Skocz do zawartości

Jak wyjąć stare uszczelniacze z przedniego zawieszenia ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wiem, że temat był już poruszany - ale nie mogę sobie poradzić :

 

Mam mały problem - mam YAMAHAE TDR 125 z '98 roku. Zaczęły mi lać amorki z przodu. Kupiłem nowe uszczelniacze i olej. dzisiaj wziąłem się za wymianę. Odkręciłem jedną lagę - wyjąłem z motocykla.

 

Odkręciłem śrubę u góry - wylałem stary olej. Wyjąłem kołnierz ochronny - jestem przy starym uszczelniaczu. Wyjąłem taki metalowy drucik - no i teraz pytanie : jak wyjąć stary uszczelniacz ???

 

Mam 17 lat i nie mam zbytniego doświadczenia w mechanice - dlatego proszę o pomoc :icon_twisted:

 

Zdjęcia :

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...4e4e7de508.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...b0da2737c3.html

 

 

Pamiętam, że jakoś trzeba wybić ten uszczelniacz -poprzez gwałtowne szarpanie czegoś ... ale nie wiem czego - no i nie chciałbym żeby podczas takiego szarpania powypadały te wszystkie podkładki i wszystko co jest w środku ...

 

Na samym dole szklanki jest śruba - imbusowa . Niestety nie mogę jej odkręcić - kręcę - kręcę a ona się tylko kręci i nie wychodzi ... :lalag: Trzeba ją będzie odkręcać ??

 

pozdrawiam i proszę o odpowiedź

 

Piotr :biggrin: :)

Edytowane przez InfernoRider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wiem, że temat był już poruszany - ale nie mogę sobie poradzić :

 

Mam mały problem - mam YAMAHAE TDR 125 z '98 roku. Zaczęły mi lać amorki z przodu. Kupiłem nowe uszczelniacze i olej. dzisiaj wziąłem się za wymianę. Odkręciłem jedną lagę - wyjąłem z motocykla.

 

Odkręciłem śrubę u góry - wylałem stary olej. Wyjąłem kołnierz ochronny - jestem przy starym uszczelniaczu. Wyjąłem taki metalowy drucik - no i teraz pytanie : jak wyjąć stary uszczelniacz ???

 

Mam 17 lat i nie mam zbytniego doświadczenia w mechanice - dlatego proszę o pomoc :icon_rolleyes:

 

Zdjęcia :

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...4e4e7de508.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...b0da2737c3.html

Pamiętam, że jakoś trzeba wybić ten uszczelniacz -poprzez gwałtowne szarpanie czegoś ... ale nie wiem czego - no i nie chciałbym żeby podczas takiego szarpania powypadały te wszystkie podkładki i wszystko co jest w środku ...

 

Na samym dole szklanki jest śruba - imbusowa . Niestety nie mogę jej odkręcić - kręcę - kręcę a ona się tylko kręci i nie wychodzi ... :icon_mrgreen: Trzeba ją będzie odkręcać ??

 

pozdrawiam i proszę o odpowiedź

 

Piotr :icon_mrgreen: :icon_razz:

złap za 2 strony i szarpnij mocniej i wtedy z lagą wyjdzie zimer.a podkładki są bodajże 3 jedna taka szeroka co wchodzi w w głębienie druga cienka i trzecia to trzyma zimer

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym dole szklanki jest śruba - imbusowa . Niestety nie mogę jej odkręcić - kręcę - kręcę a ona się tylko kręci i nie wychodzi ... :icon_rolleyes: Trzeba ją będzie odkręcać ??

 

Niestety musisz wykręcić tą śrubę bo inaczej nie wyjmiesz uszczelniacza (tzn pewnie byś wyjął gdybyś się uparł ale przy okazji porysowałbyś lagi). Przynajmniej rozbiórka lag pozwoli ci dokładnie wypłukać syf z zawieszenia przy pomocy np oleju napędowego.

 

Gdy już odkręcisz tą śrubę wyciągasz po prostu energicznie lagę z dolnej części amortyzatora i wybijasz w ten sposób uszczelniacz.

 

Piszesz że nie możesz jej odkręcić ? Jeśli nie masz klucza pneumatycznego to spróbuj włożyć z powrotem sprężyny, wkręcić górne śruby, ścisnąć mocno amor i wtedy odkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki - już dawno ściągnąłem tą instrukcję - nawet znalazłem o wiele lepszą - bardziej rozwiniętą i z wiekszą ilością obrazków. Robiłem wymianę z tą instrukcją ,no ale nie nie mogę sobie poradzić z wyjęciem starego uszczelniacza .

 

Wielkie dzięki dla hubert_afri za pomoc i rady :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...