Skocz do zawartości

Numery seryjne


Yaco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wiecie może jak (gdzie) rozszyfrować numery seryjne motocykla? Chodzi mi o to, że przed zakupem motocykla (prawdopodobnie Yamahy) chciałbym wiedzieć w jakiej postaci opuścił on fabrykę (czy np. z XJ600S nie zrobiło się XJ600N 8O ). Gdzie można znaleźć takie informacje?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian, tak było, jak jeszcze nie było numerów VIN, tak mi się wydaje. Do którego roku to było, nie powiem Ci, ale moja Yamaha tak ma, numer ramy i numer silnika są takie same. Nawet znam je na pamięć.

 

A jeśli chodzi o kraj produkcji, to są to dwie pierwsze litery numeru VIN.

 

Poza tym, na stronie http://wolnywydech.riders.pl jest sekcja o numerach VIN i ich rozszyfrowywaniu (najlepiej wejść tam przez szybki dostęp - "czytanie numerów ramy").

 

Pozdrawiam!

 

Koza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie czym się różni koń od koniaku? Tym czym rum od rumaka.

 

Wiem, że to powinno iść do humoru, ale cała dyskusja zasadniczo odbiegła od głównego tematu.

 

Pozdrawiam!

 

Koza

 

Taaa i żubr od żubrówki...

A tatara i tak bym se wciapał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w tym roku sprowadziłem xjr z japoni i ustalenie rocznika (japońce nie mają tabliczek znamionowych) nie było takie proste. serwisy yamahy były w polsce bezradne bo "nr vin im nie wchodził" itp. ale udało mi się zdobyć nr tel do "interpolu" gdzie gość w 5 sekund powiedział mi rocznik motory kolor pochodzenie i czekałem jeszcze na przebieg ale już nie podał :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

oglądałem wczoraj R1 z 99roku rejestracja a model 98rok

motor miał tylko 11 znaków VIN konkretnie RN011006881

sprzęt sprowadzony z niemiec i zarejestrowany w Polsce (jakos na dniach)

na brifie, wymeldowaniu i wszystkich papierach numery się zgadzaja (wiadomo że przepchnięcie papierów to żaden problem zarwno na przeglądzie jak i w urzędzie) na główce ramy nie ma śladu jakiejkolwiek modyfikacji jednak na ramie nie ma tabliczki są tylko nity

może mi ktos powiedzieć czy to jest OKI czy jakiś wałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...