Skocz do zawartości

MZ ETZ 150 - regulacja gaźnika


Z3US
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stworzyłem takie ustrojstwo CLICK HERE i mam ambicje to w końcu uruchomić =P Niech mi ktoś ładnie powie, w jaki sposób reguluje sie gaźnik od etz 150 ? Oprócz iglicy jest śrubka od wolnych obrotów i jeszcze jedna, pewnie od skłądu mieszanki, ale to jest moje gdbynie. Tak jak pisałem wyżej, proszę o wytłumaczenie mi w jaki sposób wyregulować ten gaźnik. Pozdrawiam i z góry dziękuje. Trzymajcie kciuki, jutro chce to odpalić =D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucasz gazierhausta do tego ustrojstwa :D odpalasz i kręcisz śrubą która ustala skład mieszanki paliwo powietrze ja to robie w ten sposób:

 

grzeje silnik na biegu jałowym jak się już zagrzał to kręce śrubą i słucham w którym momencie silnik pracuje najrówniej na wolnych obrotach biegu jałowego (na luzie) słysze że silnik chodzi najrówniej chwytam manete w łape strzele fest przegaza i wkręca się miodzio i wysoko :)

Dodam że podczas kręcenia śrubą zamykam oczy hehe to bardzo pomaga w skupieniu w moim przypadku :D

 

Ps. co to za patent rozkminiłeś bo ciekaw jestem jak ch*j :D

Edytowane przez IZO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkowa na wale, plan głowicy, mebrana karbonowa, gaźnik 24 mm, cylinder 55cm3, mocniejszy docisko sprzegla, odchudzone kolo magnesowe, łozysko igiełkowe w główce korbowodu, polerowana i odchudzona korbawszystko poskladane na porzadnych łożyskach... Tam jest masa różych rzeczy robiona, ja to robilem ponad rok z bardzo wielkimi przerwami i ciezko mi teraz wszystko wymienic =P Na prawde =P Aa i wydech liczony jest jeszcze no i zaplon elektroniczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będziesz odpalał to od razu pisz co z tego wyszło a jak będzie dokurwiać zapodawaj filmik :icon_question:

Jeśli odpali to będe wniebowzięty =P A za*urwiać będzie na pewno =P Silnik wrzuciłem żeby go odpalić w końcu, ale w zimie rama idzie do piaskowania i do spawania... =P W zimie daje też cylinder z wałem i karterami do motor-techu, mistrzu z tej firmy dorobi mi nową tuleje, dopasuje tłok jednopierścieniowy, nowa tuleja będzie z 4oma płukami, dzielonym wydechem i w ogóle high end =P No i jeszcze większa pojemność oczywiście... =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śruba składu 1,5 obr. 2 śruba do stabilnych obrotów silnika.

Jaśniej jaśniej, ja w regulacji zielony jestem =P 1,5 obrotu tą śrubką przy przepustnicy od maksymalnego wkręcenia ? A drugą kręcić dopuki silnik nie będzie "stabilny" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dałem rade wystrojić 16N3-5 rozfrezowany na 18mm, to tego też ogarnę =P

 

 

ADD:

W sobotę udało mi się odpalić silnik. Iskra jest ogromna, zapłon ustawiony okej. Nalałem troche benzyny przez otwór na świecy, pchnąłem moto kawałek i odpalił na kilka sekund ale nic więcej... Podniosłem poziom paliwa w komorze wpływakowej. Znowu nalałem benzyny do świecy, pchnąłem moto i silnik zaczął pracować. Trzyma jałowe obroty, ale po dodaniu gazu gaśnie, gdy odpuszcze pracuje nadal, Gazu można dać tylko minimalnie, ale już sie wkręca na jakie.,s kosmiczne obroty =D Na moje oko dysza główna jest za mała, bo świeca sucha po takich próbach. Teraz poroblem jest gdzie dorwać większe. Na Agmocie nie widzę większych dysz, będe musiał kupić kilka oryginalnych i chyba do zegarmistrza dać, żeby mi zrobił kilka większych, każdą następną większą o 5 setnych milimetra...

Edytowane przez Z3US
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...