Skocz do zawartości

Gazniki - po czyszczeniu muli


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ustaw poziom pływaka tak jak podaje serwisówka- bo tu niestety nie ma co kombinowac

 

no wiec panowie ustawiane na wiele sposobów już było i nadal nic .....

 

w tej chwili jest tak

 

poziom paliwa zgodnie z serwis plus iglica obniżona najniżej jak sie da

 

dodam ze probowałem już wszystkie ustawienia i nic

 

jedno co zauważyłem ze im niżej mam iglice tym przy większych obrotach dzieje mi sie to mulenie

 

a i mogę dodać ze bez filtra powietrza jest o niebo lepiej - wszystko wskazuje jakby miał za mało powietrza a regulacji tego w gaźniku brak ..... co z tym fantem ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 100% pewność, że dysza główna ma oryginalny rozmiar?? Innymi słowy czy ktoś tam nie wkręcił większej dyszy lub czy poprostu nie rozwiercił jej wiertłem?? Wszystko wskazuje na to że moto dostaje zadużo paliwa (do tego to sam doszedłeś), ale czy w gaźniku nie było coś namieszane przez poprzedniego właściciela?

Szybkim sposobem (testowym) na zmniejszenie dyszy głównej jest włożenie do niej jednego lub kilku drucików miedzianych (takich z przewodów elektrycznych), tylko musisz je pewnie przymocować (zakręcić) tak żeby nie wpadły do kanłu ssącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 100% pewność, że dysza główna ma oryginalny rozmiar?? Innymi słowy czy ktoś tam nie wkręcił większej dyszy lub czy poprostu nie rozwiercił jej wiertłem?? Wszystko wskazuje na to że moto dostaje zadużo paliwa (do tego to sam doszedłeś), ale czy w gaźniku nie było coś namieszane przez poprzedniego właściciela?

Szybkim sposobem (testowym) na zmniejszenie dyszy głównej jest włożenie do niej jednego lub kilku drucików miedzianych (takich z przewodów elektrycznych), tylko musisz je pewnie przymocować (zakręcić) tak żeby nie wpadły do kanłu ssącego.

 

ajjjjj .... troche mnie to zmylilo ale niepodejzewam zeby poprzedni wlasciciel cokolwiek kombinowal .... juz tlumacze dlaczego .... moto jak kupilem palil w okolicach 5 l / 100 pozniej zaczal walic ok 7 i powyzej wiec zapadla decyzja o czyszczeniu ....no i pojawily sie problemy .... dodam tylko ze przed czyszczeniem iglica byla w pozycji centralnej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z kumplem borykamy sie z podobnym problemem i nie bardzo wiemy co zrobić bo możliwości pomału się kończą. Gaźniki wyczyszczone, wymienione membrany (stare dziurawe jak sito ale paliła 5.5l) wszystko wyregulowane jak w serwisówce i pali około 10l...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, w sumie miała pełen serwis: filtry oleje, zawiecha przód, hamulce, zawory. Jedyne do czego się skłaniam, to jeszcze ssanie trzeba sprawdzić - wiem że wcześniej coś tam było nie halo i może tu sie coś nie udało...

 

PS. sprzęt ma przejechane licznikowo 94tyś:icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie podepne do temata , mam taki problem z gaznikiem ze czesto po puszczeniu gazu schodzi na niskie obroty a potem wraca do prawidlowych , czesto przy schodzeniu na te niskie potrafi zgasnac szczegolnie na niedogrzanym silniku , skald mieszanki sadzac po swiecy jest ok , filtr powietrza czysty.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce rozpoczynac nowego tematu ale mam podobna sytuacje, motocykl na 1 biegu wkreca sie wysmieniscie na oborty, na 2 przy 9 tys czuc lekke zmulenie i to zmulenie jest odczuwalne coraz bardziej przy coraz wyzszym biegu, czyli im wieksz eobciazenie spowodowae naporem powietrza tym bardziej jest to odczuwalne. Do tego z wydechu zaczyna burczec,szczegolnie na wysokim biegu, nie sa to strzaly tak jak sie strzela z wydechu tylko takie buczenie. Trwa to moze z 3 sekundy, lekko szarpie motocyklem tzn. czuc szarpniecie przyspieszenia i zaraz ono zanika, tak jest kilka razy i potem wkreca sie juz ładnie do tych 11,5. jesli trzymam motocykl powyzej 9 tys przyspiesza wysmienicie, do 9 tys tez nic nie jest odczuwalne. Dopiero gdy wskazowka dochodzi na 9 tys zaczyna mulić przez chwile. Ostatnio mulenie zanikło, ale wczoraj znow powrociło. Nie wiem czym to jest spowodowane :/

 

motocykl FZR 600 3HE z 92 roku

 

z gory dziekuje za odpowiedzi

 

P.S sadze ze załorzyciel tematu sie nie obrazi ze sie podłaczylem, a jesli tak to stworze nowy temat :icon_rolleyes:

 

P.S2 do kolegi ktory napisał na PW ale ja głupi zamiast nacisnać odpiwedz ncisnalem usuń :icon_eek: wiec jak mozesz zagadaj jeszcze raz :]

jak bede przy motocklu to sprawdze czy sie nic nie odłaczylo przy gaznikach. dzieki za podpowiedź

Edytowane przez cytryna ( bandit 400 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajjjjj .... troche mnie to zmylilo ale niepodejzewam zeby poprzedni wlasciciel cokolwiek kombinowal .... juz tlumacze dlaczego .... moto jak kupilem palil w okolicach 5 l / 100 pozniej zaczal walic ok 7 i powyzej wiec zapadla decyzja o czyszczeniu ....no i pojawily sie problemy .... dodam tylko ze przed czyszczeniem iglica byla w pozycji centralnej ....

A może jednak to zatkany gaźnik, spro w nim knałów i kanalików, przedmuchałeś je wszystkie sprężonym powietrzem?, bo jeżeli nie to zwykłe dmuchanie i mycie nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jednak to zatkany gaźnik, spro w nim knałów i kanalików, przedmuchałeś je wszystkie sprężonym powietrzem?, bo jeżeli nie to zwykłe dmuchanie i mycie nie pomoże.

 

przedmuchane dwa razy ....sprawdzone drożność dwa razy filtr powietrza wymieniony ...dziś moto poszło do doktora i pierwsza diagnoza ze nepali na jeden garnek na wysokich - jutro sie biorą za gaźniki .... będę informował co i jak na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...