Skocz do zawartości

malowanie - jaki koszt


rafik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Lakiery Exclusive Line( takie które się mienią, przechodzą z koloru w kolor) sprzedawane są w litrach np.:

 -Flip Flop 247zł za 1l

 -IndianapolisGreen 397zł za 1l

 -Monza Red 397zł za 1l

 

 

 

Obejrzałem stronę firmy Standox i linia exclusive zrobiła na mnie wrażenie. Tak się zastanawiam jakby pomalować ramę w moim FizZeRze takim lakierem ??? Ok. ilu ml byłoby mi potrzebne ?? I czy na ten lakier należy później jeszcze bezbarwny nałożyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Niestety musiał byś kupić litr farby i oczywiście idzie do tego bezbarwny+utwardzacz do bezbarwnego.

 

Jak zrobisz ryske na tym lakierze i będziesz chciał ją usunąć to niestety będziesz musiał malować cały segment, element. Niestety to jest minus tego lakieru.

 

Ną ramę FZRa powinno Ci pujsc ok 600g (dużo płaszczyzn i wąskich elementów) i radził bym z 2 lub 3 warstwy bezbarwnego.

 

Pozdrawiam!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie ta cena zmartwiła.

 

1. A jaka jest różnica między lakierami do motocykli a samochodów ?

 

2. W jakiej temperaturze powinno się malować najlepiej?

 

3. Co się stanie gdy malowanie odbywać się będzie w temperaturze ok. 2 lub 3 stopni Celsjusza ?

 

aha i jeszcze jedno.

 

4. Które firmy mają w ofercie lakiery do motocykli ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaaardzo wyczerpujące odpowiedzi Panie Damianie :-), punkt 4 mnie rozwalił ;) :mrgreen:

 

Dodam do punktu 3 - za zimno farba może długo (czytaj prawie wcale) schnąć, nie rozłoży się też dobrze na materiale. Z tego co pamietam - sam nie jestem lakiernikiem, co nie znaczy że kilka fur polakieroiwałem :-)

 

Punkt 4 - Dobre firmy - Sikkens, Standox, Du Pont, są też polskie lakiery, dwa razy tańsze, ustępujące jednak jakością.

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Różnia się bazą, ale można spoko samochodowym polakierowac moto

2. koło 20 st.

3 Nie wiem nie sprawdzałem. ;);):D:D

4. Firmy produkujące lakiery ;)

 

Dzięki :buttrock:

 

Jeszcze jedna sprawa:

 

Mianowicie dobór koloru. Elementy, które będę lakierował(czyt. owiewki) pokryte są starym lakierem. Cos mi się tak wydaje że nie jest to oryginalny odcień. Na innych FZRach jest on jakby jaśniejszy. Jak sprawdzić kod koloru oryginalnego, który pierwotnie był użyty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej malować w temperaturze pokojowej 20st C. W niskich temp moga powychodzić różne żeczy z lakierem np.: może niezaschnąć, zważyć się. Jak jest zimno lakier jest gęstszy więc musimy dolać więcej rozcienczalnika i juz lakier ma inne właściwości. Lakier w temp 20 odparowuje od 10 do 15 min jak malowałem w temp 10 to na drugi dzień był on jeszcze niezabardzo utwardzony.

 

W Standoxie mamy lakiery do Motocykli pogrupowane rocznikowo i produkcją-Europejski Azjatycki Amerykański. Nie jest tak dużo kolorów motocykli więc mozemy bez problemu dobrać do swojego motoru z listka. Oczywiscie wybierając daną marke motocykla i produkcje dobranie lakieu nie powinno zając więcej niz 30 min.

 

Jest też tak ze mamy jakis mały elemencik do pomalowania i niechcemy malowac całego moto, i np.: mamy nr lakieru a tu nam odcień i tak niepasuje poprostu lakier nam się postarzał od słońca warunków atmosferycznych itp.: więc musimy wtedy dobierać w mieszalni...

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle sformułowałem pytanie 4. Ale to już ch*j, Nevermind :buttrock:

 

Zabrałem się za matowienie lakieru na ramie. BTW: po zmatowieniu bardziej mi się podoba niż kiedy się świecił;) Zawsze to jakiś kierunek przy doborze lakieru.

 

Trochę mnie ręka boli od machania, ale twardym trza być.

 

Jutro będę walczył ze smarem w okolicy wahacza ;( Wszystko tam jest zasyfione i muszę jakis patent opracować jak pousuwać go ze wszystkich zakamarków, a jest tam tego trochę, co by było 100% odtłuszczone.

 

Później rozejrzę się za lakierem. Polskie odpadają. Brak zaufania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Które firmy mają w ofercie lakiery do motocykli ??

DeBeer

spróbuj do tej firmy z Żor zadzwonić podobno mieszają lakiery itp, 032-435-71-40

 

Myślałem o Glasuricie raczej.

 

A DeBeer (nazwa pierwsza klasa) ;) to co to za firma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shit ;) Wysłałem dwa posty więc tu też o coś zapytam:

 

Jest coś takiego jak lakier aluminium, cynk, itp w sprayu firmy Wurth. Czy ktos miał z czymś takim do czynienia? Jakie są róznice między tym, a zwykłymi lakierami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lakiero do swojej Suki dobrałem w Sikkensie - kolorek dobrali doskonale. Zrozumcie - dobry punkt (mieszalnia) dobierze każdy lakier, każdy odcień, perłowy czy nie (ja mam czarny perłowy ale z błękitnymi perełkami i taki dobrali !!!).

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shit ;) Wysłałem dwa posty więc tu też o coś zapytam:

 

Jest coś takiego jak lakier aluminium, cynk, itp w sprayu firmy Wurth. Czy ktos miał z czymś takim do czynienia? Jakie są róznice między tym, a zwykłymi lakierami ?

 

Ja miałem do czynienia - lakier cynkowy w sprayu Wurtha służy jako podkład na metal. Cynk, jak wiadomo służy do pokrywania powłoki metalu (np. blach w samochodach) w celu antykorozyjnym.

 

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...