Skocz do zawartości

Kask integralny - Caberg, Shoei czy moze Nolan?


Rekomendowane odpowiedzi

bo w zasadzie tylko 3 kaski z wielu mierzonych pasuja na jej glowe...

 

Caberg V2 407 +-400zl

Shoei XR1000 +-1200zl

Nolan N62 +-550zl

 

najlepiej lezy Shoei choc ma nieco denerwujace zapiecie....

Cabergowi w zasadzie brakuje tylko podbrodka...

Z nolana jest problem z przymiarka Ski...

 

Chcialem Nolana n103, ale okazal sie za ciezki... no coz bedzie trzeba pokombinowac z jakims zamiennikiem Ncom'a...

 

z tych 3 propozycji sklaniam sie najbardziej do zakupu Caberga, ale czy to dobry pomysl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zapięcie jest jedynym problemem w XR100 to bierz XR1000.

po trzech dniach zapomni o zapięciu...

kluczem w opanowaniu zapinania XR100 jest nierozpinanie zapięcia.

kask jest fenomenalny (ok.. mój pierwszy i jedyny, ale porównując zmęczenie głów ludzi z którymi jezdzilem to zawsze wygladalem na najmniej zmeczonego).

 

polecam go w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zapięcie jest jedynym problemem w XR100 to bierz XR1000.

po trzech dniach zapomni o zapięciu...

kluczem w opanowaniu zapinania XR100 jest nierozpinanie zapięcia.

kask jest fenomenalny (ok.. mój pierwszy i jedyny, ale porównując zmęczenie głów ludzi z którymi jezdzilem to zawsze wygladalem na najmniej zmeczonego).

 

polecam go w 100%.

 

no nie jedynym bo jest tez cena w stosunku do Caberga x3 i brak blendy... choc najwiekszym problemem jest cena x3. roznica w wadze to ok 100g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam N62, w pełni mi odpowiada, ale jest bez Pinlock'a i czasem to przeszkadza, przy dłuższej jeździe (200-300 km) odczuwam lekkie zmęczenie karku, nie jest to jakiś potworny ból, ale chyba z tyłu tak nie wieje (rzadko jeźdzę z tyłu) więc głową tak nie macha. Nic nie sugeruje, ale ja jestem zadowolony.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w zasadzie tylko 3 kaski z wielu mierzonych pasuja na jej glowe...

Caberg V2 407 +-400zl

 

Mi Caberg (model 505) bardzo parował w wilgotne i deszczowe dni. Ma wizjer zaokrąglony w poziomie ale też i w pionie przez co nie da się do niego przykleić folii fog city, żeby rozwiązać ten problem. Nie wiem czy w modelu V2 jest podobnie i jak bardzo pasażerce przeszkadzałoby parowanie szybki. IMO ogromnym plusem Caberga jest jednak blenda. Dlatego przesiadłem się na Schubertha, który ma i pinlocka i chowaną blendę. Jakbym miał wybierać to wybrałbym jednak brak blendy, ale koniecznie pinlock. Teraz mam jednak i jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Shoei XR-1000 i muszę przyznac, że zapięcie DD jest moim zdaniem znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze. Zresztą jeśli chodzi o zapięcie kasku, to zanim kask kupiłem preferowałem normalne zatrzaskowe. Jednak szybko zmieniłem zdanie. Więc nie sądzę aby to był problem.

Zawsze rozpinam go całkowicie i kiedy zakładam nie mam problemów z zapięciem. No chyba, że mam na rękach rękawicie, wtedy jest trudniej ;)

Jeśli chodzi o brak blendy to faktycznie, czasem może to byc problem. Ja jakos nie narzekam na jej brak, ale pamiętam jak niedawno jechałem dokładnie pod zachodzące słońce (mocno dawało), przez las. A więc słońce ładowało po oczach, a otoczenie było ciemne. Widocznośc była bardzo kiepska. Pewnie z blendą było by lepiej.

No ale za to nigdy mi jeszcze nie zaparował. Wprawdzie kask mam dopiero 1.5 miesiąca, więc w zimniejsze dni jeszcze nie jeździłem :biggrin:

Mam nadzieję, że pomoże Ci to wybrac kask dla plecaczka.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze rozpinam go całkowicie i kiedy zakładam nie mam problemów z zapięciem.

 

popieram. zapiecie DD moze byc chyba tylko plusem kasku. jak ktos nie ogarnia czegos tak banalnie prostego, to jak sobie radzi z jazda na motocyklu ? Zdjęcie niezaładowane/zbyt duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zeszlego sezonu mam xr1000 i na prawde polecam. Zapiecie DD - na poczatku troche irytuje, ale pozniej okazuje sie super patentem (szczegolnie, ze musisz odpinac, zeby zdjac kask). Z zamontowanym antyfogiem bez wzgledu na pogode nic nie paruje. Jedyna wada to przy zlozeniu sie na motocyklu widocznosc ogranicza troche gorna wartswa antyfoga. Duzym plusem jest wentylacja - gdy zamknieta superszczelna, przy otwartej jest rzeczywiscie chlodniej. I proponuje w zimniejsze dni jezdzic z kominiarce lub kolnierzu - dosyc mocno wieje po wystajacym odcniku szyji - kask niewiele zaslania w tym miejscu.

 

pozdr,

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za zapięcie DD w XR1000 konstruktorowi złotą malinę chciałem dać :icon_question: . Mam też Nolana N42, tam tylko pyk i mogę zdejmować kask. A w Shoei zanim wydłubię to trwa trochę. Aczkolwiek Shoei to wysoka jakość wykonania, komfort i wygoda (poza zapięciem).

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...