Skocz do zawartości

Awo lozyska


Gość czechu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jestem nowy na forum i ciesze sie ze mozna tu znalesc duzo informacji.Remontuje Awo sporta i moze

ktos wie cos na temat lozysk walu,chodzi o wartosc luzu lozysk ( np.c3).NIe udalo mi sie zdobyc dokladniejszych danych tylko sam rozmiar lozysk. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oj , takich specjalistycznych danych trudno się będzie doszukać.

Tyle że nie trzeba przesadzać, nie mam sensu dobierać jakiś super łożysk na wał skoro i tak układ cylinder tłok po 40 000 kilosów będzie do remontu. Kup łożyska renomowanej firmy, zmontuj wał zgodnie ze sztuką – łożyska wcześniej rozgrzać w oleju i najlepiej wytoczyć sobie odpowiedni trzpień do pobijania łozysk, taki który by zapobiegł „kantowaniu” się łożyska. Ludzie nabijają łożyska na zimno, piorą młotem po łożyskach a potem się dziwią że wał krzywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jestem nowy na forum i ciesze sie ze mozna tu znalesc duzo informacji.Remontuje Awo sporta i moze  

ktos wie cos na temat lozysk walu,chodzi o wartosc luzu lozysk ( np.c3).NIe udalo mi sie zdobyc dokladniejszych danych tylko sam rozmiar lozysk. Pozdrawiam

Cześć

To jest ważna sprawa.I jesli wlasnie kupujesz łozyska to albo z luzem powiekszonym czyli C3, lub stabilizowane.A dlaczego? Odpowiedz jest prosta.Temperatura ,Łozyska z luzem normalnym wytrzymują połowę tego co C3.

No nie mozna tez zapomniecz o tym ze koszyk musi być stalowy, bo renomowane firmy wykonuja również łozyska z koszykiem z tworzyw sztucznych

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...