Skocz do zawartości

Yamaha Raider


Raptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma zwiazek z elektryka czy nie to zalezy skad sie wydobywa) nie pomoge z rozrusznikiem u mnie chodzi ok.

K

Chyba nie do konca sie zrozumielismy. Dzwieki jakby przycierania wydobywaja sie z okolic gdzie rozrusznik napedza silnik w celu rozruchu, ale nie w trakcie pracy rozrusznika,tylko juz po odpaleniu i to nie natychmiast,gdy sa jaszcze podwyzszone obroty regulowane przez komputer, lecz po chwili gdy obroty zaczynaja naturalnie spadac do normalnej pracy na wolnych obrotach.

Co do obciazenia alternatora i ewnentualnego buczenia podczas wlaczenia dodatkowych odbiornikow pradu to pisalem tu o wlasnych doswiadczeniach, gdy mialem zalozone dodatkowe lihtbary halogenowe, lacznie 110 watt to owszem bylo odczuwalne ich wlaczenie glownie na wolnych obrotach, ale nie bylo to buczenie.Źeby jednak nie ryzykowac uszkodzenia reglera lub alternatora zmienilem dodatkowe oswietlenie na ledy i jest o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Y58 zebysmy sie zrozumieli dobrze, odnosnie elektryki pisalem do kolegi infimitiego ktory wspominal o jakichs blizej nieokreslonych dzwiekach.

W twojej sprawie jak pisalem wyzej nie pomoge,u mnie to nie wystepuje i nie spotkalem sie z zadnym tekstem na ten temat. Moze olej masz zbyt gesty? Nie wiem strzelam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzysiek, myślisz że Motul 10W/50 może być za gęsty?. Może ktoś inny się wypowie, chociaż na naszym forum jak zwykle wielka cisza więc na cuda nie liczę. Muszę może rzucić temat na jakimś innym forum motocyklowym.Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yurek58, ja kupując raidera latałem na Castrolu 10w40 przez dwa sezony (zmieniany co sezon oczywiście). Był to mój pierwszy raider i nie jeździłem na żadnym innym wcześniej.

Po dwóch latach oddałem moto do zaprzyjaźnionego mechanika motocyklowego (poznałem go na zlotach i pognałem na serwis ponad 300km do niego) i po ogólnym przeglądzie itd wymienił mi olej na Motula 20w50. Znam kilku znajomych którzy latają na raiderach i mają ten oleum zalany.

Ja osobiście (może to subiektywne odczucie) widzę poprawę w działaniu skrzyni biegów (precyzyjniej wchodzą biegi). Przy wymianie biegów sugerowałem się sugestiami znajomych i znajomego mechanika który także doradzał Motula 20w50. Jak wiadomo silnik jest chłodzony powietrzem i olej w wysokich temperaturach także musi mieć odpowiednie właściwości, a mi nie raz udało się doprowadzić do wysokich temperatur (podczas parady czy wożenia dzieci na różnych zlotach).

Yurek58, daj znać co zalałeś...

BTW, ktoś posiada na sprzedaż Power Commander V do Yamaha Raider ???

Yamaha Virago 535 -> Suzuki VS800 -> Yamaha Raider XV1900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpis pod Rayanem. Po eksperymentach z yamalube i castrolem tez stanalem na motulu 20w50.

Y58 nie wiem czy 10-50 jest za gesty, jak pisalem zgaduje. Sprobuj zalac 20-50 i poobserwuj. Generalnie silniki chlodzone powietrzem maja pewne przypadlosci dzwiekowe. Kto pamieta fiaty 126 ten wie co mam na myśli: )

 

Podpis pod Rayanem. Po eksperymentach z yamalube i castrolem tez stanalem na motulu 20w50.

