Skocz do zawartości

yamaha Wr 400


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od niedawna wr 400 (zaznaczam nigdy nie mialem doczynienia z tego typu enduro) i czesto mam problem z jej odpaleniem ale jest sprawna w 100%. nie moge znalezc sposobu jak je trzeba kopac raz mi sie uda za 1szym razem a raz za 10tym.czy trzeba trzymac ten odpreznik czy sprzeglo, wyciagnac ssanie i ten drogi prosze o podpowiedz. niema roznicy czy zimny czy cieply poprostu neiwiem co po czym wcisnac lub trzymac do czego sluzy ten odpreznik. dzieki z gory i milej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam od niedawna wr 400 (zaznaczam nigdy nie mialem doczynienia z tego typu enduro) i czesto mam problem z jej odpaleniem ale jest sprawna w 100%. nie moge znalezc sposobu jak je trzeba kopac raz mi sie uda za 1szym razem a raz za 10tym.czy trzeba trzymac ten odpreznik czy sprzeglo, wyciagnac ssanie i ten drogi prosze o podpowiedz. niema roznicy czy zimny czy cieply poprostu neiwiem co po czym wcisnac lub trzymac do czego sluzy ten odpreznik. dzieki z gory i milej jazdy

 

 

Odprężnik służy do zredukowania siły potrzebnej do suwu sprężenia ( abyś nie musiał skakać na kopce ). Ssanie umożliwia prawidłową pracę przy nienagrzanym silniku. Z czasem sam wyczujesz, czy potrzeba włączać dźwignię ssania ( miarowy, bez gaśnięcia rytm silnika ). Dobrze jest przed włączeniem zapłonu kilkukrotnie "kopnąć" moto celem zassania mieszanki do cylindra a następnie włączyć zapłon... pozdro.

Edytowane przez marlboroman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale on ma takie sprezanie ze czasem nie moge nawet skaczac na kopke ruszyc jej wczesniej robilem to z tym odpreznikiem ze gdy juz kopka leciala w dol to wtedy go puszczalem ale raz byl.o to za pierszym razem a raz za 10 nie wiem jak to trzeba fachowo robic. pomocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum DR 350 coś pisało o odpalaniu 4t, a każdy chyba tak samo sie odpala. Sam nigdy nie odpalalem ale z tego co pamietam to trzeba wcisnac odpreznik i wtedy ustawic tlok w górnej pozycji (cos mi sie kojazy ze odpreznik powinien sam odskoczyc, ale nie jestem pewien). Nastepnie jak zimny to ssanie, i pozostaje tylko kopnąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem juz to gdzies, no ale napisze jeszcze raz.

Ja w DR robilem tak:

Na otwartej przepustnicy i wcisnietym do konca dekompresorem przekopywalem z 5-10 razy. Nastepnie puszczalem dekompresor i kopke. Przesuwalem kopke delikatnie w dol az do uzyskania najwiekszego oporu. Wtedy wciskalem delikatnie dzwignie dekompresora (tak z 1cm) i wciskalem kopke tak, by przeskoczyla o zabek lub dwa(bardzo mal ruch w dol). Wtedy puszczalem dekompresor i kopke ustawialem w najwyzszej pozycji. Teraz juz tylko wciskalem dekompresor na maxa, tak by jego klamka 'zaskoczyla' i mocno kopalem :) POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odkrecic paliwo, 3-4 razy manetka powoli do konca, odpreznik wciskasz, 3 razy na wcisnietym przekopac spokojnie, 4 raz do polowy, poscic odpreznik i je*nac porzadnie

odpali bez problemu jak sie tloka nie umie ustawic bez dekompresatora, nie polecam na ssaniu odpalac bo odbije :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odkrecic paliwo, 3-4 razy manetka powoli do konca, odpreznik wciskasz, 3 razy na wcisnietym przekopac spokojnie, 4 raz do polowy, poscic odpreznik i je*nac porzadnie

odpali bez problemu jak sie tloka nie umie ustawic bez dekompresatora, nie polecam na ssaniu odpalac bo odbije :icon_question:

 

Koledzy wypróbowałem ten sposób i jest poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...