Skocz do zawartości

Honda xl 600


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziewki telasim , bardzo bym prosil o xero manuala , zaplace w razie potrzeby , w sumie XL LM , poza rozrusznikiem nie rozni sie technicznie od innych XL ek

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewki telasim , bardzo bym prosil o xero manuala , zaplace w razie potrzeby , w sumie XL LM , poza rozrusznikiem nie rozni sie technicznie od innych XL ek

LM od wersji R różni się wbrew pozorom dosyć mocno - w silniku niby wszystko takie samo, a jednak większość rzecz trochę zmodyfikowana (choć nader często nadal zamienna).

 

pzdr, Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa rodzaje tzn identyczne są tak jakby na krzyż

juz sie połapałem o co tam biega(jeden rodzaj jest zamienny, bo drugi juz nie z powodu ząbka na który naciska ramie odpreznika), kupiłem jedną dzwigienke od goscia z allegro bo moja była juz dosc zużyta, co prawda od dominatora, ale hula

LM od wersji R różni się wbrew pozorom dosyć mocno - w silniku niby wszystko takie samo, a jednak większość rzecz trochę zmodyfikowana (choć nader często nadal zamienna).

silnik na oko podobny, ale jak co do czego to prawie nic tam nie pasuje z rki, no bo tak: inny tłok, inny cylinder,inny łancuszek wiec i zębatki inne, inny wał bo musi miec miejsce na estarter, kartery takze inne, skrzynia ponoc ma inne przełozenia i grubosci trybów, nie mam pewnosci co do głowicy, bo choc nie ma 5 zaworu to moze pasowac

 

jezdziłem troche na RM, ma inną ramę, juz nie z rur, ale z kształtowników(?) i nie ma deko na kierownicy, jest znacznie cieższa, ale rozrusznik to jednak dobra sprawa :)

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewki telasim , bardzo bym prosil o xero manuala , zaplace w razie potrzeby
Musisz poczekać bo nie mam jej w całości, w punkcie ksero trzeba zostawić 50zł (z bindowaniem) i pół godziny czasu

 

LM od wersji R różni się wbrew pozorom dosyć mocno - w silniku niby wszystko takie samo, a jednak większość rzecz trochę zmodyfikowana (choć nader często nadal zamienna).
Świetnie ujęte, rozebrałem obydwa motocykle PD03 i 2 x PD04 łatwiej wypisać części wspólne niż różniące je.

 

te dźwigienki z występem dla dekompresatora są takie same prawy wydech i lewy ssący

 

inny łancuszek wiec i zębatki inne
cieńszy łańcuszek ma dopiero dominator

 

skrzynia ponoc ma inne przełozenia i grubosci trybów,
W PD04 jest szybsza jedynka ale można zmienić tryb i jest jak w PD03, szersze są zęby IV biegu a cieńsze II biegu

 

nie mam pewnosci co do głowicy, bo choc nie ma 5 zaworu to moze pasowac
Pasuje tylko wkładając do PD03 trzeba załatwić też dźwigienkę dekompresatora z modelu LM żeby było gdzie podłączyć automatyczne deko

 

jezdziłem troche na RM, ma inną ramę, juz nie z rur, ale z kształtowników(?) i nie ma deko na kierownicy,
LM raz widziałem na rurach ale to rzadkość kształtowniki okazały się tańsze

Deko na kierownicy było za to zawsze w LM

RM była miejskim enduro pierwszej generacji drugą był dominator tam to dopiero trudno o części wspólne :eek:

Edytowane przez teslasim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinowal ktos z innym zawiasem w XL ? da rade wsadzic tam centralny amor WP ze stalym zbiorniczkiem ( czy kosntrukcja ramy na to pozwala ? )

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę, że mój wczorajszy post się nie zapisał :icon_rolleyes:

 

Okazuje się, że książka którą posiadam jest do XL 500R... nie wiem dlaczego kojarzyłem 600 :/ jest coś jeszcze gorszego- jest po niemiecku :icon_twisted: Mimo wszystko jak ktoś potrzebuje to mogę skserować i wysłac (koszt pewnie 12-15zł z bindowaniem 8gr za strone + binda 3-4zł w Poznaniu).

 

Jeżeli mimo wszystko przydadzą się te fotki to zrobię ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o zawiezeniu w XL , daje rade po dziurach czy tylko na szutry ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi zawieszenie pasuje, przód nie jest taki tapczanowy jak w dr 650 jest duzo twardszy, mniej komfortowy, ale za to lepiej się panuje nad sprzętem, tył mogłby miec wiekszy skok, ale nie ma tragedii

 

dalekie skoki trzeba odpuscic, ale nie z racji zawiechy tylko wagi, choc mam kumpla co po torze latał na xl600r i skakał po 10m, nic jej nie było, nie złapała zadnych luzów choc na filmikach w zwolnionym tępie widac było jak koła wchodzą w błotniki :D

 

przód ma porządne uszczelniacze, które mimo wieku nie ciekną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info , mysle nad ladna LM ka za 5 kola , zdeka za duza i za slaby zawias , wyjezdzilem sie w terenie i nie wiem czy warto wydac tyle kasy na moto co bedzie uzyte kilka razy w roku, do lekkiej turystyki off road ( mam VFR ke do jazdy po szosie ) . Kupil bym XR 650L , ale ich jak na lekarstwo...moze ten sezon odpuszcze i za rok cos kupie konkretniejszego.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

panowie jaki kupic łańcuch do xlki? rozumiem ze ma to byc 520...ale ile ogniw i jakiekiej marki?zębatki kupuję takie jak mam teraz bo pasuje mi takie przełozenie, są dostępne na allegro, natomiast łańcucha nie widzę a serwisówka nic o nim nie mówi

 

teraz mam łańcuch firmy RK, nie wiem ile ogniw, ale bardzo dobrze sie spisywał i chętnie znów kupiłbym RK, natomiast mam jakis uraz do DIDa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...