Skocz do zawartości

Midnight Star 1300 XVS1300 XVS1300A V-Star1300 - wymiana doświadczeń :)


QuadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

AVO, nie do końca ;) przy pierwszej dokładnej kontroli leci dowód więc coś za coś.

 

Przegapiłem aukcję nowego nie grzebanego wydechu, chętnie bym go zamienił na mój.

Ogień i decybele nie są mi i mojemu pasażerowi potrzebne do szczęścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez" dokładną kontrol"? Edek po złożeniu tłumika sprawdza poziom głośności tak ,że wszystko mieści się w normie, chyba ,że masz życzenie żeby było głośniej. A czy na Cobrach przeszedłbyś " dokładną kontrolę"?

Co do decybeli, żonka ,która często ze mną jeździ nie narzeka na poziom głośności.

Będziesz kiedyś w okolicy to zapraszam na odsłuch :cool:



Witam,

 

 

Przegapiłem aukcję nowego nie grzebanego wydechu, chętnie bym go zamienił na mój.

Ogień i decybele nie są mi i mojemu pasażerowi potrzebne do szczęścia

W tej chwili jest 5 aukcji z wydechami do naszych sprzętów. Najtaniej za 400 zł tak , że nic straconego :biggrin:http://allegro.pl/xvs-1300-tlumik-siedzenie-blotnik-stelaz-felga-i5025513117.html

Edytowane przez avo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wydechów to polecam przeróbkę oryginalnego u Edka - Edhaust w Modlinie. Ja swój przerobiłem w tamtym roku , wysyłasz i za parę dni masz z powrotem i jestem mega zadowolony. NIe jest tak głośny jak Cobry ale daje radę. Można indywidualnie dogadać się czego się oczekuje. Gość zajmuje się tym już ładnych parę lat . Na zachęte http://w614.wrzuta.pl/film/7GktrZpGvvy/xvs_1300_midnight_star_edhaust .Sorry za "krzywy" :biggrin: obraz ale liczy się dźwięk.

 

Dzięki ale jednak zostaje przy orginałach. Nic nie będę kombinował bo i wiek już nie ten a i słuch coraz gorszy aby go jeszcze niepotrzebinie katować no i nie będę musiał jeździć na końcu. :icon_mrgreen:

Ostatnio czytałem relację z podróży do Irkucka nad Bajkał. Gościu pojechał Dragiem i wrócił bez większy przygód z motórem.

A ja się zastanawiałem czy pchać się MS-em nad Bałkany... :buttrock:

Czas coś zaplanować i w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam takiego:

http://www.cruisercustomizing.com/universal-cruise-control-metric-cruisers-with-1-inch-bars/part/VC-07-4041

Jest ok, sam zamontowałem, montaż banalny a w długich przelotach bardzo pomocny. Możesz oderwać rękę od kiery, opuścić ją na chwilę, itd.

 

Jest z nim związane takie ryzyko, że "gdyby co" to przepustnica jest zablokowana i otwarta. Za to jest dość tani. 30$.

 

6 razy droższy jest model bezpieczniejszy:

http://www.cruisercustomizing.com/brakeaway-products-motorcycle-cruise-control/part/BAW-MCC?source=igodigital

Działa tak, że po naciśnięciu klamki przedniego hebla tempomat zostanie wyłączony. Fajna funkcja, ale dla mnie nie warta 180$ - to prawie 600pln...

I to w Stanach

 

Ten tańszy widziałem na allegro

http://www.lidor.pl/tempomat-elektromagnetyczny-classic.html

 

jest też coś takiego sam go używam

 

Pozdrawiam Lwg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

W spraie Edka od wydech, to muszę powiedzieć, że sam zastanawiam się na wysłaniu do niego mojego, co by zrobił z niego bardziej bulgotliwy, znaczy zwiększył basy, alne nie głośniejszy. Na Edka natknąłem się kilka miesięcy temu i muszę powiedzieć, że ma same pozytywne opinie. Z tego co wiem, to używa dobrej jakości materiałów i robi to, co chcemy. Kupując kominy akcesoryjne możemy wydać kilka tysi, a on z tych samych materiałów zrobi nam kominy zgodne z naszymi oczekiwaniami za 300-400zł.

I jeszcze jedna sprawa - jak z nim rozmawiałem, to mówił mi, że robił jeden tłumik dla XVS 1300, ale podesłał mu go gościu, co jeździ BMW, a XVS był jego kumpla. Edek dał mi nr. telefonu do kolo od BMW i z rozmowy z nim wynikało, że właściciel XVS jest zadowolony, i że nie ma żadnych problemów z maszyną i nie widać zwiększonego spalania zupy.

avo - może to o ciebie chodzi??



Muszę się jeszcze pochwalić, że 16 stycznia zrobiłem pierwszą w tym roku rundkę! Było sucho na drodze i 11 stopni w powietrzu - nie mogłem się powstrzymać ;)

Maszyna odpaliła na pół obrotu - no poprostu bajka!!!

Co prawda jeszcze trochę zimno, ale w koło komina można było się pokręcić, no i oczywiście obowiązkowo kawka na Orlenie ;) - żyć nie umierać!!

Edytowane przez Liteon44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ja. Wysyłaliśmy tłumiki razem.

No widzisz jaki ten świat jest mały :D

 

Muszę Ci avo powiedzieć, że mamy identyczne maszynki. Nie widać kurzu ;) Jak kupowałem swoją, to obok stał czarny Extruder. Patrze na niego, a on cały w kurzu, nawet przejechałem palcem po baku - palec cały w kurzu. Drugim przejechałem po przyszłym moim, srebrnym baku i dostałem szoku - palec tak samo w kurzu. I wtedy stwierdziłem, że nawet dobrze, że nie ma czarnej gwiazdki, bo początkowo o takiej myślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Mariano Italiano

Witam wszystkich Forumowiczów. Mam pytanie odnośnie hamulców w xvs 1300. Przesiadłem się niedawno z V-Stara 650 na MS 1300. W moim poprzednim motocyklu hamowałem tylko i wyłącznie przodem, tył był bębnowy więc udawał hamulec... Zresztą w V-Star 650 hamulec to nazwa na wyrost... Lepsza nazwa to spowalniacz... Po przesiadce na MS 1300 różnica ogromna. Hamuję z przyzwyczajenia przodem. Jednak ostatnio próbując hamować tyłem zauważyłem, że przód delikatnie nurkuje... Czy w XVS 1300 hamulec nożny połączony jest z przodem i hamując nim, hamujemy tyłem i przodem, czy mam może jakieś urojenia??? Jak hamujecie Waszymi maszynami??? Z góry dziękuję za wszystkie uwagi, także za krytykę mojego postu (ale tylko konstruktywną) :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Inteligentny zintegrowany system hamulcowy UBS umożliwia niezależne hamowanie jednym kołem lub równoczesne hamowanie obydwoma kołami." --- taki mały cytat od producenta :) Gratuluję wyboru i dużo radości z jazdy.

 

A dzisiaj w Opolu było otwarcie sezonu moto i pożegnanie zimy. Na ok 500 maszyn ani jednego MS-a... oczywiście poza moim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...