Skocz do zawartości

KTM LC4 600 cos nie tak z silnikiem.....


maciekLC4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z moim KTM. nie wiem czy bede umial to wytlumaczyc ale siue postaram. sprawa jest taka kiedy sobie jade na lekkim gazie wszystko ok a gdy odkrece manetke nawet nie duzo cos sie dzieje silnik wchodzi na obroty ale jakos dziwnie wogole motor nie przyspiesza.... sprzeglo jest ok. jest taki odglos jakby go przymulalo cos lub nie wiem wogole nie ma tej sily co byla:( moze ktos wie mniej wiecej co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby było inaczej to na zimnym silniku luz ustawiałbyś np. 0.02 mm a nie o.15. Wynika to z praw fizyki i rozszerzalność termiczna ciał stałych. Zawór zwiększa swą długość, a to, że silnik klekocze bardziej gdy się rozgrzeje to nie powiększający się luz zaworowy a rozrzedzony olej i zmiany termiczne współpracujących elementów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby było inaczej to na zimnym silniku luz ustawiałbyś np. 0.02 mm a nie o.15. Wynika to z praw fizyki i rozszerzalność termiczna ciał stałych. Zawór zwiększa swą długość, a to, że silnik klekocze bardziej gdy się rozgrzeje to nie powiększający się luz zaworowy a rozrzedzony olej i zmiany termiczne współpracujących elementów silnika.

Pytam, bo jest to cenna informacja której nie da się wyczytać z manuala. W różnych silnikach jest różnie, w jednych luz się powieksza w innych się kasuje. Generalnie można mieć podejżenia że jak na zimnym luz jest zaleceny duży czyli ok 0.15mm to pewno na ciepłym się kasuje, ale 100% pewności nie mam dlatego pytam, czy to wiedza wynikająca z doświadczenia w LC4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawory wyregolowane silnik lepiej pracuje wszystko fajnie ale.... jesli chodzi o jazde jest tak samo:( poprostu odkrece manetke a motor nie ma tego odejscia tak jakby chcial a nie moze przyspieszyc... na postoju fajnie wchodzi na obroty nawet mysle ze w czasie jazdy tez by wszedl tylko cos jest nie tak moze to wina gaznika?? kiedy jade to tak jakby to byl automat taki ma odglos silnik o jak quad.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...