Skocz do zawartości

opony


Rekomendowane odpowiedzi

Sam kupiłem niedawno Pilot Sporty, dość tanie i myślę, że dobrze zastąpią zakatowane bt 020.

 

Można wiedzieć ile dałeś?

 

 

w porownaniu do supercorsy warto inwestowac w Rosso czy zostac przy supercorsach? na supercorsach latam 2gi sezon i dla mnie jest kozak, ale moze warto sprobowac cos nwoego?

 

Moim zdaniem warto spróbować. Przynajmniej będziesz moim źródłem informacji jeśli chodzi o porównanie tych dwóch modeli :buttrock:

 

 

A tak w ogóle to dziękuję wam gorąco wszystkim za pomoc. Temat ten będzie pewnie źródłem informacji dla mnie w przyszłości, jeśli zachce mi się zmiany :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z moja ulubiona supercorsa pro? nie zakwalifikowala sie nawet do pierwszej 6tki?

 

w porownaniu do supercorsy warto inwestowac w Rosso czy zostac przy supercorsach? na supercorsach latam 2gi sezon i dla mnie jest kozak, ale moze warto sprobowac cos nwoego?

 

w porównaniu brane były tylko modele które wymieniłem. Jest też ranking turystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam opony Pirelli ......., nie są to Rosso, nie Strada lub Supercorsa. Po prostu są to Pirelli Diablo.

Kto na nich jeździł to wie jakie dobrze się spisują na suchym, mokrym i nierównym asfalcie. Chyba najlepszy kompromis pomiędzy torem a szosą. :icon_mrgreen: Polecam uwadze.

 

 

PS1:

W testy opon nie do końca daje wiarę bo często pytania jak i odpowiedzi są okrutnie tendencyjne :eek:

 

PS2:

mogę podać na priv namiar na dobry i chyba cenowo atrakcyjny sklep z gumami :buttrock:

Edytowane przez balzac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z przodu Diablo i póki co ponad 11000 ma przejechane i tak do 14000 powinna dać radę. Dużo więcej ci o niej nie powiem, bo z tyłu mam Diablo Stradę. W każdym razie zwykła Diablo Front nigdy nie straciła przyczepności i jestem z niej bardzo zadowolony, świetny stosunek cena/przebieg. Z tyłu wytrzymałość na pewno była by niższa i łatwiej było by zaliczyć uślizgi itp. ale nie było mi dane sprawdzić w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedawno założyłem nowe gumy . Z przodu zmieniłem z Metzelera M-1 na Pirelli Diablo Corsa . Na zakrętach trzyma dobrze , ale w porównaniu do M-1 bardzo cięzko się przerzuca motocykl z jednego ucha na drugie . Trzeba uzyć dużej siły , żeby szybko podniesć moto z zakrętu . Na naszych dziurawych drogach lubi czasami na zakręcie zatelepać kierownicą na nierównościach .

Zmieniłem tez tył z Z-6 na Pilod Road . Po zrobieniu ok 1500 km wydaje się , ze przy przyśpieszaniu w zakręcie , trzymają nieco lepiej od Metzelera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do 10tys km przelatalem na fabrycznych pirelli diablo corsa i bylem z tych opon bardzo zadowolony ale po zmianie na pirelli diablo rosso przezylem szok, wymienilem przod i tyl razem, pierwsza przejazdzka to bylo uczucie nieslychanej checi motocykla do wchodzenia w zakret a gdy juz jechalem w zakrecie to motocykl tez inaczej sie zachowywal -na diablo corsa musialem wywierac staly nacisk na wewnetrzna (wewnetrzna wzgledem zakretu) czesc kierownicy by motocykl dalej chcial podazac po luku, po zmianie opon na rosso motocykl szedl pieknie po luku bez silowej ingerencji w kierownice, poprostu "sam" :icon_biggrin: jak po sznureczku...

zdarzalo mi sie juz na pierwszych winklach (gdy opona raczej jeszcze nie jest dogrzana) niemal zamykac tyl, tak wiec rosso trzymaja naprawde swietnie

wytrzymalosc opony tez prezentuje sie bardzo dobrze bo zrobilem na rosso juz ponad 5tys km i srodek tylnej opony, ktory w warunkach drogowych schodzi najszybciej ma jeszcze duzo miesa, a nie moge powiedziec ze go zbytnio oszczedzalem

 

tak wiec dla mnie rosso to niesamowite opony ktore goraco polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...