Skocz do zawartości

Traci na obrotach- gaśnie.


Chesiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam aprilie rx 50. Problemem z jakim się borykam, jest nastepujacy patent:

- odpalam motor i wlasnie na luzie zaraz po odpaleniu, gdy nie dodaje gazu, motor gaśnie.

Gdy juz rusze i normalnie jade na 2,3,4,5,6 biegu wszystko jest ok, ma moc nie traci na obrotach.

Tylko po odpaleniu bez dodawania gazu.

Prosiłbym o jakąś podpowiedz, co to moze byc :buttrock: Jakoze kompletnie nie znam sie na motoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej wiecej kosztuje nowy tłok? Po rozgrzaniu również gaśnie. Nie chciałem dawać od razu do serwisu, bo może być to coś niegroźnego, a pieniedzy szkoda. Chyba, ze zajdzie taka koniecznosc, to co innego. Ogółem jeśli ktoś z państwa posiada jakiegos e-booka do aprili, bylbym wdzieczny za podeslanie.

Edytowane przez Chesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpie aby to byl tlok, po rozgrzaniu silnika tlok pecznieje i powinien trzymac dobre cisnienie, pytam ponownie majstrowales cos przy gazniku ?

 

Chesiu zmierz kompresjie. I podaj ją tutaj. Może nie masz ustawoinych wolnych obrotów. Zrozumiałem to tak że jak nie dodajesz gazu to moto gaśnie...

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy nie dodaje gazu, motor gaśnie.

Gdy juz rusze i normalnie jade na 2,3,4,5,6 biegu wszystko jest ok, ma moc nie traci na obrotach.

Tylko po odpaleniu bez dodawania gazu.

Wyciągasz ssanie jak odpalasz? Wg mnie nie masz ustawionych wolnych obrotów na biegu jałowym.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, odpalam motor za 1 razem bez problemu, ilość paliwa jest wystarczająca w baku.

Po odpaleniu zsiadam z motorka, nie dodaje gazu na niskich obrotach chcialbym go trzymać, ale niestety nie da rady bo sam gaśnie.

 

Co do kompresji, chcialbym zapytać w jaki sposób to sie robi? Tyle o ile kojarze, ale wolalbym sie upewnic.

 

Wyciągasz ssanie jak odpalasz? Wg mnie nie masz ustawionych wolnych obrotów na biegu jałowym.

 

 

Obok a dokladniej pod tym gdzie zakreca sie kranik od paliwa, jest taki pstryczek do ssania, przed odpalaniem zaciągam go do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...