Skocz do zawartości

Duka (nie) odpaliła i mam zagwozdkę - z akumulatorem


Rekomendowane odpowiedzi

nie kumam jak akumulator padnięty jak światła są, kierunki, wszystko tylko nie chce kręcić   naczytałem sie że można coś zjarać elektryke..... i nie wiem teraz co tu zrobić ładować akumulator,czy zakupić nowy.... 8O   niewiem.... :D

 

Miałem coś takiego w samochodzie, światła, kierunki działały rozrusznik nie kręcił. Okazało się że było zwarcie na (w) jednej celi i aku dawał napięcie ok.10V zamiast powyżej 12V. Próba naładowania akumulatora raczej nie zaboli :D spróbować nawet trzeba, a dopiero potem pędzić do sklepu po nówkę.

 

Zbycho

XJR1300

 

www.jim.siedlce.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtańszy 160 zł

CZesc dominik! jedz na bema jak chcesz cos takiego tanio kupic! wiadomo ze nie bedzie to jakies szczyt technologi ale posluzy troche i zaplacisz od 15 do 25 zl zalezy jak umiesz sie targowac...

ps taki sprzet to sie zawsze przyda ja sam nosze sie z zamiarem kupna takiego czegos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszce jedna sprawa! przeczytalem caly temat ale licze mimo tego na wasza pomoc...

Moj akumulator jest padniety od dawna grzeje sie pod koniec ladowania... najprawdopodobniej ladowalem za duzym pradem bo mam prostopwnik automatyczny.... tez mi duzo elektrolitu ubylo... i mam pytanie czy uda sie go jeszce reanimowac????? bo jezeli tak to by bylo dla mnie zbawienie bo na nowy szkoda kasy!!!!

Macie jakies pomysly wylac stary elektrolit zalac nowy? ladowac malym pradem???

a w kwestii formalnej ma ktos moze schemat takiego prostownika ktory ladowal by tak malym pradem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cykanie to na 100% padnięty akumulator. Cyka przekaźnik. Podczas załączania rozrusznika przekaźnik zwiera styki , następuje znaczny pobór prądu w skutek czego spada napięcia na tyle że elektromagnes przekaźnika przestaje łapać i rozwiera styki. Napięcie powrotem rośnie wiec znowu styki się zwierają.

Stad to cykanie.

 

Sprawa druga. Aby odsiarczyć akumulator należy ładować małym prądem chyba przez 72 godziny. Poszukajcie w sieci. Jest tam mnóstwo informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie jakiś prosty regulator napięcia prostownika np. na jakimś LMxxx

Napięciem nożna w prosty sposób regulować prąd ładowania.

Spróbuj. Jeżeli nie dasz rady są sklepach elektronicznych kity elektroniczne z regulatorami regulowanym prądzie ładowania

koszt moze 30 zł + robora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj. Jeżeli nie dasz rady są sklepach elektronicznych kity elektroniczne z regulatorami regulowanym prądzie ładowania  

koszt moze 30 zł + robora

dzieki za wiadomosc... ale troche to kosztuje czy nie lepiej poprostu kupic taka ladowarke do akumulatorow motocyklowych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam nadizje ze ktos mi odpowie na to pytanie (moze pipcyk juz wrocil??)

 

wiec mam zamair zajac sie tym ladowaniem odsiarczajacym kupilem sobei litra elektrolitu i litra wody:) byly jeszce 5 litrowe baniaki i nie wiem czy ten litr to niezamalo ale do rzeczy...

ladowanie bede przeprowadzal na prostowniku ktory z tego co podejrzewam minimalny prad ladowania ma ok 1A moze troszeczke mnie... czy to da jakies efekty no nie dam rady zalatwic innego prostownika o pradzie rzedu 0,5 a szczegolnie 0,25 A moge zapomniec...

Akumulator ma pojemnosc 5,5 Ah

czy da cos wlaczenie w obwod zarowki jak to sie robi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1A to stanowczo za dużo.

Do normalnego ładowania to za dużo :flesje: Normalnie powinno być to 0,1C czyli 0,55A .

Do ładowania odsiarczającego stosuje się prąd rzędu 0,02C czyli około 0,1A.

Przed ładowaniem odsiarczającym zlewa się stary elektrolit i nalewa czystej destylowanej wody. Odstawia na 2-3 godziny i ładuje prądem 0,02C przez około 60-70 godzin.

Po tym ładowaniu zlewa się cały roztwór z akumulatora i uzupełnia nowym.

 

Wszystkie te porady można było znaleźć w starych książkach.

Czy będzie skuteczne w stosunku do nowoczesnych akumulatorów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...