Skocz do zawartości

ZASIEDZENIE MOTOCYKLA


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ales mi strone zasunął, komp mi sie zbiesił hahahaha, wiec nie wiem co było na tamtej stronie, ale zeby nie miec ciagłosci ubezpieczenia trzeba pojazd zarejestrowac na zabytek, to opinia biegłego (400,- ) ze pojazd a)jest starszy niz 30lat b) jest w pełni orginalny c)jest niezbednym i wyjatkowym egzemplazem dla historii polskiej motoryzacji potem jedyny przeglad na całe zycie i juz mozesz ubezpieczac kiedy tylko chcesz i dostajesz zółte tablice tak to wyglada na chłopski rozum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ales mi strone zasunął, komp mi sie zbiesił hahahaha, wiec nie wiem co było na tamtej stronie, ale zeby nie miec ciagłosci ubezpieczenia trzeba pojazd zarejestrowac na zabytek, to opinia biegłego (400,- ) ze pojazd a)jest starszy niz 30lat b) jest w pełni orginalny c)jest niezbednym i wyjatkowym egzemplazem dla historii polskiej motoryzacji potem jedyny przeglad na całe zycie i juz mozesz ubezpieczac kiedy tylko chcesz i dostajesz zółte tablice tak to wyglada na chłopski rozum

Nie musi być na żółtych blachach. Jak napisano powyżej i podano link do strony. Pojazdy 40+letnie muszą być ubezpieczone tylko kiedy poruszają się na drogach publicznych. Czyli możemy wykupić sobie ubezpieczenie na jeden miesiąc w roku. Tylko pytanie czy się to kalkuluje. zniżki się nie naliczają a nie jest tanie takie ubezp. Podobnie można zrobić z pojazdami które mają 25+ lat i posiadają opinię rzeczoznawcy o szczególnym wkładzie w rozwój motoryzacji. W taki sposób ubezpieczałem Forda Capri i nie było z tym nigdy problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to opisane tutaj: http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search?tod...=D20031152L.pdf

 

Art 2 ppkt 11

Art 27 ppkt 5

 

Dzięki będe walczył. Jak rozumiem wystarczy u ubezpieczyciela wykupić na miesiąc i nic już w urzędzie komunikacji nie trzeba zgłaszać.

 

Tylko pytanie czy się to kalkuluje. zniżki się nie naliczają a nie jest tanie takie ubezp.

No ja myśle że wyjdzie to jednak taniej niż 90zł kótre teraz płacę tylko po to abym nie musiał motocykla sprzedawać lub złomować.

Edytowane przez DEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Musisz miec moto co najmniej 3 lata, jednak sa dwa tryby przeprowadzania zasiedzenia, pozasądowy i sądowy, w pierwszym przypadku musisz miec 3 lata, w drugim w momencie nabycia stajesz sie włascicielem, ale o tym decyduje sedzia, wiec lepiej wpisac na oswiadczeniu(nie umowie kupna sprzedarzy!!!!) ze masz ja 3 lata i wiecej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja już jestem właścicielem kupki części(oczywiście 100%,bo sam tą kupkę zrobiłem) około 8lat,ale właśnie mam umowe kupna-sprzedaży,co w tym przypadku?gość od którego kupiłem motór jest już w niebie?czy też mogę starać się o ustalenie prawa własności po przez zasiedzenie?z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...