Skocz do zawartości

FZS 600 r. 2000 - Wymiana lusterek na nowszy model


Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanko czy ktoś próbował założyć do fazera ze strą owiewką (okrągłą) inne lusterka niż fabryka dała, np. lusterka od nowszych modeli (owiewka kocie oczy)?

 

Mam uszkodzone jedno orginalne, poza tym w tych lusterkach większą część zajmują moje ramiona niż droga za mną stąd pomysł na założenie innych, lusterka od owiewki "kocie oczy" mają dłuższe ramię, znalazłem coś takiego na necie: http://www.czesci-moto.pl w dziale lusterka na 5-tej zakładce Lusterko Yamaha FZ6/FZS Fazer, rozstaw śrób mniej więcej ten sam (w starych ok 30 mm, w nowych 29 mm) tylko czy nie będą za długie?

 

napiszcie prosze co zakładacie do starych fazków jeśli oczywiście ktoś to trenował

 

pozdrawiam

Edytowane przez cypis22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiszcie prosze co zakładacie do starych fazków jeśli oczywiście ktoś to trenował

 

 

Mam ten sam problem - tzn moje piekne barki w lusterkach

 

Mnie bardzie interesuje czy rzeczywiście problem znika .. no i czy w tym wypadku lusterka bardzie idą do góry - wido w tyl ponad ramionami ? ... czy lusterka idą w bok .. przez co fazia staje sie "szersza" większe prawdopodobieństwo stukania w puszki w korkach .. no i wtedy widok na tylca poza ramiona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie ten problem, wymagający wypowiedzi osób, które taką podmiankę już zrobiły. Niestety lusterka które znalazłem (link powyżej) do "kocich oczu" maja regulację tylko w górnej części, dolna (przy mocowaniu) jest nieregulowana (ciekawe czy tak jest w orginalnych?)

Też się nad tym zastanawiam czy nie będą wystawć za bardzo bo widoczność będzie na pewno lepsz, ramię jest dużo dłuższe od oryginału ale czy nie będzie za długie. Nie chce wywalić 200 pln tylko po to, zeby odłożyć je na półkę. :buttrock:

Edytowane przez cypis22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie moto-akcesoria.pl są specjalne klocki, które montuje się pomiedzy podstawę lusterka a owiewkę. W moim przypadku problem widoczności przestał istnieć. Minus to koszt 200zł za parę. Produkt z katalogu louisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam model "kocie oczy" i muszę powiedzieć, że lusterka sprawują się wyśmienicie. Bardzo dużo w nich widać. Jestem nawet zaskoczony. Po przesiadce z GS 500 to nawet nie ma co porównywać. Myślę, że przy starszych modelach efekt będzie podobny, bo lusterka są na dłuższych wysięgnikach.

 

Regulacja jest tylko w górnej części lusterka. W dolnej jest tylko mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...