Skocz do zawartości

Co ile wymiana świecy w 2T ?


Gość Lukasz1221
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukasz1221

Witam !

 

Zawsze mój motorek jeździł na świecach NGK. Sezon temu wymieniłem świece (dedykowana NGK pod Yamahe TZR), co ile tak mniej więcej powinno się wymieniać świece ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, bo jak ktos nieumiejetnie zalewa świece to one sie szybko kończa co jest w przypadku NGK.

Musisz sprawdzic jaką świeca daje iskre i czy ma odpowiedni kolor.

 

ps.w schowku zawsze lepiej miec swieczke tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwusuw to dwusuw, jak przjedzie 5 000km to wymieniam.

 

W książeczce od jawy chyba jest napisane że po 15 000km ale jak zrobiłem 7 000 to świece zrobiły się jakieś miekkie że mozna było palcami przerwe regulować dlatego wole częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeździ sie do zajeżdżenia.......stare iskry myśle że wytrzymają te 15 tys.........ja w ogarze mam jedną f95 która została wyjęta z malucha po 30 tys km i teraz w ogarze jest 2 lata nawet nie wiem jaką ma przerwe ale daje rade ;)

 

w mtx80 mam iskre f95 ale nową narazie 2 miesiące wytrzymała już kilkanąscie zatopień (gaszenie na ssaniu na zimnym silniku) i 2 przegrzania silnika i żyje....

 

tylko NGK są jakieś delikatne nie wolno na nie chuchać bo sie psują :P

 

raz na jakiś czas kontroluj przerwe i kolor świecy i woź jedną zapasową wymiana świecy nie jest trudna i nie trwa długo a myśle że bezsensu wymieniać np sztywno po 5 tys km kiedy możliwe że świeca mogłaby np 2x tyle zrobić :D

 

każdy z nas ma inną mieszanke z reguły inny olej i inne paliwo więc nie ma ryzów czasowych że po 2 tys wymieniamy jest to indywidualna kwestia każdego..........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz1221

Dziękuje za odpowiedzi. Świeca zapasowa jeździ cały czas ze mną. Hmm co do wymiany, to nie byłbym taki pewien czy jest prosty... Dlatego przed wyjazdem w sierpniu na kilka dni do Zakopca chcialem wymienić w razie czego (wypluwam to słowa). Co do samej wymiany, to trzeba odkręcać bak, żeby dostać się do świecy. Ale narazie nie będę wymieniał.

 

 

 

Pozdrawiam,

Łukasz1221

 

 

P.S.

Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...