Skocz do zawartości

Zdawanie prawka na A po 2 latach


Soku11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

Moja historia z prawkiem na A zaczela sie bodajze 2 lata temu (albo rok nie pamietam dobrze). Zapisalem sie na kurs na B oraz na kurs doszkalajacy na A (mam kategorie A1). Na B zdalem za pierwszym razem, a na A mnie uwalili (troche smiesznie bo wiecej moto jezdze niz samochodem, no ale to inna bajka). Zdawalem w Siedlach. Jako, ze pozniej nie mialem czasu to calkowicie olalem sprawe (jezdzilem glownie motocyklem terenowym, wiec nie mialem problemow). Teraz jako, ze jest nagonka na motocyklistow pomyslalem, ze warto zrobic sobie to prawko. Na moto nie jezdzilem rok (studia), wiec przydaloby sie kupic jakies jazdy by zaznajomic sie z trasa, etc. Oczywiscie teraz chce zdawawc w Wawie. Rozmiawialem z babka w okienku z zapisami i powiedziala mi, ze aby sie zapisac ponownie mam isc do urzedu komunikacji i poprosic ich o wyslanie moich dokumentow do nich. A oni maja zbadac, czy moge sie zapisac odrazu i czy musze jeszcze sie doszkolic (??). W tym momencie chcialem poprosic kogos zaznajomionego z podobnym problemem o jakies rady. Czy to wszystko co musze zrobic?? Bo wiem, ze teoria czeka mnie i tak jeszcze raz + do tego praktyka. Z teoria sobie pewnie poradze (powkuwac pytania z neta, albo cos). Z praktyki przydaloby sie przypomniec co tam trzeba pokzywac gosciowi na placyku oraz przejechac sie ze dwa razy po osemce tak dla pewnosci, ze niczego nie zapomnialem :icon_twisted: Z gory dziekuje za jakiekolwiek cenne rady. POZDRAWIAM!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to spoko ;) Czyli podskocze w wolnej chwili do wydzialu komunikacji i powiem, zeby przeslali te dokumenty... Tylko nie wiem ile to bedzie szlo, ale najwyzej zadzwonie i sie dopytam.

Tylko jeszcze wykupie z jakas godzinke gdzies, by przypomniec sobie jazde na moto (ostatni raz jechalem na DRZ SM qmpla, ale to po prostej) i ogolnie zachowanie na placu. Co do jazdy po miescie, to dostepne sa gdzies 'plany' tras egzaminacyjnych?? Tak, zebym mogl sie przejechac samochodem i obadac trudniejsze miejsca??

 

I co z ta teoria?? Skad sie tego nauczyc?? I czy rzeczywiscie sa jakies zaminy??

 

BTW. Dokumenty o skonczonym kursie sa dostepne caly czas, czy przez jakies np. 5 lat czy cos??

 

 

Aha - dzieki za odpowiedzi :smile: POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przeslania dokumentow chyba trwa to tydzien, zalezy czy wyslesz w pon, czy w ptk.

dokumenty sa chyba w osrodku egzaminowania do poki nie zdasz, bo po zdanym odsylaja do miejsca gdzie odbierasz, tak mi sie wydaje, tak mialem ale nie z taka roznca czasu.

Trasy pewnie sa,np jak dla mnie(Krakow) to znalazlem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dzis o godzinie 11 czasu polskiego na odlewniczej skonczylem jazde po miescie i pani egzaminatorka oznajmila " Gratuluje,oby wiecej takich kierowcow..wynik pozytywny"

 

Sprawdzenie motocykla:

 

Plyn hamulcowy,olej (Motocykl postawiony do pionu-tylko mowilem..korka nie wykrecalem)..nastepnie naciag lancucha,odpalam motocykl (jest na luzie) sprawdzam wszystkie swiatla pozycyjne-mijania,drogowe)sygnal swietlny,kierunkowskazy..sygnal dzwiekowy.Nastepnie sprawdzam amortyzatory bujajac motocyklem na hamulcu przednim w przod i w tyl...stan opon wzrokowo.Przepycham motocykl do wyznaczonej linii.

 

Na placyku:

 

Ogladam sie za siebie..beez wrzucania kierunkowskazu ruszam....dojezdzam do górki-staje obydwoma kolami na wzniesieniu po czym ruszam(koniecznie przed manewrem glowa na boki)!Slalom z uzyciem kierunkowskazow oraz obracania glowy,nastepnie piec osemek tylko z obracaniem glowa(bez kierunkow).Zjazd z osemki z uzyciem kierunkow i obracaniem glowa(slalom) i koniec...pozniej miasto..ale to juz pestka

 

P.S

Egzaminator na wstepie powie jakie ma wymagania(co sprawdzic w motocyklu oraz wszystko co do kierunkow oraz obracania glowa)

Powodzenia przyszlym zdajacym!! Teraz czekac 2 tyg na blankiet.

