Skocz do zawartości

Luz na tarczy hamulcowej


zbychod
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem fachowo jak to opisać ale powiem to swoimi słowami laika: otóż mam motocykl Suzuki Srad 750 z 97 roku i w przedniej prawej tarczy hamulcowej jest znaczny luz po obwodzie tarczy (na tych pierścionkach), natomiast na lewej tarczy luz jest mniejszy ale jest. tarcze są o grubości 4,7mm w bardzo dobrym stanie nie prostowane nie po żadnym strzale. I tu moje pytanie czy ten luz jest niebezpieczny? czy można tak spokojnie jeździć (bo jak na razie nic złego się nie dzieje hamują normalnie)?? ewentualnie jak można go zniwelować tanim sposobem? z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tarcze pływające i tak powinno być, po pewnym czasie ten luz będzie się powiększał ale nie ma to wpływu na skuteczność hamowania. Nie wolno likwidować tego luzu a jeżeli to bardzo Ci przeszkadza wypada wymienić obydwie tarcze na fabrycznie nowe tylko po co?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh mialem ten sam problem ... luz byl nie wielki, mechanik powiedzial mi zebym sie narazie nie przejmowal a jak juz bedzie mi cos robil przy przednim kole to przy okazji wyklepie mi te tuleje czy cos... widac jaki z niego mechanik :)

 

jezdze do teraz i nic mi nie jest :) luz tez sie nie powieksza...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak jak to pan Piotr podkreślił, są to tarcze pływające zapewne sportowe (ze wzorkiem, lepsze chłodzenie) i przy hamowaniu słychać specyficzny stuk, luz jest po to aby mogły się one dopasować do kloców hamulcowych, mam u siebie z przodu właśnie taki sam patent, nic z tym nie rób, tak ma być

Edytowane przez sewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w suzuki jest to bardzo popularny problem. nie wiem jak duży masz już ten luz, będzie się on powiększał do momentu w którym tarcza będzie na złom. (mimo że będzie prosta i gruba). Także nadejdzie taki moment, (może już jest) że dobrze by było te tarczę zdjąć i rozgnieść nity. Tylko nie młotkiem a na prasie. I będzie znów git. Jak luz będzie duży to może mieć to wpływ na jakość hamulca, klamka z czasem będzie brała po prostu coraz niżej.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w suzuki jest to bardzo popularny problem. nie wiem jak duży masz już ten luz, będzie się on powiększał do momentu w którym tarcza będzie na złom. (mimo że będzie prosta i gruba). Także nadejdzie taki moment, (może już jest) że dobrze by było te tarczę zdjąć i rozgnieść nity. Tylko nie młotkiem a na prasie. I będzie znów git. Jak luz będzie duży to może mieć to wpływ na jakość hamulca, klamka z czasem będzie brała po prostu coraz niżej.

Piszesz bzdury bo rozgniatać możesz karaluchy.

Luz na tarczy ten opisywany nie ma żadnego wpływu na jakość hamulca a niżej biorą hamulce w samochodzie.

Czyżby tak trudno było zrozumieć że ten luz MUSI BYĆ

Sądwa wyjaśnienia Twojej odpowiedzi:

Albo jesteś dyletantem mechaniki motocyklowej albo co gorsze robisz to złośliwie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...