Skocz do zawartości

Midnight Star 1300 XVS1300 XVS1300A V-Star1300 - wymiana doświadczeń :)


QuadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Nolana N43 Air. Kask niesamowicie wygodny, dosłownie nie czuję go na głowie. Dosyć dobra wentylacja, do tego stopnia, że w chłodne dni raczej nigdzie dalej się w nim nie wybieram. Czy trzeszczy? Trochę tak, ale wykonany jest dobrych materiałów i jest solidny, natomiast największą jego wadą jest to, że jest bardzo głośny. W trasie (na autostradzie) najlepiej jeździć w stoperach do uszu. Jeżdżę bez szyby w motocyklu, pewnie z szybą byłoby ciszej. Aha, przez 2 lata użytkowania może 2 razy jeździłem z wypiętą szczęką :biggrin:. Pozdr.

Edytowane przez hatsan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyra.pl serio tylko 150 a nie wygląda sam widziałeś

Nie kombinujesz przypadkiem jakiegos spotkania posiadaczy xvs 1300 do trzech razy sztuka :biggrin:

faktycznie nie rzuca się w oczy.

a ustawka to już chyba na nowy sezon, bo to chłodnawo się robi na długie trasy, choć w Ślesinie nie było nic cieplej jak teraz :laugh: zreszta w tym roku to już mam łikendy do końca października zajęte. Po zimie będziemy głodni jazdy więc wtedy będzie łatwiej, choc lokalizacji (tym razem bez rezerwacji) można już szukać.Na pewno w Mielenku nas przyjmą z otwartymi rękoma,a i w Międzywodziu jest fajna meta,.z tym że tam będzie wszystkim daleko - poza Marmarem :laugh:

 

To jak nie ma tematu to może tak : jaki kask najlepiej pasuje do MS-a? :cool:

Mam Scorpiona Exo-100 Padova i tak mi się wydaje że słabo psuje :biggrin:

A tak poważnie to szukam jakiegoś na chłodniejsze dni i na łzawiące oczy.

 

Kask generalnie powinien być bezpieczny -testy , atesty itp Gdyż wygląd nie zawsze idzie z tym w parze. co do wyglądu Ty wybierasz i ty masz być zadowolony.

Nie jest szczytem elegancji cruiserowej NolanN43(i jego kolejne wersje)ale wg testów jest bezpieczny i ma homologację jako kask otwarty i zamknięty. Tym torem poszły inne marki i wybór jest spory Cabreg, LS, Schubert itd. Co do bezpieczeństwa najwięcej urazów głowy w wypadkach to twarz, i wydaje się że jeżeli nie pełny, nie szczękowy to chociaż coś takiego jak w/w.

Osobiście uważam że, Nolan jest przereklamowany i nie daje pełnego komfortu, trzeszczenie można zlikwidować ale za małą szczękę już nie :sad: Trzeba go dobrze mierzyć i zwrócić uwagę właśnie na odległość brody od szczęki(podobno w najnowszym to poprawono -nie mierzyłem) szumy są znośne, za to wentylacja właściwie to fikcja, podobno parowanie zlikwiduje za dodatkowe 80 zł -pinlock. Jeżdżę 2 lata i........już. Moim zdanie nie warto przepłacać lepiej. kupić LS-a(choć w testach trochę gorzej)lub Caberga , co do głośności .....komin i silnik słychać

 

 

to teraz Shak kombinuj :laugh: zima długaaaa.......za chwilę kaski będą tanieć :biggrin:

Edytowane przez pyra.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa testy, atesty, bezpieczeństwo itd. :) Ale chodzi mi o opinie bardziej doświadczonych w temacie od mojej skromne osoby. Moje doświadczenie to tyko lekko ponad miesiąc i ok. 3 kkm a większość to doświadczenie ma liczone w latach i w tym czasie pewnie nie jeden kask przetestowali.Stąd to pytanie w czym śmigacie na swoich MS-ach.

Edytowane przez shak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten jest na pewno OK i w oczy nie wieje, i TA cena :ohmy: http://www.hurtowniaokularow.com/allegro/Kaski/Helm_022.jpg

tylko czy bezpieczny

i jak się będziesz czuł po 300-400 km

 

lans - lansem, zdrowia nie kupisz

Edytowane przez pyra.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze pogoda pozwoli to możemy spotkać się gdzieś po drodze między Opolem a Złotoryją na A4 w/s kasku.

Przydał by się jakiś spot, mam ciekawe zaciszne miejsce 25km od A4.

Zapowiada się słoneczny dzionek więc trzeba maszynę przepalić....

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dlugiej nieobecnosci.

Mam problem z hamulcem, zmienilem kapcia z przodu i po zalozeniu kola klamka leciala do samej manetki i co za tym idzie nie mialem hamulca. Myslalem, ze sam sie podstawi, ale ku mojemu zdziwieniu hamlca nie bylo. Jeden z zaciskow troche trzymal, a drugi nawet nie myslal drgnac. Mysle sobie moze sie zapowietrzyl, chociaz nie mial prawa, bo nic nie ruszalem przy zaciskach a tym bardziej nie dotykalem ukladu plynu hamulcowego, wiec probowalem go odpowietrzyc. Niestety nie bardzo moglem, bo nie tloczyl praktycznie plynu. Myslicie, ze pompka siadla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy tuleje dystansowe na przedniej osi są takie same,przeważnie różnią się długością . Zamiana ich stronami powoduje problemy z hamulcami.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniana była opona a nie klocki.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, ale były zdejmowane jarzma, naprawa pompy- wydaje mi się mało prawdopodobne. Prędzej zły montaż, uszkodzenie węży, zapowietrzenie - zlać płyn zalać nowym i pompować do skutku - najtaniej. i jak wyżej napisałem sprawdzić działanie na zdjętych jarzmach - byle nie wypchnąć tłoczków (nie wiem czy to możliwe - warto włożyć kawał deski)

Edytowane przez pyra.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...