Skocz do zawartości

Sprowadzenie anglika


Digidy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dowiedziałem się że już nie można rejestrować pojazdów z kierownicą po prawej stronie.... Co za cyrk.

 

I w koncu zrobili z tym porzadek! Dla niektorych zaoszczedzenie paru zlotych wazniejsze niz mozliwosc widzenia drogi przed soba-paranoja!!! Wedlug mnie nie da sie chocby w miare bezpiecznie jechac samochodem z kierownica po prawej stronie na naszych waskich drogach. Kiedy samochody mijaja sie na centymetry, to wychylenie sie na metr poza samochod jadacy przed nami to pewna czolowka. Tym roznimy sie od ruskich(ktorzy masowo sprowadzaja auta z Japonii i rejestruja, a potem gina w taki idiotyczny sposob) ze jest nas troche mniej. Oni moga sie dosc bezkarnie zabijac. Nas jest "tylko" 40 milionow :icon_rolleyes:

 

A w PL i tak sporadycznie sie wyprzedza bo drogi w remoncie lub zakorkowane na maxa..

To lepiej sie przesiadz na pekaes, skoro i tak nie wyprzedzasz. Bedzie taniej i ekologiczniej :icon_mrgreen:

Juz to widze jak jedziesz 15 kilometrow za kombajnem, bo siedzac po prawej stronie nic nie widzisz i wyprzedzac nie mozesz :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LHD sobie wpisz w wyszukiwarce na np autotraderze. A co do przekladek, to prawda, ze teraz tylko autoryzowana stacja moze przerzucic kiere, zeby sie dalo zarejestrowac?

 

Nie, byle jaki czubek co ma trochę pojęcia może Ci to zrobić. Jedynie kwestia tego czy też masz znajomego rzeczoznawcę... Bo to on wystawia pokwitowanie czy auto jest przełożone prawidłowo... Później jeszcze przegląd...

 

zajc ma racje, anglikami nie da się bezpiecznie jeżdźić w naszym kraju. Na dwupasmówce może i owszem ale ile ich mamy w naszym pięknym ale jakże dziwnym kraju :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w koncu zrobili z tym porzadek! Dla niektorych zaoszczedzenie paru zlotych wazniejsze niz mozliwosc widzenia drogi przed soba-paranoja!!! Wedlug mnie nie da sie chocby w miare bezpiecznie jechac samochodem z kierownica po prawej stronie na naszych waskich drogach. Kiedy samochody mijaja sie na centymetry, to wychylenie sie na metr poza samochod jadacy przed nami to pewna czolowka. Tym roznimy sie od ruskich(ktorzy masowo sprowadzaja auta z Japonii i rejestruja, a potem gina w taki idiotyczny sposob) ze jest nas troche mniej. Oni moga sie dosc bezkarnie zabijac. Nas jest "tylko" 40 milionow :notworthy:

To lepiej sie przesiadz na pekaes, skoro i tak nie wyprzedzasz. Bedzie taniej i ekologiczniej :icon_mrgreen:

Juz to widze jak jedziesz 15 kilometrow za kombajnem, bo siedzac po prawej stronie nic nie widzisz i wyprzedzac nie mozesz :icon_mrgreen:

Autobus tez bedzie jechal za kombajnem :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ale Ci sie udalo i nie musiales robic przekladki :buttrock:

Happy man :buttrock:

Witaj Majkel..jak przekladka w Twoim miniwanie :) ?? Zorientowany moze jestes jaki okres mozna jezdzic autem z RHD po polsce, tez podobnie jak w z UK z LHD, tzn pół roku?Kupiłem pięknego Rovera 45 SDi, wszystkie możliwe bajery ,za grosze i z checia zabrałbym go do Polski.Raczej niebede bawił sie w przekładki.Pozdro :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Majkel..jak przekladka w Twoim miniwanie :buttrock: ?? Zorientowany moze jestes jaki okres mozna jezdzic autem z RHD po polsce, tez podobnie jak w z UK z LHD, tzn pół roku?Kupiłem pięknego Rovera 45 SDi, wszystkie możliwe bajery ,za grosze i z checia zabrałbym go do Polski.Raczej niebede bawił sie w przekładki.Pozdro :)

 

Ja swojego jutro odbieram a przekladam tylko dlatego ze tu zostaje na stale i bede go rejestrowal a do rejestracji w pl musi miec kiere z lewej. :icon_biggrin:

A jezdzic sobie w Polsce mozesz ile chcesz z prawej strony kiera jak masz auto na angielskich blachach, wazny przeglad i ubezpieczenie ... :)

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, byle jaki czubek co ma trochę pojęcia może Ci to zrobić. Jedynie kwestia tego czy też masz znajomego rzeczoznawcę... Bo to on wystawia pokwitowanie czy auto jest przełożone prawidłowo... Później jeszcze przegląd...

 

 

Problem w tym że przekładka z prawnego punktu widzenia nie jest możliwa. Jest to ingerencja w zasadniczą konstrukcję pojazdu i nie dopuszcza się tego. Podobno. Ale polak potrafi. Ja z UK wolałbym już coś z normalna kierą kupić, np. jakiegoś amerykańca , czasem można dostać tanio konkretny wózek, jakiś czas temu Dodge Charger RT z lat 70-tych poszedł chyba za 2k GBP. Masakra. :)

 

A normalnie wózki tez można tu dostać z normalną kierą. Trzeba tylko poszukać. W UK można rejestrować lewostronne wózki na ang. blachy i często takie widzę.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='qurim' date='19.10.2008 - 07:52' post='1313972'

 

A normalnie wózki tez można tu dostać z normalną kierą. Trzeba tylko poszukać. W UK można rejestrować lewostronne wózki na ang. blachy i często takie widzę.

Sprawdzałem wiele kombinacji w tym temacie i zauważylem ze auto w UK z kiera po ludzkiej :banghead: stronie kosztuje sporo wiecej jak taki sam model z RHD.a do tego jest marny wybór.

 

A jezdzic sobie w Polsce mozesz ile chcesz z prawej strony kiera jak masz auto na angielskich blachach, wazny przeglad i ubezpieczenie ... :evil:

Dlatego pytałem jaki okres na legal czyli na stałe w PL,bo nie bede jezdził do UK aby zrobic przegląd.To tak na zapas bo terminu powrotu jeszcze nie znam.Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, na przeglady bedziesz musial jezdzic do UK :icon_mrgreen:

Ja juz swojego wlasnie odebralem i ... jezdze anglikiem z kiera po lewej stronie na angielskich blachach :clap:

Teraz jeszcze przeglad zerowy, skarbowka, Wydzial Komunikacji i ... juz na polskich blachach bede smigal.

A ja jak szukalem auta dla siebie w UK to wlasnie spotykalem te z kiera po lewej byly znacznie tansze :buttrock:

Tylko ze wtedy jeszcze nie myslalem o powrocie ... :eek:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ........ calkowity legal, wlacznie ze zmiana swiatel :icon_biggrin:

W koncu ja jestem prawy obywatel i nie zamierzam narazac nikogo na niebezpieczenstwo oslepiania :notworthy:

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...