Skocz do zawartości

Różnice MZ ETZ 150 i MZ ETZ 250/1


Gość bartosinski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie chyba i tak wyjdzie na to, że zaakceptuję dowolną maszynę z poniższej listy, byle była w dobrym stanie i akceptowalnej cenie:

ETZ 150

ETZ 250

ETZ 251

Jawa TS350

 

Czesc. Jakis czas temu jezdzilem ETZ 251. Byl to moj "pierwszy, profesjonalny" motocykl i bardzo sobie chwale ten model (to co wtedy czulem jezdzac i przspieszajac jest nie do opisania :) ) Raz, dobrze zrobiona MZ bedzie sluzyla Ci przez dlugi, dlugi czas. W razie awarii koszty czesci sa stosunkowo niskie a konstrukcja na tyle prosta, ze wszystkie naprawy mozesz wykonac sam.

ETZ 150 w ogole na Twoim miejscu nie bralbym pod uwage - zdecydowana roznica gabarytow (porownujac do 251) a Ty maly nie jestes :flesje: Dodatkowo osiagi - poprostu zbyt szybko Ci sie znudzi ten motocykl.

ETZ 250 a 251? Ja polecam 251 glownie z racji "nowoczesniejszych" ksztaltow. Roznice w konstrukcji silnikow tych modeli byly nieznaczne dlatego ten temat pomijam. Slyszalem natomiast opinie, ze w ETZ 251 zastosowana byla rama od 150, ktora byla zbyt delikatna jak na mozliwosci silnika. Osobiscie nie zauwazylem by moto dziwnie sie zachowywalo nawet przy wiekszych predkosciach zarowno w zakrecie jak na prostej - poprostu tak slyszalem... Mowiono mi rowniez, ze 250 ma dluzsza kanape od 251 a co za tym idzie jest wygodniejsza do jazdy z pasazerem (kiedys przyjdzie taki moment, ze bedziesz chcial pojezdzic ze swoja kobieta i bagazami gdzies dalej ;) )

Jezeli chodzi o TS 350. Nie mam zielonego pojecia o tym motocyklu. Nie chcialbym nikogo obrazic ale porownujac ilosci postow dotyczacych awarii TS 350 i MZ ta pierwsza zdecydowanie prowadzi wiec wnioskuje, ze jest to bardziej awaryjny sprzet.

 

Zycze rozwaznych zakupow i udanego pierwszego sezonu :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral 250 lub 251, roznica cenowa niewielka....a wiekszy silnik daje wiecej mozliwosci i zadosci z jazdy, nawet inaczej brzmi 250 ;) mialem na mysli dzwiek silnika.....jest powazniejszy, a spalanie niejest duzo wieksze, moja 250 w trasie palila ponizej 4 a mieszane(miasto i takie tam) to wychodzilo ~4.5l/100....

niemowie ze 150 jest zla.....ale kazdy mial napisac swoje zdanie wiec napisalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...