Skocz do zawartości

Yamaha Raider


Raptor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak bylem. Ale ze w Moldawii trzeba byc wyjatkowo zapartym zeby znalezc cos do kadru - po prostu jest NIC, dorzucilem jeszcze Rumunie /Transfagarasian, Transalpina, Brasov, Bukareszt/, Bulgarie /Sofia/ i troche Wegier /wlasciwie tylko Nyigerahaza/.

Buczy k. dalej, jakby mniej ale jak przegonilem w upale (do 46 C) i jechalem w korku (1/0) to wył w nieboglosy. Musze zdoktoryzowac temat w trakcie przerwy, podejrzewam przegrzewanie oleju w skrzyni.

 

Wam jak uplynal sezon?

K

Edytowane przez skrzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion mógłbyś rozwinąć swoją myśl, na czym opierasz swoje przekonanie. Doświadczyłeś czegoś takiego?

 

Przegrzania nie doświadczyłem, doświadczyło kilka osób z forum Virago i Drag Stara (często na paradach). Za każdym razem pytałem, czy olej był taki, jak w instrukcji i za każdym razem słyszałem odpowiedź, że był zalany "czymś lepszym". Stąd wnoszę, że może mieć to związek. Poza tym był okres, że często bywałem w krajach arabskich, widywałem motocykle chłodzone powietrzem, rozmawiałem z ich właścicielami, nie zgłaszali z nimi problemów z przegrzewaniem.

 

W tym roku, przed wyprawą do Albanii doświadczyłem za to czegoś innego. W serwisie zaleli mi silnik Motulem 5100 (10W40). Nastąpiły takie poślizgi sprzegła, że myślałem, że nigdzie nie dojadę. Kolega mnie poratował i juz sami zmieniliśmy na zalecany 20W50, wszystko ustąpiło, objechałem całe Bałkany ( w potwornym upale), silnik pracował i pracuje jak żyletka. Obciązeni wjeżdzaliśmy pod ogromne wzniesienia (kolega był na GS) nie było żadnych poślizgów sprzegła.

 

Tyle moich doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przegrzania nie doświadczyłem, doświadczyło kilka osób z forum Virago i Drag Stara (często na paradach). Za każdym razem pytałem, czy olej był taki, jak w instrukcji i za każdym razem słyszałem odpowiedź, że był zalany "czymś lepszym". Stąd wnoszę, że może mieć to związek. Poza tym był okres, że często bywałem w krajach arabskich, widywałem motocykle chłodzone powietrzem, rozmawiałem z ich właścicielami, nie zgłaszali z nimi problemów z przegrzewaniem.

 

W tym roku, przed wyprawą do Albanii doświadczyłem za to czegoś innego. W serwisie zaleli mi silnik Motulem 5100 (10W40). Nastąpiły takie poślizgi sprzegła, że myślałem, że nigdzie nie dojadę. Kolega mnie poratował i juz sami zmieniliśmy na zalecany 20W50, wszystko ustąpiło, objechałem całe Bałkany ( w potwornym upale), silnik pracował i pracuje jak żyletka. Obciązeni wjeżdzaliśmy pod ogromne wzniesienia (kolega był na GS) nie było żadnych poślizgów sprzegła.

 

Tyle moich doświadczeń.

Dzięki za merytoryczną odpowiedź. Napisz jeszcze czy zalewasz 20/50 5100 czy 7100 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrze sie temu olejowi jeszcze.

A propos Albanie robilem 2 lata temu, wtedy nie mialem zadnego buczenia chociaz jechalem z plecakiem /kumpel zrobil prawie 4000km na tylnym siodelku - szacun dla dupy ze wytrzymala/ i od tego czasu nic sie nie zmienilo a buczenie sie pojawilo...

Jechales moze z Ohrydu z Macedonii do Tirany? Trasa wyrywa z butow,polecam. Tyle ze kraza legendy ze nie wszyscy biali z niej wracaja, jedzie sie przez prawdziwie rdzenna Albanie a nie kurorty nad adriatykiem. Na szczescie w kasku nie widac kto bialy a kto tubylec.

Wracajac do tematu, mialem zalany 10W40 jak kupilem moto i bylo ok - jak widac nasze maszyny maja sporo indywidulizmu:)

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...