Skocz do zawartości

Posiadacze VN 900


fazzi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam jeszcze jedno pytanie i prośbę

Proszę podzielcie się źródłem z jakiego zamawiacie/kupujecie częsci lub akcesoria.

 

Ja podziele się swoim źródłem

www.cheapcycleparts.com :lalag:

jeden minus lokalizacja - USA, więc trzeba doiliczyć koszt przesyłki ale części w niektórych wypadkach nawet 3 razy tańsze od tych w serwisie kawasaki.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Jestem świeżym posiadaczem vn900 vulcan.Motocykl został sprowadzony ze stanów.Powiedzcie koledzy jakim olejem go zalać.Podobno olej zalecany o parametrach 10W-40 się nie nadaje do motocykli sprowadzonych ze stanów powinien być gęściejszy.Co wy na to?????Pytam bo mój po zmianie oleju zaczął rzęcholić a ma przejechane 9500km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej 10W40 4T motocyklowy, producent obojętny. Samochodowy NIE !!.

 

Mirek wiem że musi być olej motocyklowy tylko chodzi mi o parametry 10w czy może 15 lub 20

ty jeździsz vulcanem to powiedz jak twój silnik chodzi.Mój jak jest zimny to pracuje super, ale jak się rozgrzeje i go zgaszę i ponownie odpalę po paru minutach to tak jakby było słychać głośno zawory.Po chwili się ucisza jakby się wyregulowały i tak za każdym razem.Może to właśnie wina za rzadkiego oleju????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój silnik pracuje normalnie [cicho] na zimnym i na gorącym.

Rozłącz klemę minusową akumulatora na kilkanaście minut, niech się ECU zresetuje. I nie przejmować się, czekać na dalsze zmiany pracy silnika.

A czy przypadkiem nie ma nadmiaru oleju? Sprawdzamy po nocy, motocykl w pionie i poziom w okienku na 2/3 wysokości oczka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek czy zresetowanie ECU może spowodować że ten silnik będzie pracował inaczej ? Jeśli chodzi o pracę na gorącym silniku to może być ,tylko najbardziej mnie wkurza ten dźwięk jakby luzu zaworowego zaraz po odpaleniu jak silnik jest gorący.Ja mam wrazenie jakby zlatywał gorący olej z napinaczy zaworów lub lańcucha rozrządu i po chwili po odpaleniu jak dostanie ciśnienia to przestaje terkotać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

DO CZEGO JEST KONTROLKA OZNACZONA SYMBOLEM FL KOLORU CZERWONEGO, ZAPALA SIĘ NA CHWILĘ PO WŁĄCZENIU ZAPŁONU I PO SEKUNDZIE GASNIE, TAK CHCĘ WIEDZIEĆ BO JEST CZERWONA I JAK SIĘ ZAPALI TO CHYBA JAKIŚ PROBLEM WIĘKSZY,

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO CZEGO JEST KONTROLKA OZNACZONA SYMBOLEM FL KOLORU CZERWONEGO, ZAPALA SIĘ NA CHWILĘ PO WŁĄCZENIU ZAPŁONU I PO SEKUNDZIE GASNIE, TAK CHCĘ WIEDZIEĆ BO JEST CZERWONA I JAK SIĘ ZAPALI TO CHYBA JAKIŚ PROBLEM WIĘKSZY,

 

POZDRAWIAM

 

 

Jak Gaśnie to jest ok. To jest raczej kontrolka z napisem FI nie czasem ?

Ogólny błąd komputera ECM itp.

Kiedyś ktoś opisywał że grzebał coś w elektronice i źle poprzypinał kostki. Po tej ceremonii zapaliła się kontrolka FI. Komputer zapamiętał błąd w pamięci i cały czas zapalał FI.

Musiał jechać do serwisu by skasowali mu błędy i było ok.

Edytowane przez thobeta

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...