Skocz do zawartości

Poszukuje


Rekomendowane odpowiedzi

Pilnie poszukuje uzytkownikow motocykla HONDA XL600R lub RM, ( tych modeli z kickstarterem).

mam wielki problem z wystartowaniem motocykla. raz w ubiegla sobote udalo mi sie zapalic( dzialal cudownie),

i przez caly ten tydzien juz nie moge go uruchomic, najgorsze jest to , ze nie wiem jak go uruchomilem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac mozna :) , nie wiem czy uzywac tego dekopresatora czy nie, w instrukcji napisane jest by uzywac go tylko w terenie, lub gdy zaleje silnik. Dlatego chcialbym by odpisal by mi uzytkownik takiego modelu- moze jest inne przyczyna.

po prostu mam juz tego dosc ;) - we wtorek kopalem ponad godzine czasu to nie zart) ,zaskakiwal czesto ale tylko tak jakby rozpedem kopniecia, i dalej juz nic sie nie dzialo:

wymienilem swiece, ladowalem akumulator, dolalem paliwa i nic. A najgorsze jest to ze go wczesniej odpalilem i nie pamietam jak( bylem :twisted: ).

Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś problem z zasilaniem?

Sprawdzałeś gaźnik czy paliwko podaje jak należy? Może spróbuj nieco benzynki wlać do cylindra bezpośrednio(wykręć świece i wlej odrobinke)- jeśli będzie iskra napewno zagada.A jeśli zagada to będzie znaczyło że problem leży w dostarczaniu paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

nie wiem czy uzywac tego dekopresatora czy nie, w instrukcji napisane jest by uzywac go tylko w terenie, lub gdy zaleje silnik.  

To prawda ta mała manetka uchyla zawory wydechowe aby łatwiej przedmuchać zalany silnik.

W XL600R dekompresator jest uruchamiany automatycznie w momęcie wykonania ruchu kikstarterem. W głowicy znajduje się piąty zawór , jest on mały i otwiera się automatycznie podczas kopania. Zawór uruchamia linka biegnąca od kikstartera do głowicy.

 

wymienilem swiece, ladowalem akumulator, dolalem paliwa i nic.  

 

Jeśli jest iskra na świecy to może być coś z zasilaniem lub rozrząd.

W wersji R prąd do zapłonu idzie z alternatora więc akumulator nie ma nic do znaczenia, powinien odpalić nawet bez akumulatora.

Akumulator jest tylko do kierunków i sygnału, działa on jako stabilizator więc nie radze odpalać moto z odłączonym akumulatorem bo może to poważnie zaszkodzić elektryce motocykla.

 

Też kiedyś swoją kopałem prawie przez godzine i odpalić się nie udało.

Okazało się że podczas gaszenia silnika przeskoczył rozrząd ponieważ napinacz się zacioł i nie napinał łańcucha.

Raz jak miałem problem z paleniem wystarczyło że przeczyściłem gaźniki i potem wszystko było ok.

 

 

cze  

Kurka a po co godzine kopac sprzęta. Jesli nie domaga z tym zapalaniem to moze by tak go popchnąć ?

 

To nie takie proste jak ci się wydaje, 600 cmm3 w jednym garze.

Jak masz dobrą kompreche to koło stoi dęba i za cholere nie chce się ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XL600R dekompresator jest uruchamiany automatycznie w momęcie wykonania ruchu kikstarterem. W głowicy znajduje się piąty zawór , jest on mały i otwiera się automatycznie podczas kopania. Zawór uruchamia linka biegnąca od kikstartera do głowicy.

 

Ja usunełem tą linke i sam ustawiam spręzanie na recznym dekompresatorze! Ułatwia to jak przesiadziesz sie na innego sprzeta który tego nie ma! A to podstawa do opanowania!

Musisz ustawić odpowiednio sprężanie wcisnąć dekompresator, i lekko kopląć aby tylko przeskoczyć opór! Wtedy kopiesz i musi chycić!

 

 

Cytat:  

 

cze  

Kurka a po co godzine kopac sprzęta. Jesli nie domaga z tym zapalaniem to moze by tak go popchnąć ?  

 

 

 

To nie takie proste jak ci się wydaje, 600 cmm3 w jednym garze.  

Jak masz dobrą kompreche to koło stoi dęba i za cholere nie chce się ruszyć.

 

Popchać nie da rady ale pociągnac na holu da! :D

Co prawda trza miec zaufanego szofera z przodu co juz ciągnoł bo inaczej gleba murowana! Raz sie tak przewiozłem to moto i ja ładny szlif zrobiło! :D

Jakieś tydzien temu KTM600 LC4 otpalalismy takim sposobem i dało rade! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...