Y58 nie wiem czy 10-50 jest za gesty, jak pisalem zgaduje. Sprobuj zalac 20-50 i poobserwuj. Generalnie silniki chlodzone powietrzem maja pewne przypadlosci dzwiekowe. Kto pamieta fiaty 126 ten wie co mam na myśli: )

 

Rayan podobno po zalozeniu dopalcza nie czuc roznicy. jakbys jednak zakladal to podziel sie wrazeniem

 

Rayan podobno po zalozeniu dopalcza nie czuc roznicy. jakbys jednak zakladal to podziel sie wrazeniem

 

Jesli sie zajakalem w jakis niezidetyfikowany sposob to prosze admina o interwencje dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raider, to kolejny motocykl, do którego leję Motul 5100 15W50. Jest wielu naukowców, którzy potrafią się spierać czy ma być 10 czy może 15W. Motul jest doby, klasa i gęstość mieści się w normach Yamahy, więc leję, jeżdżę i nie kombinuję.

 

Na tym Forum bardzo mało się dzieje w postach, ale za to w reklamach i interwencjach Moda owszem sporo, a nawet więcej niż sporo. Są bardziej aktywne miejsca gdzie faktycznie można wymienić się na wiele motocyklowych i innych tematów. Chyba nie wypada tutaj reklamować innych miejsc, więc musisz sam poszukać. Ważne, że jest yamaha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej mam zalany Motul 7100 10 W/50, fulsyntetyk. W poprzednim motocyklu Yamaha Virago 1100 lałem Motula 5100 10 W/40, to był chyba półsyntetyk albo mineralny, nie pamiętam. Uznałem z tego względu o którym wspomniał Rayan (przegrzewanie moto przy różnego rodzaju paradach i asystach), że olej 10/50 lepiej będzie smarował w takich warunkach. Jak wleję 20/50 to w niskich temperaturach olej będzie bardziej gęsty, więc idąc tą ścieżką, jeszcze pogorszę sytuację. Tak czy inaczej na razie jest OK, a jesienią przy wymianie pomyślę nad zmianą. Przy okazji koledzy, gdzie się zaopatrujecie w olej, bo ja wymiany robię samodzielnie i kupuję u różnych sprzedawców z Al.....gro, bo taniej, a to może jest błąd. Być może są jakieś podróby i stąd niektórzy sprzedają dużo taniej niż inni i stąd kłopoty. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko tu zaglądam, ale w innym miejscu, gdzie piszemy o Raiderach dokładnie opisałem zachowanie mojego motocykla po zmianie niewielkich parametrów oleju. U mnie producent zalecił 20W40 (informacja jest na kanapie i w serwisówce). Nowy serwis nie miał 20W40, ale stwierdził, że w naszych warunkach 15W50 będzie lepszy. Mój znajomy, zaufany mechanik to potwierdził. Zalano mi z beczki Motul 15W50. Po kilkuset km zorientowałem się, że motocykl bardzo wyraźnie się ślizga na sprzęgle. U kolegi zmieniłem na zalecany przez producenta Motul ale o parametrach 20W50 (w PL nie ma oleju 20W40) i wszelkie złe objawy natychmiast ustąpiły, przejechałem motocyklem z marszu niemal 5tys km (wycieczka zagraniczna) i silnik oraz sprzęgło zachowuje się idealnie.

 

 

Morał: nie cudować, zaufać inżynierom Yamaha.



Ps. SĄ PODRÓBY MOTULA ! (youtoobe) więc warto odżałować różnicę 10PLN i kupić u Autoryzowanego Przedstawiciela Motula. Oni też są na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

hej, dwa pytania, może ktoś mi podpowie tu mądrze jak to ogarnąć.

 

1. Kierunki mam zrobione tak, że jeden pin pod żarówką mam zaklejony i dzięki temu nie świecą cały czas jak w USA. I to gra, ale kwestia jest taka, kupiłem oryginalne oświetlenie dodatkowe Raiderowe i czy tu mogę ten sam myk zrobić co mam, czy jak tak zrobię to nie będzie to zakłócało wygaszaniu lampy doświetlającej podczas migania kierunkiem?Nie muszę kombinować w tym wypadku jednak z elektryką?

