZ 251 -dawne czasy - ale byłem zadowolony , nie kupuj starego japonca bo za 2000 to kupisz jakies padlo i wiecej bedziesz w niej majstrował niż jeździł - kup sobie 251 pojeździsz odłożysz troszkę kasy i na przyszły sezon zmiana motocykla

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jeżdziłem na mz 250 , ale ostatnio mój staruszek kupił sobie

hondzine cb 250 z 80r. za 1700 i nawet on nie narzeka . Jak narazie

w trase się nią nie wybiera ale ma zamara :lol: , tylko w niej zmienił

zębatke i łańcucha. Więc moim zdaniem to nie jest głupi motorek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...