Skocz do zawartości

Midnight Star 1300 XVS1300 XVS1300A V-Star1300 - wymiana doświadczeń :)


QuadMan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!! No i jestem po mojej dłuższej wyprawie (jakieś 900km). Jeżdżę średnio z prędkością od 140-160km/h, często szybciej. Na trasie z takimi prędkościami średnie spalanie ok 6,5 l/100. Nie mam szyby i powiem tak: jak dociskam do 180km, to szyja swoje odczuwa, ale tak do 150 już nic nie czuję, no chyba, że pod wiatr silny jadę, to wtedy też odczuwam. Piszę, że już nie odczuwam, bo po prostu się przyzwyczaiłem, widocznie moje mięśnie szyjne przypakowały dzięki takiej jeździe :biggrin: . Co do robactwa, to tragedii nie ma, zarówno kask, jak i kurtkę przecieram mokrą szmatką i śladu nie ma - 2 minuty i gotowe. Muszę jednak przyznać, że na dłuższe wypady szyba jest wskazana, no ale ja kręcę się po okolicy przeważnie, więc nie inwestuję, kto robi często spore trasy, powinien szybę mieć!

 

I jeszcze jedno pytanko - ktoś z was był przejazdem 6 lipca (sobota) w Kaliszu Pomorskim, bo jak wjeżdżałem na tamtejszą stację (autem), to kilka maszyn z niej wyjeżdżało i był na pewno jeden MS - oczywiście najładniejszy :rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jutro zrobię i wstawię.

 

Więc wygląda to tak: http://img856.imageshack.us/img856/6599/f1xw.jpg

 

Otwory mają średnicę 10mm, nie widać ich z pozycji stojącej osoby.

a jak chcesz wrócić do oryginału ?

myślę że podobny efekt osiągneliśmy wycinając ostatnia przegrodę otwornicą fi 32(chyba)-a wygląda znacznie lepiej- jak oryginał :laugh: choć do stanu pierwotnego raczej nie ma już powrotu, za to dźwięk znośny i nikt nas nie ugania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę, ale gdyby była taka potrzeba mocuję za pomocą nitonakrętek blachę zakrywającą te otwory

Jak chcesz to zrobić (otwór fi 32) bez masakrowania tłumika? jest on spawany.

Edytowane przez tqmeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy 2 rozwiązania tematu, u mnie przez zrobione otwory widać wejście do rury która wychodzi na zewnątrz, czyli powodują one skrócenie drogi dla spalin o 1 element. AVO trzeba by sprawdzić w jeździe jeden za drugim jak to brzmi, ja z pozycji kierowcy odbieram to dobrze, nie jest za głośno, identyczne info mam od pasażera.

Po wierceniu otwornicą środek z otwornicy może wpaść do środka i dzwonić w tłumiku.

Edytowane przez tqmeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak śmigam na tym MS i śmigam tylko coś mi z przodu dzwoni jakby jakaś blacha była niedokręcona czy co? Wydaje mi się że to może tarcze tak coś pobrzękują? Czy może mam już lekkie zwidy od tego wiatru we włosach i muchach w zębach? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano Panowie, stalo sie, Gwiadka mi sie popsula, nie odpali, wyswietla sie kod 12 i 53. Moze ktos przechodzil, wie co moze byc, mechanik ze mnie zaden, takze moto i tak pewnie pojdzie do mechanika, ale chcialem sie tylko wstepnie dowiedziec... Z gory dzieki!



Wychodzi, ze cos z czujnikiem polozenia walu, ale co oznacza kod 53 nie moge wyszukac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

już Ci mówię:

kod 12:

 

Opis:

No normal signals are received
from the crankshaft
position sensor.

 

Możliwa przyczyna:
• Open or short circuit in wire harness.
• Defective crankshaft position sensor.
• Malfunction in crankshaft position sensor
rotor.
• Malfunction in ECU.
• Improperly installed sensor.

 

Natomiast 53 nie mogę znaleźć dobrze odczytałeś? daj emaila wyślę Ci całą instrukcję serwisową

 

 

Pozdr

Edytowane przez tqmeh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wlasnie bankowo 53, moze to jakis blad komputera, no ale musze powiedziec, ze jak na 3 lata bezawaryjnej jazdy to i tak jestem zadowolony, stalo sie, trudno, dobrze ze mi sie popsul jak do albo z PL jechalem =D Mam tylko nadzieje, ze nie bedzie to jakos bajecznie drogie ustrojstwo! huehue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wlasnie bankowo 53, moze to jakis blad komputera, no ale musze powiedziec, ze jak na 3 lata bezawaryjnej jazdy to i tak jestem zadowolony, stalo sie, trudno, dobrze ze mi sie popsul jak do albo z PL jechalem =D Mam tylko nadzieje, ze nie bedzie to jakos bajecznie drogie ustrojstwo! huehue

i co wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co wyszło?

I wyszlo, ze bateria walnieta. Podlaczylismy inna, kod zniknal a moto odpalilo. Takze jutro jade do serwisu po nowa baterie. A juz mialem oddac moto do Yamahy. To by mnie pewnie skasowali... No nic, jezdzim dalej... =DDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Chciałbym kupić na zime plandeke,pokrowiec motocyklowy,moto stoi w garażu nieogrzewanym ale suchym.Czy taki pokrowiec to dobry pomysł,jeżeli tak proszę napisać jaki najlepiej kupić,jest tego dużo ale nie bardzo wiem na co zwracać uwagę przy zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...