Skocz do zawartości

BMW F 650GS, Transalp XL 650, DL 650 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kolege interesuje zakup sprzetu jednak nie bardzo ma dostep do neta wiec pisze odemnie -

 

 

1. BMW F 650GS Dakar z rocznika 2001 golasek,

 

2. Honda Transalp XL 650 z 2004 roku pelna opcja - komplet kufrow, gmolem, gps, manetki podgrzewane, wieksza szyba itd itp..

 

3. Suzuki Vstrom DL 650 , golasek, 2005 rok.

 

Czytalismy wiekszosc tematow na forum jednak opinie sa bardzo rozne. Kazdy pisze cos innego... Jak jest naprawde, ktory jest najlepszy ? Wiekszosc trasy to asfalt... Okolo 500 km na dzien nie wiecej, bagaze + pasazerka.

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam lipcowy "Motocykl". Jest opis F650GS, Transalp, KLE650, V-storm. Na pewno wyciągnie kolega "mądre" wnioski które pozwolą mu zakupić motocykl.

 

Mam ja ale to nie te roczniki , wiec nie ma o czym mowic :flesje:

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odbyłem jazdy na transalpie i v-stromie. Co prawda obie nówki sztuki z salonu, więc może nie do końca pasuje do pytania, ale podzielę się spostrzeżeniami.

 

W moim odczuciu DL wypada dużo korzystniej od hondy. W hondzie przy 100/h urywało mi głowę. Miałem wrażenie, jakby ktoś zaciskał mi pętlę na szyi. Musiałem się chować za szybkę, ale i tak było bardzo nie przyjemnie (mocno trzeba się złożyć, bo szybka malutka). Bałem się rozpędzić ponad 120, bo całym motocyklem rzucało na wszystkie strony. Może trafiłem na jakieś boczne wiatry? Poza tym silnik umiejscowiony blisko kanapy, więc na światłach miałem smażone jajka. Prędkościomierz cyfrowy. Podczas jazdy odczuwałem wibracje od silnika.

 

W DL650 nawet standardowa szyba pozwoliła mi spokojnie pojechać 150km/h. Delikatnie się za nią chowasz i cisza, spokój, nic się nie dzieje. Bardzo mi się to podobało. Poza tym analogowe zegary, rzut oka i już wiem, czy i ewentualnie jak bardzo łamię przepisy. Nie zanotowałem opisanego wyżej efektu jajecznicy. Wibracji nie zanotowałem. Nie wiem czy to była standardowa wysokość siedzenia, ale mogłem stanąć swobodnie całymi stopami na ziemi. W Hondzie troszkę mi brakowało. Mam 181 cm.

 

Oba motorki bardzo ładnie idą. Tutaj w zasadzie są porównywalne.

Edytowane przez swiru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kolega miał zamiar zapuszczać się gdzieś w teren, miejsca odludne (typu jakaś Mongolia , Kazachstan itp) to poleciłbym Transalpa... bo ... moto niezniszczalne... gleby (jak się ma gmole nie robią na nim większego wrażenia), o prostej i niezawodnej konstrukcji ( gaźniki dla prawdziwego turysty mają zasadniczą przewagę nad wtryskiem, bo za pomocą dwóch kluczy i śrubokręta można je w tasie na największym odludziu naprawić... spróbujcie to zrobić z wtryskiem...) znacznie lepsze możliwości w terenie od DLa ... koło przednie 21" , sporo większy skok zawieszeń.... minus to słabsze osiągi...w porównaniu z DLem ... DL... po kilku modyfikacjach (takich jak tu http://www.bikepics.com/pictures/1169389/ http://www.bikepics.com/pictures/1169392/ http://www.bikepics.com/pictures/1177983/ ) też poradzi sobie w lekkim terenie ale nigdy nie będzie tak dobry poza asfaltem jak Trap... co innego długie przeloty po asfaltowych nitkach... ale moim zdaniem... Trap jest o niebo lepszy poza asfaltem, ale tylko odrobinę gorszy na drogach asfaltowych od DLa... takie drobiazgi jak szyba to są tylko drobiazgi... można kupić akcesoryjną ...Trap daje większą wszechstronność przez to że dużo lepiej radzi sobie z piachem, błotem, dziurami a nie wiele ustępuje dynamiką i prowadzeniem przy większych prędkościach....poza tym jest łatwy do serwisowania... (zawory na śrubkach a nie na płytkach), no i nieskomplikowane gaźniki tańsze i prostsze w naprawie niż padnięty komputer sterujący wtryskiem.... Ja bym brał Trapa...

Edytowane przez cabaniero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...