2. Czy zestaw obniżający na tył nie będzie się gryzł na oponie 240 wrzuconej na seryjną felgę, bo jednak balon większy jest, nie będzie nic tarło jak obniżę? W planie nadmienię mam potem sprężyny progresywne na tył i przód, co może jeszcze obniżyć dalej i zapewne tak zrobi. Nie wiem czy stópki zmieniać nie będę musiał przy tym też na krótszą przy okazji obniżenia i przodu i tyłu?

 

Wklejam też fotkę mojego motka na dzień dzisiejszy, tymczasowo założony wydech seryjny rozwiercony, dla mnie było za głośno z poprzednim jednak, przy tym dźwięk idzie za mnie bo dłuższy i ciszej trochę też mimo rozwiercenia. Pozdrówko

 

W planie niemniej i obcinka tego wydechu z wywaleniem wkładu - jak na foto poniżej mojego. Widziałem filmik na YT fajnie to też gra i wygląda. post-90053-0-98099300-1501677090_thumb.jpgpost-90053-0-31789000-1501677145_thumb.jpg

 

 

Foto zestawu obniżającego jako trzecie też wstawiam w razie czego.

post-90053-0-85324500-1501677702_thumb.jpg

Edytowane przez Slay_Gdańsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slay jesli mowisz o oryginalnych lightbarach to jest kostka do wpiecia, ale czy + idzie z kierunkoskazu nie wiem. Odslep to przed montazem i sprobuj pomierzyc. Jesli bedzie ten sam obwod mozesz wyjsc kablem z kostki od migaczy do kostki od lightbara, powinno dzialac przy zaslepionym wloknie kierunku.

Co do obnizenia nie pomoge wiele, widzialem rajdery obnizone z oryginalnymi stopkami wiec skracac pewnie nie trzeba. Czy bedzie tarcie z 240-daj znac jak zrobisz. Podziel sie tez czy po obnizeniu bedzie bardziej twardy

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gif2017-06-24_133608.jpg

 

Panowie, mam pytanie - przełącznik lewy (światła, kierunki, klakson i wyświetlacz z drugiej strony), brakuje mi w nim przycisku od frontu motocykla do przełączania funkcji wyświetlania danych o przebytej trasie itp, da się jakoś ten element kupić, dobrać, dorobić bez zakupu pełnego zestawu przełącznika, coś ktoś może wie, a może ma niekompletny, mi potrzebny tylko ten dzyndzel, chętnie bym nabył?

 

Po mojemu to element nr. 5C7-83972-20-00 , i tu też nie wiem czy to chrom czy czarny przełącznik, ale to bez znaczenia dla mnie, bo potrzebny mi guziczek - zapewne i tak czarny.

 

Ja coś takiego "wypiłowałem " z klocka tworzywa (takiego co ma zalana szmatę w środku). Dało radę ale bolało. Na następną sztukę bym się nie pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 tez musze porzadnie kopnac, do tego slabo mi przerzuca na 2 przypuszczam ze konczy sie sprzeglo.

Co do pomrukow - grzebales cos w elektryce?

Troche koledzy spanikowalem z ta skrzynia, dolalem oleju bo jakims cudem ubylo i po 3 godzinnym palowaniu bylo ok

Niemniej dzieki za odzew w temacie

K

witajcie

sprawa się wyjaśniła z tym mruczeniem silnika jeżeli chodzi o elektrykę to grzebałem jak wymianę żarówki można nazwać grzebaniem :)

wymieniłem żarówkę h4 w reflektorze na ledową i przypomniałem sobie że to zaczęło się po wymianie tej żarówki założyłem z powrotem h4 i mruczenie ustało dziwna sprawa jak dla mnie czyżby to mruczał alternator nie mam pojęcia na elektryce się nie znam ale tak było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...