Skocz do zawartości

Yamaha Dt 125.Prycha, kicha, strzela ogniem, grzeje się.


na koło
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.Mam problem i mam nadzieję, że ktoś kumaty mi pomoże.Wyjechałem przed chwilą pojezdzić chwilę i moje Dt125 dostało dziwnych objawów :D .Objawy są takie jak dam manete do końca to się zadławi jak stopniowo to idzie do 9tyś.obr i przerywa dziwnie, prycha itp, na postoju jak dam gazu do końca to strzela ogniem z tłumika, mocno się przegrzała od zwykłej jazdy aż się farba na tłumiku zajarała a wcześniej nie było o tym mowy choć bym nie wiem co z nią robił.Jak ktoś ma jakiś pomysł co to może być to chętnie wysłucham. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość poinformuję że takie objawy towarzyszą złej mieszance-prawdopodobnie jest to wina zapchanego, zasyfionego gaźnika - jeśli czyszczenie nie pomoże to trzeba go będzie wyregulować. Na google znajdziesz pełno inf. jak to zrobić. I nie jeździj tak bo jest możliwość zatarcia silnika jeśli mieszanka jest zbyt uboga to wiadomo a jeśli jest zbyt bogata silnik będzie się grzał jak na ssaniu i również dojdzie do zatarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do problemu to sprawdz ile masz płynu w chłodnicy, jesli nic nie ubywa to wina gaznika, jesli masz mało prawdopodobnie wydmuchało ci uszczelke pod glowica... a co do mieszanki jak pisal kolega powyzej, jak wlejesz za duzo oleju to bedzie strasznie kopcił jak traktor, moze tez nie palic jesli fest przesadzisz ! a jak ci zgasnie jak przesadziels z olejem to prawdopodobnie zrobił sie nagar na świecy i należy ją oczyścic, wedlug mnie bzdurą jest to ze jak sie wleje za duzo oleju to silnik mozna zatrzec, jaki to mialoby sens skoro olej sluzy do smarowania :) pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do problemu to sprawdz ile masz płynu w chłodnicy, jesli nic nie ubywa to wina gaznika, jesli masz mało prawdopodobnie wydmuchało ci uszczelke pod glowica... a co do mieszanki jak pisal kolega powyzej, jak wlejesz za duzo oleju to bedzie strasznie kopcił jak traktor, moze tez nie palic jesli fest przesadzisz ! a jak ci zgasnie jak przesadziels z olejem to prawdopodobnie zrobił sie nagar na świecy i należy ją oczyścic, wedlug mnie bzdurą jest to ze jak sie wleje za duzo oleju to silnik mozna zatrzec, jaki to mialoby sens skoro olej sluzy do smarowania :) pozdrawiam ;)

 

Przeciez SuleY napisał o mieszance paliwo-powietrze a nie o ilosci oleju w paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o tym napisałem. Jeśli mieszanka paliwo-powietrze jest zbyt bogata silnik pracuje cały czas jakby był na ssaniu, czyli szybko nabiera temperatury->za wysoka temperatura=zatarcie. Olej może smaruje ale jeśli jest go za dużo ciepło z cylindra jest gorzej odprowadzane. W wyniku tego może nawet dojść do stopienia tłoka. To chyba logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.Mam problem i mam nadzieję, że ktoś kumaty mi pomoże.Wyjechałem przed chwilą pojezdzić chwilę i moje Dt125 dostało dziwnych objawów :D .Objawy są takie jak dam manete do końca to się zadławi jak stopniowo to idzie do 9tyś.obr i przerywa dziwnie, prycha itp, na postoju jak dam gazu do końca to strzela ogniem z tłumika, mocno się przegrzała od zwykłej jazdy aż się farba na tłumiku zajarała a wcześniej nie było o tym mowy choć bym nie wiem co z nią robił.Jak ktoś ma jakiś pomysł co to może być to chętnie wysłucham. :clap:

 

 

 

To napewno mieszanka lub zatkany gażnik. miełem to w innych moich motorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie objawy są wręcz książkowe dla zbyt opóźnionego zapłonu. Iskra występuje za późno i wyrzuca częśc paliwa które potem spala się w rurze i powoduje jej nagrzewanie. Dodatkowo to strzelanie ogniem z tłumika potwierdzałoby moją diagnoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...