Skocz do zawartości

Tłumiki COBRA


Soft
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, czy ktoś z Was wie jak wyglądają w środku (jak są zbudowane) tłumiki Cobra Slip-On Slashcut.

Czy są puste? Czy mają przegrodę tłumiącą odbicia ? (czyli strzelanie).

I jeszcze jedno pytanie, czy po założeniu zrobią się niebieskie ..... podobno mają słaby chrom? i jeżeli tak to jak tego uniknąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeżeli tak to jak tego uniknąć ?

 

Jak uniknąć nie napiszę, ale jeśli będziesz miał odbarwienia wystarczy od czasu do czasu pobawić się z dobrą pastą polerską do metalu, chromu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja w temacie Cobry mam zamiar sprawić takie memu Drifterowi VN 800,

i tu pytanie czy te dedykowane przez producenta do Kawy VN 800 podejdą z rozstawem i charakterystyką tłumienia , z tego co wiem to Drif ma taki silnik jak VN, może wiecie coś na ten temat, nie mam w okolicy Vn by to sprawdzić,

i jeszcze jedno czy po założeniu tłumników regulacja gażnika to podstawa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniasz tylko wydech to nie potrzeba nic regulować.Wydech dedykowany bedzie pasował jak trzeba.Takiego wydechu nie zastapi żadne wiercenie i wypruwanie oryginału.Sam mam sprowadzoną Cobrę i jestem zadowolony,wcześniej wierciłem oryginał ale to nie było to co trzeba.Odnośnie Cobry to zależy jeszcze jaki model będziesz zakładać.Bo są tańsze i droższe i niestety te droższe tylko mają lepsza charakterystykę tłumienia.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerobiłem parę tłumików/rur cobry i nie spotkałem się z różnymi charakterystykami, a już na pewno nie tłumienia. piszę tutaj o prostych wydechach, do motocykli podobnej klasy (np.: vtx, vulcan czy któryś ze star-sów). do różnych moto wytłumienie, długość rury i charakterystyka pracy jest bardzo podobna jak nie taka sama. a co do przebarwień: jeżeli jest model oparty na pustej rurze (zazwyczaj zaczynającej się za kolankiem), to nie ma bata – musi się przebarwić. a są sprytniejsze modele cobry, gdzie chromowana osłona jest na całej długości „tłumika”, ale wierzcie mi pod nim rura jest fioletowiutka jak limo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co przebarwień: jeżeli jest model oparty na pustej rurze (zazwyczaj zaczynającej się za kolankiem), to nie ma bata – musi się przebarwić. a są sprytniejsze modele cobry, gdzie chromowana osłona jest na całej długości „tłumika”, ale wierzcie mi pod nim rura jest fioletowiutka jak limo.

pozdrawiam

Dokładnie tak jest, i nie tylko z Cobrami. Nie przebarwia się tylko osłona zewnętrzna zakrywająca kolanko i zewnętrzna rura "tłumika" (tylnej sekcji). V&H, Silver Tail i Hard Chrome mają tak samo.

Ale jak się moto pałuje albo długo trzyma na ssaniu, to i osłona kolanek zaczne żółknąć.

Edytowane przez TATAKIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jezdze od niedawna i nie jestem jeszcze wirtuozem w jezdzie:)

Dosiadam VN 800 classic i mam pytanie (chyba retoryczne) dlaczego Cobry czy V&H sa tak cholernie drogie...?!

Nie chce wiercic oryginalnych wydechow bo nie maja nawet ryski sa...jak dupsko aniola:) wiec rozgladalem sie za innymi polecanymi ale przyznam ze 2500-3000 to troche przesada...prtzeciez wyprodukowanie czegos takiego nie jest az tak drogie.

Co do wybarwien metalu - jak juz przedmowcy zauwazyli - metal od goraca sie przebarwia i kropka (swietnie widac na niektorych Intruderach).

W Vulcanach jest oslona ale jesli sie dobrze przyjrzec....;)

Niemniej jednak dlugosc i kolor przebarwien pozwala nam okreslic czy serce maszyny bylo szanowane czy raczej dociskane.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie (chyba retoryczne) dlaczego Cobry czy V&H sa tak cholernie drogie...?!

 

Drogie? Kup w USA - cena tłumików Cobry typu SLIP-ON to 250$ czyli 500 zł i niech ktoś ci prześle.

Parę dni temu był temat zakupu tłumików w USA - ale został zamknięty. Widziałem tam pozytywne rozwiązanie - ktoryś z kolegów z forum chcał pomóc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie? Kup w USA - cena tłumików Cobry typu SLIP-ON to 250$ czyli 500 zł i niech ktoś ci prześle.

Parę dni temu był temat zakupu tłumików w USA - ale został zamknięty. Widziałem tam pozytywne rozwiązanie - ktoryś z kolegów z forum chcał pomóc !

Te slip-on są raczej z pojedynczej rury (bo coś tanie). Chyba się szybko przebarwią.

Dobre Cobry, z podwójnej rury kosztują ca 600-700$ (obie sekcje). Ale i tak o niebo taniej niż w kraju.

Edytowane przez TATAKIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumiki SLIP-ON to są same tłumiki - bez kolektorów wydechowych.

Slip-on czyli "nasuwane". Oznacza że Twoje kolanka (kolektory wydechowe) pozostają na miejscu - a zmieniasz sam tłumik. Więc jak masz kolektory podwójne to takie też będą po zmianie tłumików.

 

A pytanie czy w ogóle tłumiki (nie kolektory) bywają robione z podwójnej blachy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszość tłumików jest robiona z pojedynczej rury,ale np model Speedster jest podwójny na całej długości i rury tłumika sa połączone wspólnym kanałem,tak jak oryginalny tłumik.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...