Skocz do zawartości

Zmiana adresu zameldowania


Gość PCe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zmieniłem adres zameldowania i czy w związku z tym muszę przerejestrować motocykl? W razie czego jak tego nie zrobię jakie będą konsekwencje?

1. Tak, zmiana miejsca zamieszkania właściciela pojazdu związana jest ze zmianą właściwości miejscowej organu rejestrującego. Podstawa prawna: Ustawa- Prawo o ruchu drogowym z 20 czerwca 1997 r. /tekst jednolity Dz. U. z 2005r Nr 108 z 2005 roku, poz.908 ze zmianami / oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 22.07.2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów /Dz. U. Nr 133 poz. 1123 ze zmianami/.

2. Nie ma zapisu o karze za nieprzerejestrowanie pojazdu. Natomiast pod rozwagę poddaję zapis Ustawy- Prawa o ruchu drogowym:

"Art. 132. 1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

---ciach---

7. uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu."

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy w razie np kolizji ubezpieczyciel nie będzie robił żadnych problemów z wypłatą odszkodowania z mojego OC. Oczywiście chodzi o sytuację kiedy to nie przerejestruje pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy w razie np kolizji ubezpieczyciel nie będzie robił żadnych problemów z wypłatą odszkodowania z mojego OC. Oczywiście chodzi o sytuację kiedy to nie przerejestruje pojazdu.

Odpowiem podobnie jak w drugim poście - tutaj dokładną odpowiedź przyniesie rozmowa z ubezpieczycielem.

Proponuję zadzwonić.

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Twoj ubezpieczyciel i w jakim towarzystwie jesteś ubezpieczony. Niemniej jednak ostatnio miałam taką sytuacj w pracy i najmniejszych problemów przy wypłacie odszkodowania nie robiliśmy, tylko pouczyliśmy faceta, że należy doniesc nam kserokopie nowego dokumentu.

Edytowane przez IsKra66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ważne by w prawku i dowodzie rej. było to samo.. I to jest najwazniejsze..A czy aktualne jest to wiesz..

Jak zmienisz jedno to od razu musisz drugie.. Bo tak jak Policjant zobaczy róznice i bedzie chciał zaraz się przyczepi - ma do tego prawo. Bo na zmiane/aktualizacje danych jest 14 albo 30 dni. Opłaty są tylko mniejsze lub ich nie ma ( zdaje sie za dowód osobisty)

 

Do tego pozostaje jeszcze wymienić dowód osobisty, jesli będziesz go pokazywał przy kontroli - ale ten nie jest wymagany.:

 

Dokumenty wymagane podczas jazdy

 

 

Kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:

 

1. dokument stwierdzający uprawnienie do kierowania pojazdem,

2. dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu,

3. dokument stwierdzający zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lubstwierdzający opłacenie składki tego ubezpieczenia.

Edytowane przez krzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mogę być miarodajny, ale przez ostatnich parę lat miałem stary adres (pod którym de facto mieszkałem, ale zameldowany byłem gdzie indziej) w dowodzie rejestracyjnym Bandita i - na szczęście - żadnych nieprzyjemności z tego tytułu nie miałem. Miałem kontrole drogowe (chyba raptem dwie) i ani razu panowie władzowie się nie przyczepili, mimo że inny adres widniał w prawie jazdy, a inny w dowodzie rejestracyjnym. Opłata za przerejestrowanie by mnie nie zrujnowała, ale nie uśmiechało mi się wystawać w kolejce w wydziale komunikacji (prawo jazdy udało się wymienić bez kolejki [z chyba dwuletnim poślizgiem], ale dowodu rejestracyjnego i tablicy już nie; teraz chyba wprowadzono jakieś ulepszenia i umawia się w urzędzie na konkretną godzinę).

 

Z tego, co wiem, forumowicz, który kupił ode mnie motocykl niecały rok temu, nie miał żadnych problemów z zarejestrowaniem go na siebie.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Miałem kontrole drogowe (chyba raptem dwie) i ani razu panowie władzowie się nie przyczepili, mimo że inny adres widniał w prawie jazdy, a inny w dowodzie rejestracyjnym...

Bo to musi zauważyć lub musi chcieć zauważyć / czytaj jak chce ci dojeb.. Przy tylu kontrolach to wiesz, patrza tylko czy jest przeglad aktualny i czy masz kategorie na prawku.

 

Ja miałem kontrol i zauważył.. Nie pamiętam już czym to groziło bo powiedziałem że jutro zmienie i w ogóle to przeprowadziłem się niedawno ;) Nie jestem pewien ale chyba może być jakaś kara za to i tym mnie chyba nawet straszył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co,

 

Ponieważ swoim Fazerem mam zamiar jeszcze polatać sezon, dwa to pójdę jutro do wydziału komunikacji i przerejestruje furę. Będę miał z głowy, a tak to nie wiem co się będzie działo.

 

Dziękuję wszystkim za podpowiedz.

 

Serdecznie Was pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chciałem wprowadzać żadnego strachu tutaj, bo ja wtedy powiedziałem :icon_biggrin: że zaaktualizuje..

 

A ty nie musisz przerejestrowywać tylko zaktualizować adres. Nie mów tak bo cię wyslą do jkiejś długiej kolejki jeszcze.. Ten nowy adres musi byc w dowodzie. Bo na to patrzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to sprawę już załatwiłem. Pytałem się ludzi, którzy pracują w wydziale komunikacji i powiedzieli mi, że przy zmienie adresu zameldowania muszę przerejestrować motocykl - tak zrobiłem. Mam inny numer rejestracyjny, a w dowodzie ten sam adres co w prawku i dowodzie osobistym. Koszt przerejestrowania 112,50 PLN. Trwało to 25 minut, a przy okazji załatwiłem inne rzeczy w urzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...