Skocz do zawartości

Kompletuję ubranko i... sam nie wiem co robić


Rekomendowane odpowiedzi

Mam w prawku 01.01 więc przy soczewkach mogą się przyczepić. Kłopot też jest taki, że przy ciaśniejszym kasku mogę mieć problem z zakładaniem okularów, tj. problem z wetknięciem zauszników za uszy.

Źle się wyraziłem. Moge poruszyć kaskiem tylko na tyle na ile pozwala elastyczność skóry. Obrócić się go jednak nie da. Mierzyłem przed chwilą. A temu kto wynalazł zapięcie DD, to bym złotą malinę dał :biggrin:

Tak wygląda kask na mojej łepetynie (link):

http://foto.mojemotocykle.pl/kask1.jpg

 

 

Tylko odklej naklejkę zanim wyjedziesz na drogę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko odklej naklejkę zanim wyjedziesz na drogę :wink:

Ah, to ta naklejka :banghead: Tyle się zastanawiałem, czego ja tak mało widzę w tym kasku i jak tu jeździć... :icon_eek: . A teraz już wiem, nie ma to jak forum :banghead: :notworthy:

:banghead: :evil: :banghead: :eek:

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam XR 1000 i jestem zachwycony. Tak jak koledzy wyżej mówią, wymień na trochę mniejszy. Na początku będzie Cię cisnął ale potem się ułoży. "Cichość" kasku to sprawa względna. Wg mnie jest głośny. Pomagają zatyczki. Co do okularów, to ja jeżdżę w soczewach. Nie obawiaj się policji, że się czepią za jazdę bez okularów. Soczewy je zastępują.

Mam buty Tarboru Police. Faktycznie, są wygodne, długo wytrzymują w deszczu i nie jest w nich specjalnie gorąca albo zimno. Membrana zdaje egzamin. Jedynie wytarła się dumowa nakładka w miejscu styku buta z dźwignią zmiany biegów no i po solidnej ulewie (właściwie to 3-dniówka w deszczu) buty zrobiły się trochę luźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj się policji, że się czepią za jazdę bez okularów. Soczewy je zastępują.

 

Jest oddzielny kod na okulary i oddzielny na soczewki. Jak nie masz obu to się moga przyczepić i będa mieli rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oddzielny kod na okulary i oddzielny na soczewki. Jak nie masz obu to się moga przyczepić i będa mieli rację.

 

A toprzepraszam, nie wiedziałem. Nie mam nic w PJ o okularach, zdjęcie w okularach, jeżdżę w soczewach i jeszcze się nikt nie przyczepił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest oddzielny kod na okulary i oddzielny na soczewki. Jak nie masz obu to się moga przyczepić i będa mieli rację.

 

Racja!!!

 

Bartasarte Napisano 07.07.2008 - 01:41

z tym przyczepianiem sie o soczewki to przesada, nie spotkalem sie z czyms takim

 

przeciez soczewki sa substytutem okularow i dzialaja tak samo

 

to tak jakbym mial w PJ kod na oprawki plastikowe, a jezdzil w metalowych j.gif

 

To, że się nie spotkałeś, to nie znaczy, że to nie prawda :biggrin: W prawkach jest kilka kategorii, w tym osobna na okulary i osobna na soczewki, a także jedna która łączy oba te wynalazki.

 

# 01 – wymagana korekta wzroku,

# 01.01 – okulary,

# 01.02 – soczewki kontaktowe,

# 01.03 - szkła ochronne,

# 01.04 - szkło matowe,

# 01.05 - przepaska na oko,

# 01.06 – okulary lub szkła kontaktowe,

 

Jak spotkasz policjanta, który będzie o tym wiedział, to się zdziwisz :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Vizka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kask bym zostawił bo to jedna z najlepszych skorup (o szkłach kontaktowych pomyśl) , Tarbor ? A oni czasami nie robią głównie ubranek na klasyczne moto ? Polecam coś z Hein Gericke, wieksze rozmiary też posiadają , sam potrzebowałem :) Może jeszcze jaka Utika, FLM, Buse ? Bynajmniej proponuję szerokim łukiem omijać polsko-pakistańskie RetBike ... Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszelkie rady. Właśnie niedawno wróciłem z firmy Tarbor, gdzie zostawiłem trochę ponad 1000 zł. Kupiłem sobie kurtkę Tarbor Ventus i buty Police. Udało się na szczęście znaleźć kurtkę, w której zmieścił się mój "zasób" określany też "mięśniem piwnym" :icon_mrgreen: .

Tak teraz zastanawiam się czy kupić spodnie, czy ryzykować jazdę w jeansach albo innych tam sztruksach... 600 zł piechotą nie chodzi. Heh...

Wszędzie dobrze, ale najlepiej w siodle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz zastanawiam się czy kupić spodnie, czy ryzykować jazdę w jeansach albo innych tam sztruksach... 600 zł piechotą nie chodzi. Heh...

 

a kilkadziesiąt cm2 twojej skóry..? tak tylko pytam w razie czego. skórę wołową w razie czego kupisz nową, z własną jest gorzej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...