Skocz do zawartości

nowy akumulator elektrolitowy bezobsługowy- ładować przed podłączeniem


Gienek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem bezobsługowy elektrolitowy koreański firmy JMT

 

Zastanawiam się jednak czy jak jest taki nowy bezobsługowy elektrolitowy i ma 14,7 V po wyjęciu z pudełka czy go podładować przed podłączeniem. /bo kiedyś czytałem, że jeżeli nowy akumulator przed podłączeniem się podładuje to można wydłużyć jego żywotność. z drugiej strony skoro bezobsługowy - czy to mu nie zaszkodzi?/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie raczej zastanawial skad tam te 14,7 po wyjeciu z pudelka??? chyba, ze juz zainstalowany i pod napieciem ladowania w motocyklu, a odnosnie pytania to nie przedluzysz w ten sposob jego zywotnosci, ale z drugiej strony akumulator ma byc naladowany, zatem jesli uzywasz motocykla regularnie mozesz wlozyc i smigac nic nie ladujac, gdybys mial wlozyc baterie do motocykla i nim nie jezdzic lub odpalac sporadycznie to powinien byc po zakupie doladowany

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! poprawka 12,68 V na moim przyrządzie /po wyjęciu z pudełka/. Pan w sklepie miał widać niesprawny, bo pokazywał mu 14,7

 

no i wszystko jest ok, generalnie doladowac nalezy akumulator ktorego napiecie spadnie do wartosci 12,4V

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym unibatowi nie wierzył, tylko poczytał o fizyce działania aku. Nie twierdzę że robią to specjalnie, ale w interesie producenta nie do końca leży długa żywotność aku....

 

A co do faktów - fizyka konstrukcji akumulatora suchoładowanego mówi wyraźnie, że po zalaniu ma on 80% ładunku i należy go podładować.

 

A każdy zrobi co chce.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym unibatowi nie wierzył, tylko poczytał o fizyce działania aku. Nie twierdzę że robią to specjalnie, ale w interesie producenta nie do końca leży długa żywotność aku....

 

A co do faktów - fizyka konstrukcji akumulatora suchoładowanego mówi wyraźnie, że po zalaniu ma on 80% ładunku i należy go podładować.

 

A każdy zrobi co chce.....

 

A jak w ogóle ładować taki bezobsługowy akumulator? Nie mogę ściągać przecież dekla od elektrolitu? Normalnie podłączyć tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

???? A jak chciałeś to robić???? Podłączasz do prostownika i idziesz spać....

Najlepiej mikroprocesorowego, ale zwykły też da radę - wtedy idziesz tylko na obiad - ładujesz tylko parę godzin.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...