Skocz do zawartości

Balaton - początek sierpnia


jendrekGS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Chętnie wyskoczyłbym na kilka dni na Węgry nad Balaton na początku sierpnia. Poszukuje chętnych a zwłaszcza kogoś już był i wie co i jak. Spać fajnie byłoby pod dachem chociaż namiot też niewylkuczony, prędkość 90/120 bo szybciej na dłuższą metę mój mały GS dostaje zadyszki:)

Mieszkam w małopolsce to jak trzeba mogę załatwić jakieś noclegi na podhalu za jakieś 30zł za dobę (pokój z łazienką) i z rana w drogę (około 450km do celu).

Edytowane przez jendrekGS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze : Balaton to porażka, kupa ludzi, wielkie ceny, standard nie raz poniżej oczekiwań i nic ciekawego, przekonałem się o tym już kilka razy i następnym razem na pewno go ominę z daleka. Jeśli Węgry to np Budapeszt, choć to duże i zatłoczone miasto to chociaż jest co pooglądać,(stare kamienice, ciekawie też wzdłuż rzeki) jeśli ma być luźniej to najlepiej pojechać na źródła termalne do Węgier lub na Słowację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Budapeszt i spanie w namiocie na fajnym "polu" to polecam www.bikercamp.hu . Właściciele motocykliści, pole na podwórku, brama na klucz. Na miejscu piwo, lodówka, pralka, kuchenka gazowa, zmywak, łazienka z prysznicami. Rezerwacja internetowa.

Gdy przyjechaliśmy w 12 osób przywitali jak swoich, powiedzieli gdzie piwo i poprosili, by każde piwo dopisać sobie na tablicy przed domem. Pod koniec wyjazdu się zsumuje i zapłacicie. Bez pośpiechu, bez krępacji.

 

Niestety dość daleko od ścisłego centrum Pesztu, o Budzie nie wspominając.

 

PS: to że polecam nie oznacza, że jest to najlepsze miejsce :). To znaczy że tam byłem i uważam, że fajnie, a na pewno bezpiecznie dla bagażu. Naklejeczka pamiątkowa gratis :). O Balatonie tez słyszałem, ze stado grubych spoconych Niemców i betonowy brzeg. I w końcu nie pojechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Budapeszt i spanie w namiocie na fajnym "polu" to polecam www.bikercamp.hu . Właściciele motocykliści, pole na podwórku, brama na klucz. Na miejscu piwo, lodówka, pralka, kuchenka gazowa, zmywak, łazienka z prysznicami. Rezerwacja internetowa.

Gdy przyjechaliśmy w 12 osób przywitali jak swoich, powiedzieli gdzie piwo i poprosili, by każde piwo dopisać sobie na tablicy przed domem. Pod koniec wyjazdu się zsumuje i zapłacicie. Bez pośpiechu, bez krępacji.

No to fajne miejsce, ja akurat tam nie trafiłem, ale byłem na campingu w okolicach Romaifurdo- spokojne miejsce i dobry dojazd tak ze 30 min do centrum. Poza tym Budapeszt zdecydowanie godny polecenia, w przeciwieństwie do Balatonu- płytkiego bajora, obklejonego turystycznymi wiochami z mętną wodą. Jedynym jego "plusem" jest to, że w ogóle jest, w związku z czym tłumy węgrów okupują wszystko, co się da dookoła. Strata czasu...lepiej wyskoczyć nad jakieś alpejskie jezioro, względnie do Chorwacji.PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, w zasadzie innego takiego bajora tam nie mają więc trudno się dziwić. Dlatego mnie też specyjalnie nie zależy aby tam się wylegiwać. Mam na myśli nawet jakiś szybki numerek typu zobaczyć, zaliczyć, kimnąć się gdzieś w namiocie (niekoniecznie nawet na kempingu) :icon_rolleyes: przejazd wookół jeziora i powrót.

Edytowane przez jendrekGS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, w zasadzie innego takiego bajora tam nie mają więc trudno się dziwić. Dlatego mnie też specyjalnie nie zależy aby tam się wylegiwać. Mam na myśli nawet jakiś szybki numerek typu zobaczyć, zaliczyć, kimnąć się gdzieś w namiocie (niekoniecznie nawet na kempingu) :) przejazd wookół jeziora i powrót.

Hej

Kiedy i skąd planujesz wyjazd?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...