Po wyjechaniu z osrodka jechalem w prawo(Warszawa,ul.odlewnicza)

 

 

Tak to było u mnie 16 maja 2008r :smile:

 

 

Co do jazdy po miescie, to dostepne sa gdzies 'plany' tras egzaminacyjnych?? Tak, zebym mogl sie przejechac samochodem i obadac trudniejsze miejsca??

 

I co z ta teoria?? Skad sie tego nauczyc?? I czy rzeczywiscie sa jakies zaminy??

 

BTW. Dokumenty o skonczonym kursie sa dostepne caly czas, czy przez jakies np. 5 lat czy cos??

Aha - dzieki za odpowiedzi :biggrin: POZDRO

 

http://word.waw.pl/index.php?id=96&lng=pl&s=96,43 tutaj masz do sciagniecia w PDFie obydwie trasy egzaminacyjne. Lecz napewno po wyjezdzie z osrodka kierujesz sie w prawo(99%) egzaminów.

 

Dokumenty o ukonczonym kursie masz teraz wazne przez cale zycie ;)

Edytowane przez Pozytywnie Zakrecony Wariat

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzieki, ze chcialo ci sie poszukac i zacytowac :smile:

Tak wlasnie zdawalem chyba i ja. Tylko w Siedlcach byly inne motocykle (Yamaha SR250?), wiec wolalbym sie przejechac na tym, ktory jest na Odlewniczej (i w dodatku jezdzilem tylko terenowymi motocyklami, ostatnio singiel 4t), by wyczuc jak takie cos jezdzi. BTW. Czy na calej trasie egzaminacyjnej panuje ograniczenie do 50 ?? POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie jest do 40/50/80.

 

Plac Modlińska 4(zaraz pod trasą toruńska na wysokości Modlińskiej), podjedź tam i zapisz się na jazdy. Instruktorzy są świetni, wziąłem sobie tam 6 godzin, żeby obadać trasy, jak się zachowywać itp.(nigdy wcześniej nie jeździłem po placu ani tych trasach bo cały kurs miałem tylko na papierze)

 

6 godzin to chyba tak optymalnie, bo trasy TRZEBA PAMIĘTAĆ bo słuchawka w wordzie prawie nie działa oraz WYMAGANA jest znajomość trasy. Jak Cię spyta czy znasz, musisz powiedzieć, że tak.

 

Zdałem za pierwszym razem.

 

Chcesz podeśle Ci numer kom. na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys mogl to przeslij :buttrock: I napisz przy okazji ile u nich kosztuje godzina?? I czy maja takie motocykle jak na odlewniczej?? Czy ceny sa rozne za godzine po miescie i godzine na placyku?? POZDRO

 

BTW. Na A1 w wieku 17 lat zdalem za pierwszym razem nie znajac ani warszawy ani trasy, ani zachowan na rondach o >1 pasie ruchu :crossy:

Edytowane przez Soku11

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dokumenty sa chyba w osrodku egzaminowania do poki nie zdasz, bo po zdanym odsylaja do miejsca gdzie odbierasz,

ale jeśli zdałeś na B, a na A nie, a chciałeś dostać plasticzek, to się pisało podanko, wszystkie papiery szły do urzędu i tam sobie siedziały. miałam taką samą sytuację-i prawde mówiąc idąc do urzędu(po 2 latach) nastawiałam się na straszną walkę na śmierć i życie z Panią Urzędniczką o wysłanie papierów do WORDu. a okazało się, zę łącznie ze znalezieniem odpowiedniego pokoju, wypełnieniem podania i powiedzeniem Pani "do widzenia" wszystko zajęło 5 minut :buttrock: więc się nie masz czym martwić. powodzenia na egzaminie! :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdawania egzaminu to podobna ostatnio zdało co najmniej 90 na 100 osób jak nie więcej.

Jak ja zdawałem to przede mną zdały 8 na 8 osób, a po mnie było jeszcze z 8.

Ale chyba tam wszyscy prócz 1 osoby to starzy wyjadacze :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasy TRZEBA PAMIĘTAĆ bo słuchawka w wordzie prawie nie działa oraz WYMAGANA jest znajomość trasy. Jak Cię spyta czy znasz, musisz powiedzieć, że tak.

 

 

Chyba że coś się zmieniło... Ponieważ jak ja zdawałem te ponad 4,5 roku temu to... Jeden człowiek z grupy która zdawała powiedział że NIE zna trasy... Egzaminator powiedział że ok i będzie mu mówił jak i gdzie jechać...

Co do jakości tym krótkofalówek (przynajmniej wtedy...) to faktycznie jakość przekazu pozostawiała sporo do życzenia... :icon_razz:

 

EDIT: Ja miałem prawko na samochód 8 lat w chwili jak robiłem na moto i musieli jakieś papiery przesłać z Wołomina (ale to już PO zdanym egzaminie), i sami wysyłali te papiery i straszyli że to może trwać do miesiąca ! Na szczęście trwało tylko tydzień :icon_mrgreen:

Edytowane przez Engels
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...