Skocz do zawartości

PROBLEM Z YAMAHA YZ 250


yoyo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dobra sluchajcie, sprawa wyglada tak, zdjalem dufyzor wymienilem uszczelke pod YPVS ale to mniejsza z tym, na obreczy dyfuzora widac benzyne, tzn jest benzyna, jak bez dyfuzora proboje kopac to pluję mi benzyna a nie spalinami ;/ ale to chyba dlatego ze juz swieca sie zalala. powiem od poczatku co robilem. nagrzalem swiece i nalozylem dyfuzor tak sobie zeby tylko byl, motor odziwo odpalil ale na 3 sekundy po czym dyfuzor pod cisnieniem odpadl, tzn spadl z silnika ale to nic wielkiego, w dyfuzorze byly spaliny czyli swieca iskre dawala bo inaczej by nie przepalilo benzyny, potem jak juz kopalem to swieca byla zalana bo lecialo paliwo do dyfuzora, wyglada mi na zapłon... a tłok widac ze nowy jest jeszcze sie elegancko blyszczy :D nie mam juz pomysłow... gaznik sproboje zaraz rozebrac, wypowiedzcie sie na temat tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To,że na dyfuzorze jest paliwo to chyba nic dziwnego skoro ją kopałes godzinami? A sprawdzałes czy zapłon się nie poluzował? A sprobowales podniesc zapinke na iglicy? I bys mogl napisac czy w koncu rozebrales gaznik? Sprawdziles membrany? Piszesz co chwile inne rzeczy ale nie napisales czy cos sprawdziles z w/w rzeczy . Rozbierz gaznik,zobacz jaka wielkosc dyszy glownej,plywak sprawdz,membrany czy cale i doleagaja listki i czy szczelne gumy laczace gaznik,cylinder,filtr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge moją rozregulowac zupelnie a i tak bedzie palic ,jedynie gorzej bedzie chodzic i wkrecac się ale i tak nie ma przebojow z zapalaniem. Mi akurat nigdy nie padla zadna NGK czy to w mt,mtx,rm,yz z powodu zalania lub innego. Ale moze Tobie daje iskre na zewnatrz a w komorze juz nie? Wrzuc jakas polska świecę Iskre. PODOBNO są trwałe i na rozruch powinna być ok.

Pewny jesteś że nie miałbyś problemów z odpaleniem? Jeśli minimalnie przekręcisz śrubę od mieszanki (paliwa) to może chodzić z odchyłami ale jak przekręcisz o ponad 1 obr w którąś stronę to nie odpalisz. Ja wkręcisz to za mało paliwa będzie a jak wykręcisz to za dużo i nawet odkręcony gaz na max nie pomoże.

A co do świecy to ja proponuje bosha. Dobrą iskrę daje i nie jest tak wrażliwa na zalania.

 

A moze przerwa na swiecy jest za mala, lub za duza.

To może być częścią problemu.

Ja pierw bym przeczyścił, przedmuchał gaźnik i na koniec wyregulował go. Wsadził dobrą świece i wtedy zobaczył co gada.

Edytowane przez Moto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaznik rozebralem z ojcem, nie pchalem mu sie w robote, ale wiem co robi bo na motocyklach zjadł zęby, widzialem podniosl iglice o 1 zabek, zajrzal do plywaka, stwierdzil wszystko ok, zlozyli my spowrotem, rozwarlismy troche swiece, tzn przeswit do 0,7 i motor zapalil, chodzil dobrze wiec zabralismy sie za regulowanie gaznika i gdy krecilismy srubka od dyszy to zgasl i juz nie zapalil... moze to wina paliwa ? za duzo oleju wlalem, sprzedawca mowil ze jezdzil na jakims niebieskim stihlu a ja wlalem czerwony motul 1:50... nie wiem jak z olejem, postaram sie kupic wiecej paliwa i ze sztilem to wymieszac, a moze olej ze skrzyni przedostaje sie na tlok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaznik rozebralem z ojcem, nie pchalem mu sie w robote, ale wiem co robi bo na motocyklach zjadł zęby, widzialem podniosl iglice o 1 zabek, zajrzal do plywaka, stwierdzil wszystko ok, zlozyli my spowrotem, rozwarlismy troche swiece, tzn przeswit do 0,7 i motor zapalil, chodzil dobrze wiec zabralismy sie za regulowanie gaznika i gdy krecilismy srubka od dyszy to zgasl i juz nie zapalil... moze to wina paliwa ? za duzo oleju wlalem, sprzedawca mowil ze jezdzil na jakims niebieskim stihlu a ja wlalem czerwony motul 1:50... nie wiem jak z olejem, postaram sie kupic wiecej paliwa i ze sztilem to wymieszac, a moze olej ze skrzyni przedostaje sie na tlok ?

 

Jak by olej ze skrzyni przedostawał sie na tłok to byś nie miał kompresji. Może jak regulowaliście to zalaiście świece poprostu?

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tu sie dzieja dziwne rzeczy, jak za 2-3 kopnieciem nie odpali to mozna wyciagac swiece i suszyc, ale przecież bez problemu powinien odpalic, zaplon ma dobry, gaznik elegancki, filtr czysciutki, zadnych wyciekow, jak dzwonilem do sprzedawcy to mowil ze to prawdopodobnie simmeringi, mozecie mi powiedziec jak to sprawdzic ? co zdjac zeby bylo szybko i bez zadnych dodatkowych usterek. sprawdze to bo juz nie mam pojecia i zaleje inne paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś że nie miałbyś problemów z odpaleniem? Jeśli minimalnie przekręcisz śrubę od mieszanki (paliwa) to może chodzić z odchyłami ale jak przekręcisz o ponad 1 obr w którąś stronę to nie odpalisz. Ja wkręcisz to za mało paliwa będzie a jak wykręcisz to za dużo i nawet odkręcony gaz na max nie pomoże.

 

 

Ostatnio swojego probowalem wyregulowac z powodu niezbyt poprawnej pracy to nie mialem ani razu problemu z zapaleniem. Czy krecilem o 0,5 czy o 5 obrotow. Moj w ogole cos malo wrazliwy jest na to. :|

 

Tak samo dziwi mnie opinia,że swiecie NGK padaja po zalaniu, Nie zdarzylo mi sie to nigdy a czasami byl mocno zalany.

Sorry za mały OT.

 

 

Co do tematu. Gdyby to byly simmeringi to swieca nie bylaby przypadkiem od oleju?

Edytowane przez adoado0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzil dobrze wiec zabralismy sie za regulowanie gaznika i gdy krecilismy srubka od dyszy to zgasl i juz nie zapalil...

Ona ma być wykręcona na 2obr. Jak wkręcisz ją do końca to wiadomo że nie będzie chodził. :icon_razz:

Tak samo dziwi mnie opinia,że swiecie NGK padaja po zalaniu, Nie zdarzylo mi sie to nigdy a czasami byl mocno zalany.

Mi też nigdy nie zgubiła iskry po zalaniu. Ale i tak stosuje bosha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...