Skocz do zawartości

skaczacy lancuch


Rekomendowane odpowiedzi

Jak Wy czasami dużo gadacie, a mało się zastanowicie. Na spokojnie. Autor tematu nie napisał ile ma nakręcony jego zestaw napedowy. Nie raz spotkałem się z nierówno wyciągniętym łańcuchem ktyóry był prawie nowy (owszem, różnice małe, ale jest to fakt). Trzeba sobie zadać pytanie jak się zachowuje (czy nie ma luzów, czy nie grzechocze, jak szybko się rozciąga między kolejnymi podciągnięciami). Trezba tylko zachować zasadę sprawdzania naciągu w najciaśniejszym miejscu i tyle. Inna sprawa, takie sprawdzanie przy odpalonym silniku może się skończyć obcięciem paluchów. Dwa - obroty nie będą stabilne, koło bez odpowiedniego oporu będzie się poruszało niejednostajnie, stąd podstakiwanie łańcucha. Tak sie nie robi i tyle.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wy czasami dużo gadacie, a mało się zastanowicie. Na spokojnie. Autor tematu nie napisał ile ma nakręcony jego zestaw napedowy. Nie raz spotkałem się z nierówno wyciągniętym łańcuchem ktyóry był prawie nowy (owszem, różnice małe, ale jest to fakt). Trzeba sobie zadać pytanie jak się zachowuje (czy nie ma luzów, czy nie grzechocze, jak szybko się rozciąga między kolejnymi podciągnięciami). Trezba tylko zachować zasadę sprawdzania naciągu w najciaśniejszym miejscu i tyle. Inna sprawa, takie sprawdzanie przy odpalonym silniku może się skończyć obcięciem paluchów. Dwa - obroty nie będą stabilne, koło bez odpowiedniego oporu będzie się poruszało niejednostajnie, stąd podstakiwanie łańcucha. Tak sie nie robi i tyle.

 

Pawel

 

 

 

 

dziękuje wam wszystkim :D już mam wypatrzony zestaw napędowy łańcuch DiD 520VX i zębatki 13/51, nie wiem tylko jak to sie będzie sprawdzać bo teraz mam zębatki 11/48 łańcuch naciągnąłem pierwszy raz od kiedy kupiłem motocykl to jakieś 3 miesiące. od tego czasu coraz gorzej, na luźnym łańcuchu było dość dobrze i cicho ale raz mi przeskoczył łańcuch na zębatce wiec go naciagnalem.teraz jak pcham motor to słychać jak coś tyka :D. wiec wole go wymienić :P dziękuje za dobre rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak smaruję kette w swoim Bandicie to też sobie troszkę szarpie. To jest normalne i nei ma się co dziwić.

:rolleyes:

To nie jest wina źle wyważonego koła, czy nierówno wyciągniętego łańcucha. Takie coś zawsze się będzie działo.

Przy ew. nierównym naciągnięciu łańcucha mniej lub bardziej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wam wszystkim :) już mam wypatrzony zestaw napędowy łańcuch DiD 520VX i zębatki 13/51, nie wiem tylko jak to sie będzie sprawdzać bo teraz mam zębatki 11/48 łańcuch naciągnąłem pierwszy raz od kiedy kupiłem motocykl to jakieś 3 miesiące. od tego czasu coraz gorzej, na luźnym łańcuchu było dość dobrze i cicho ale raz mi przeskoczył łańcuch na zębatce wiec go naciagnalem.teraz jak pcham motor to słychać jak coś tyka :). wiec wole go wymienić :buttrock: dziękuje za dobre rady

 

 

teraz jest pytanie co chcesz osiągnąć przez założenie nie oryginalnego przełożenia. w oryginale powinny być zębatki 15/48 jeśli miałeś z przodu 11 to pewnie ktoś używał tego moto do jazdy na kole stąd kiepski stan łańcucha jeśli założysz takie zębatki o jakich piszesz to moto straci trochę na mocy za to będzie szybciej jeździło ale nie tak szybko jak na oryginale. ja mam w swoim fazerze oryginalne przełożenia i na 1 daje rade z gazu go na gume postawić. na 2 już jest ciężko bo trzeba strzelić ze sprzęgła i porządnie szarpnąć, ale ja nie jestem w tym zbyt dobry i rzadko latam na gumie choć na bladym to żaden problem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...